Tıraş Oldukça Artan Sivilceler

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bu yaz ramazandan kurbana kadar sakal traşı olmamıştım. Okul açılınca berbere gittim ve sakallarımı kestirdim. O gün yüzüm baya yanmıştı berber kolonya sürmedi. O günden beri evde kendim traş oluyorum. Benim sakallar ta gırtlağa kadar iniyor, makineye gelmediği için mecburen bıçakla alıyorum. Her traş olduğumda o bölge daha da tahriş oldu ve sivilceler arttı. Traş olmaya korkuyorum arrık bunların sebebi nedir ne yapabilirim?

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Dermatologa gitmeni öneririm bende de aynı sorun vardı aklovir ve üresal merhem verdi şu an düzelmiş durumda. Ayrıca stres ve sıkıntıya da bağlı olabilirmiş yani kafana çok takma

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
yuzun tahrıs oluyo ondan. jılete ara ver makına kullan derım duzelene kadar en azından

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Eğer cildin hassas ve sakalın sert çıkıyorsa dediğin şekilde sivilce dolar. O hassas cilt kalın kıllara karşı tahriş oluyor ve kestiğinde daha da kötü bir hal alıyor.

Hastaneye gittiğimde 2 merhem verdi ama fayda etmedi. Sakalı çok uzatmadığın sürece 3 bıçakla hafta da 3-4 defa tıraş ol yavaş yavaş düzelir. Eğer doktorun vereceği ilaçlar düzeltirse sürekli onu kullanmanı öneririm.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Hangi traş bıçağını kullanıyorsun? O da önemli. 5 tanesi 15 lira olanlardan sa eğer işe yaramaz onlar.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Gillette gibi önemli markaların tıraş biçağını kullanırsan daha iyi olacaktır

Son düzenleme:

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Traş değil tıraş. Başlık düzeltildi.