Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
0

2 yıl önce Amerika'ya yerleşen Tolga Karel, işleri iyi gitmeyince TIR şoförlüğü yapmaya başladı. Ünlü oyuncu, hayatındaki bu radikal değişiklikle ilgili "Namusumla çalışarak aileme bakıyorum. Ben ekmeğimin peşindeyim" dedi.
0

Yaprak Dökümü dizisiyle hafızalara kazınan Tolga Karel iki yıl önce Amerika'ya yerleşti. Sağlık turizmiyle ilgilenen oyuncunun işleri, Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ve ABD ile yaşanan kriz nedeniyle bozuldu. Bir taraftan şirketini ayakta tutmaya çalışan Karel, bir yandan da çocukluk hayali olan TIR şoförlüğüne başladı.
0

KAMYONCU MU OLDUN!
20 yıl oyunculuk kariyerinden sonra TIR şoförlüğü yapmasını yadırgayanlar olduğunu söyleyen Karel" Bu iş benim çocukluk hayalimdi. Oyuncaklarımın çoğu TIR'dı. Sosyal medyadan bana yazıyorlar 'Kamyoncu mu oldun!' diye... Ben aileme namusumla çalışarak bakıyorum. Ben ekmeğimin peşindeyim. Ben ABD'ye oyuncu olmaya değil yeni bir hayat kurmak için geldim. Oyunculuk yapacağıma ABD'de TIR'cılık yararım, ailemle huzurlu bir şekilde yaşarım" dedi.
0

PİLOT OLMAK KADAR ZOR!
TIR şoförlüğe ABD'de farklı bir gözle bakıldığını belirten Karel "Ben taşımacılık işinde büyümek istiyorum. 750 milyar dolarlık bir endüstri. Bu sektörü öğrenmek için bu işe başladım. Çıraklık yapmadığın bir işin ustası olamazsın. Hayalim bir Türk olarak bu sökterde iyi bir yere gelebilmek. Burada bu işe önemli bir kariyer olarak bakıyorlar. CDL lisans almak için 14 ayrı testen geçiyorsun. Fiziksel ve psikolojik testler çok zorlu. Pilot olmak kadar zorlu bir süreç." dedi.
0

KAZANCI İYİ
Haftada yaklaşık 10 bir kilometre yol yapan Karel " Çok zor bir meslek. Bazen bir ay evden uzak kaldığın oluyor.Çok dikkat gerektiren bir iş. Yeri geliyor milyon dolarlık yük taşıyorsun. Riski fazla olduğu için kazancı da iyi. TIR'cılık deyip geçmeyin, onlar olmasa marketlerde yiyecek bir şey bulamayız" dedi.
0

BU İŞ ÇOCUKLUK HAYALİMDİ

2 yıl önce Sarah Scotti ile evlenip Amerika'ya yerleşen, geçen yıl da ikinci kez baba olan Tolga Karel, hayatında yeni bir sayfa açtı.
0

DİL ÖĞRENMEDEN GELMEYİN

ABD'de yeni bir hayat kurmak için dilin çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen Karel " Türkler ABD'ye geç gelmiş. Yeni yeni başarılı arkadaşlar görüyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Buraya gelmek isteyenlere en büyük tavsiyem dil öğrenmeleri. Dil bilmeden milyon dolarınız ile gelseniz çok hep eksik kalırsınız" dedi.
0

BELKİ HAYATIMI FİLM YAPABİLİRİM

Renkli dünyadan böyle bir hayata...Benimkisi enterasan bir yaşam hikayesi ... İleride kendi hayatımı film yapabilirim. (Hürriyet)

trzn45

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
İnsan mutlu olduğu işi yapmalı.

Godless Alpha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ali Rıza Bey bunu görse sevinçten felçliği atlatırdı.