Tivibu Cep geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
TTNET'ten haber geldi ;) hemen sizlerle de paylaşayım istedim arkadaşlar;

"2010 yılında sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web’i, yakın bir dönemde ise evde televizyon izleme alışkanlıklarını yeniden tanımlayan IPTV ürünümüz Tivibu Ev’i kullanıcılarımızla buluşturduk.

TTNET olarak, Tivibu yolculuğumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Şimdi de Tivibu Web ve Tivibu Ev gibi televizyon yayıncılığına farklı bir boyut katacağına inandığımız Tivibu Cep’i müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz."

Tarih; 10 Mayıs perşembe ;)

Nasıl bir ürün olacak, tahminleri olan var mıdır?

Güncelleme - 5 Mayıs 2011 17:59

Aşağıda Tivibu Cep servisimizin ön bilgilendirme detaylarını bulabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olması halinde TTNET Müşteri Hizmetleri'ni 7 gün 24 saat boyunca 444 0 375 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Tivibu Cep Üyelik – Ön Bilgilendirme Formu

Tivibu Cep ile uyumlu mobil cihazınız ile (3G, 2.5G, Wi-Fi) internet bağlantısı olan tüm yurtiçi lokasyonlardan Tivibu Cep Paketi içinde yer alan TV kanallarını canlı olarak takip edebilir, Tivibu Cep'in video arşivinden dilediğiniz içeriği dilediğiniz zaman internet bağlantısı olan her yerden özgürce izleyebilirsiniz. Tivibu Cep paketinde yer alan TV kanallarında yayınlanan seçme programları Tivibu Cep ile yayınlanma tarihlerinden itibaren 1 hafta boyunca dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Tivibu Cep servisine üye olmak için TTNET abonesi olmanız gerekmektedir.

TTNET DSL aboneleri aşağıdaki kanallardan Tivibu Cep üyesi olabilirler:

www.tivibu.com.tr veya www.ttnet.com.tr adresinde bulunan TTNET Online İşlem Merkezi

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri

Tüm Türkiye'deki Türk Telekom Ofis ve Bayilerinden Tivibu Cep üyesi olabilirler.

Tivibu Cep SERVİSLERİ Seç-İzle nedir? Avantajları nelerdir?

Seç-İzle; Yerli ve yabancı filmler, diziler, belgeseller, çocuk ve yaşam-eğlence programları gibi farklı türde birçok içeriği kapsayan bir arşive hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz bir Tivibu Cep servisidir. Bu servis ileTivibu Cep'in içerik arşivine istediğiniz zaman mobil internet bağlantısı olan her yerden ulaşabilirsiniz. Tivibu Cep üyeleri Seç-İzle servisi ile diledikleri an erişebilecekleri film arşivinden istedikleri filmi gün veya saat kısıtlaması olmadan defalarca izleyebilir. Üstelik izlemekte oldukları filmi diledikleri zaman durdurup, başlatabilir; dilediklerinde ileri-geri alabilirler.

Kirala-İzle nedir? Avantajları nelerdir?

Kirala-İzle; geçmişten günümüze ses getiren, en çok izlenen, oyuncusu/yönetmeni herkes tarafından bilinen, ödüllü yerli ve yabancı filmleri film başına belirli bir ücret ödeyerek, internet bağlantısı olan her yerden dilediğiniz zaman izleyebilme imkânı sağlayan bir Tivibu Cep servisidir. Bu servis ile Tivibu Cep üyeleri Tivibu Cep'in film arşivine erişebilir ve kiraladıkları filmi belirlenen süre içerisinde istedikleri zaman, defalarca izleyebilir.

Tekrar-İzle nedir?

Tekrar-İzle servisi ile Tivibu Cep paketindeki TV kanallarında yer alan ve en beğenilen yerli dizileri, flash haberleri, yerli eğlence / yarışma / spor programlarını yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istediğiniz zaman, istediğiniz kadar, internet bağlantısı olan her yerden izleyebilirsiniz.

Tivibu Cep Üyelik Özellikleri ve Fiyatlandırması

Tivibu Cep Üyelik: Yerli, Yabancı Televizyon Kanalları, Seç-İzle Servisi, Kirala İzle Servisi.

• Tivibu Cep Üyelik ( aylık tüm vergiler dahil SADECE ([{aylık bedeli giriniz}])TL)

* Tivibu Cep HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

• Satın alacağınız Tivibu Cep, TTNET'in internet erişim hizmetlerinden birine abone olanlara sunulabilmektedir. TTNET vasıtasıyla almakta olduğunuz internet erişim hizmetinin sona ermesi ya da iptal edilmesi ve buna bağlı olarak internet erişim aboneliğinizin sona ermesi durumunda, Tivibu Cep kullanım hakkınız da kendiliğinden son bulacaktır. Bununla birlikte, Tivibu Cep hizmetini internet erişim aboneliğinizden bağımsız olarak herhangi bir zamanda 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak veya Türk Telekom Ofisleri'ne başvurup kimlik doğrulaması yaparak sonlandırabilirsiniz.

• Bu hizmetin ücreti satın aldığınız dönemi takip eden ilk internet erişim hizmeti faturanıza yansıtılacaktır. Borçtan ya da özel sebeplerden dolayı internet erişiminizin kapalı olması durumunda Tivibu Cep hizmetinden faydalanamazsınız.

• Tivibu Cep'e ilişkin ürün ve/veya hizmetlerin temin sürecinde meydana gelen ekonomik veya yasal değişiklikler nedeniyle ortaya çıkan maliyet artış veya azalışlarına ve dahi diğer ekonomik etmenlere bağlı olarak fiyatlarda meydana gelecek değişiklikler, seçmiş olduğunuz Tivibu Cep paket tarifesine yansıtılacaktır. Yukarıda sayılanlarla sınırlı olmamak üzere TTNET her zaman tarifelerde ve paket içeriklerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan tarife değişiklikleri tarafınıza önceden bildirilecektir.

• TTNET bazı durumlarda kısmi aylık ücret uygulamaktadır. Kısmi aylık ücret, TTNET ürün/hizmetlerinden birinin ay içerisinde satın alınması veya iptal ettirilmesi durumunda oluşan ücrettir. Tivibu Cep faturalaması her ayın ilk günü içinde bulunulan ay için yapılır ve aylık ücretler bu faturaya peşin olarak yansıtılır. Hizmetin bir önceki ayın ortasında alınması durumunda, ayın sonuna kadar aylık ücret üzerinden kullanılan gün kadar ücret orantılanarak bu faturaya eklenir.

• TTNET, Tivibu Cep'in ay içerisinde satın alınması durumunda; satın alındığı günden ay sonuna kadar olan dönem için söz konusu Tivibu Cep üyelik paketi tarifesinde yer alan aylık ücreti gün bazında hesaplanarak ücretlendirilecektir. TTNET, Tivibu Cep üyelik paketinin ay içerisinde iptal ettirilmesi durumunda; içinde bulunulan ayın ilk gününden Tivibu Cep üyelik paketinin iptal edildiği güne kadar olan dönem için söz konusu Tivibu Cep üyelik paketinin tarifesinde yer alan aylık ücreti gün bazında hesaplanarak ücretlendirilecektir.

• Bu hizmetin fiziksel bir teslimatı yoktur. Satın aldığınız Tivibu Cep üyelik paketinizi kullanmaya başlamak için mobil cihazınıza kurduğunuz Tivibu Cep yazılımından TTNET Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi girerek kayıt yaptırmanız yeterlidir. TTNET, Tivibu Cep içerisinde sunduğu içerikleri her zaman değiştirme ve kaldırma hakkını saklı tutar.

• Tivibu internet üzerinden veri akışı ile gerçekleşen bir hizmet olduğu için Tivibu Cep'e bağlantı kurduğunuz internet paketinin kotası etkilenecektir. Aşağıda belirtilen yayın akış büyüklüklerine göre kullanıcıların bağlantı kurmuş olduğu internet paketlerine farklı kota tüketim değerleri yansıyacaktır. Limitli tarifeye tabi internet bağlantısı üzerinden Tivibu cep'e bağlanılması halinde aşağıdaki bilgilerin dikkate alınması gerekir.

• 60Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 27 Mbyte/saat
500MB kota ile 19 saat, 1GB kota ile 39 saat, 2GB kota ile 78 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

• 100Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 44 Mbyte/saat
500MB kota ile 11 saat, 1GB kota ile 23 saat, 2GB kota ile 47 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

• 150Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 66 Mbyte/saat
500MB kota ile 8 saat, 1GB kota ile 16 saat, 2GB kota ile 31 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

• 200Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 88 Mbyte/saat
500MB kota ile 6 saat, 1GB kota ile 12 saat, 2GB kota ile 23 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

• 400Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 176 Mbyte/saat
500MB kota ile 3 saat, 1GB kota ile 6 saat, 2GB kota ile 12 saat Tivibu kullanabilirsiniz.

• Tivibu Cep şu anda sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ve ( 3G, 2.5G, Wi-Fi ) internet bağlantılarının olması halinde kullanılabilen bir hizmettir.

• Bir Tivibu Cep kullanıcı adı ve şifresi ile sadece tek bir kullanıcı Tivibu Cep'e erişim sağlayabilir. Aynı anda birden fazla kişi aynı kullanıcı adı ve şifresi ile Tivibu Cep'e erişim sağlayamaz.

• Tivibu Cep servisi ile ilgili her türlü sorunuz ve teknik destek için 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirisiniz.

• Tivibu Cep hizmeti TTNET A.Ş. tarafından sağlanan bir hizmet olup, TTNET A.Ş.'nin adresi Esentepe Mahallesi, Salih Tozan Sokak, No:16, Karamancılar İş Merkezi, D Blok, 34394, Şişli/İstanbul; telefon numarası ise 0 212 306 10 00'dır. Soru, talep ve şikayetlerinizi yukarıdaki adrese iletebileceğiniz gibi, 0 212 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri numarasına da iletebilirsiniz.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
4-5 " ekranlı telefon satın alınması gereken bir uygulama ve ürün olacağı kesin. :D

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
1mbite kadar internet 1gb kota. 100mb aşması durumunda adi kullanım gereği hız 128kbite düşürülecek :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ben de önceliğin iphone üzerinden olacağını sanıyorum. bekleyip göreceğiz bakalım.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki bu Tivibu cep bize ne kadara patlayacak???...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
tivibu aboneleri ile aynı fiyat olur diyorum ama yine de belli olmaz herhalde.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Acaba tivibu şifresi olanlar cepte de kullanabilecek mi, ikinci bir tivibu almak gerekecek mi acaba..

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ben şahsi fikrimi söylüyorum...

Tivibu cep kesinlikle tutmaz.. Çünkü cep telefonlarındaki pil süresi tv izlemeye müsait değil... Bi tv kanalını açtığınız an batarya şak diye bitecektir...

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu anki tivibu üyeliklerimizi cepte kullanamayacaksak boşuna çıkartmasınlar bence. Pil konusuna katılmıyorum. 3 saat falan rahat seyredilebilir(minimum). Sıklıkla telefondan film izleyen birisi olarak söylüyorum bunu.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Acaba tivibu şifresi olanlar cepte de kullanabilecek mi, ikinci bir tivibu almak gerekecek mi acaba..
mantıken düşünürsek almamıza gerek yok.cepte de aynı şifreyi kullanmamız gayet makul duruyor.zaten şifremiz ile tek bir noktadan giriş yapabiliyoruz.hem cepten hem pcden giremeyiz.

ancak şöyle bir durum var ki adamlar hele ttnetten bahsediyoruz, müşteri memnuniyetini herşeyin üstünde tuttuğu için cep için de ayrı bir üyelik almamız gerektiğini bildirecek.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Şu anki tivibu üyeliklerimizi cepte kullanamayacaksak boşuna çıkartmasınlar bence. Pil konusuna katılmıyorum. 3 saat falan rahat seyredilebilir(minimum). Sıklıkla telefondan film izleyen birisi olarak söylüyorum bunu.
Ama filmi internetten izlemiyorsun diye düşünüyorum... Cepten internet kullanımında pil süresi fazla gitmiyor o yüzden söyledim....

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
son dakika haberi

"Değerli Basın Mensubu Dostumuz,

Geçtiğimiz hafta davetini sizlerle paylaştığımız, 10 Mayıs Salı günü saat 13:30'da gerçekleştirmeyi planladığımız Tivibu Cep sohbet toplantımız iptal olmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

welt91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha ileri bir tarihe ertelemişler lansmanı sanırım. Hayırlısı artık.

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

Bir de şunu sorucam: Tivibu Cep uygulamasını sadece iPhone için mi ? Android ve symbianlı telefonlar için de olacak mı uygulama?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
TTNET daha önceki müzik uygulamasını ipad ve iphone için yapmıştı. Sanırım bu da önce iPhone için gelir.

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ama filmi internetten izlemiyorsun diye düşünüyorum... Cepten internet kullanımında pil süresi fazla gitmiyor o yüzden söyledim....

Geçen gün test ettim Kanal D'nin iphone programıyla parlaklık %50nin biraz altında 4 - 4.30 saat civarında okan bayülgenin programını izledim kapattığımda şarj %50ydi. Gayet izlenebilirmiş yani :) (wifi üzerinden)

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:05 ----------

Tivibu Cep uygulaması AppStore'da gözüküyor şu anda. Fakat mevcut kullanıcı adı ve şifremle giriş yapamadım parolanız veya kullanıcı adınız yanlış diyor.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Üyeler fena :) hemen bakayi appstore'a.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bu arada bana biri kullanıcı adı ve şifre yollayabilirler mı özelden. Haberini yazayım diyorum. Elimde şifre yok. Ofiste kaldı.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Tivibu cep ttnet mişterilerine ilk 3 ay ücretsiz daha sonraki aylarda ise 5tl diyor sizce makulmüdür???...

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tivibu cep ttnet mişterilerine ilk 3 ay ücretsiz daha sonraki aylarda ise 5tl diyor sizce makulmüdür???...

Bence gereksiz 5tl. Cok fazla kanal var ama kanald, ntv gibi kanallarin kendi appleri uzerinden canli izleyebiliyoruz zaten. 5 tl ucmuslar biraz. 1 tl olsaydi yine alinabilirdi.

Son mesajlar