Tilgin Modem Power Işığı Kırmızı Yanıp Sönüyor. WWW Sabit Kırmızı. Sadece WiFi ve Lan sabit yeşil.

Bu konuyu okuyanlar

fea_eternal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Bugün sabah saat 12.00 civarlarında bilgisayarda oyunumu oynarken birden durduk yere modemim kapandı gibi birşey oldu ve bi 10 saniye geçtikten sonra sadece WiFi ışığı yeşil yanıyordu ve Power ışığı kırmızı yanıp sönerken www ışığı sabit kırmızı yanıyordu. Sorun tam 6 Saattir bu şekilde devam etmekte. Resetledim. Kapatıp açtım. Modem arayüzünden modemi fabrika ayarlarına döndürdüm. Oradan da yeniden başlattım. Ama sorunum hala geçmedi. Müşteri hizmetlerini aradım bana " modeme erişemiyorum " gibisinden bir şey söylediler. Ve biraz önce tekrar aradığımda " IP Adresi değişmiş " gibisinden bir şey söylediler.
Bu gün tekrar aradığımda ise çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler. Sürekli bi geçiştirme içerisindeler. Kesin bir bilgi vermiyorlar. 48 Saat çoktan geçti ve ben tam 6 kez müşteri hizmetleriyle görüştüm. Her seferinde aynı şeyleri tekrarlayıp durdular. Artık onlardan hayır gelmeyeceğini anlayıp kendim bir çözüm arama kararı aldım. Elimde 2 adet kablo var. Birisi 2 uçlu bi ucu modemdeki LAN girişine bi ucu Kasadaki Ethernet girişine takılıyor. Bu kabloda herhangi bir sorun yok. Fakat çatıdan gelen Sarı fiber kablom WAN Girişine takılı olduğu halde wan ışığı yanmıyor. Fakat diğer siyah kabloyu wan girişine taktığımda turuncu bir ışık beliriyor WAN yerinde. Ben sorunumu hala anlamış değilim. Lütfen yardımcı olun 3 gündür internete erişemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.