Tiktok Nasıl Başardı ?

Bu konuyu okuyanlar

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Güvenlik ve gizlilikten, içeriğine kadar eleştirilen TikTok nasıl Instagram'a rakip olabildi ?

Tekrar merhaba, bir önceki sorumda "Türk sosyal ağlar neden tutmuyor?" sorusunu sormuştum, birçok kişi zaten tutmuş, yükselmiş platformların var olduğunu söylüyor. Peki öyleyse TikTok ünlenmeden önce de milyarlarca üyeye sahip FB, Instagram vardı ama TikTok ikisinin de rakibi olabilecek bir çıkış yakalayabildi.

Biz de yeni bir platform üzerinde çalışıyoruz, birçok yerden yerli ve yabancı destek aldık, şu anda reklam stratejisi üzerinde çalışıyoruz ve bu yüzden size bu soruları soruyorum. Projemizin ve bizim gizlilik ve güvenliğimiz için proje adı veremiyoruz lâkin bu forum kurallarına da aykırı. Fikir, önerileriniz nelerdir ?

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
Zaten yarısının yarısından çoğu Türkler.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bende merak ediyorum nasıl başardı? İnsanlar hiç bir faydası olmayan ve akılsızca boş olan videoları seviyorlar herhalde. Neyse ki ben onlardan değilim. Neler olduğunu yani gerçekleri görebiliyorum. Saçma olan hiç bir şeyle işim olmaz.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Bende merak ediyorum nasıl başardı? İnsanlar hiç bir faydası olmayan ve akılsızca boş olan videoları seviyorlar herhalde. Neyse ki ben onlardan değilim. Neler olduğunu yani gerçekleri görebiliyorum. Saçma olan hiç bir şeyle işim olmaz.
En olmayacak şeyi yapan başarılı oluyor, değer görüyor zaten.

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
Evet bide her önüne gelen fenomen oluyor hatta bi tane fenomen var tiktokçu. Takipçisi ona baba diyor akwljslqhekwb

ilkerdkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Güvenlik ve gizlilikten, içeriğine kadar eleştirilen TikTok nasıl Instagram'a rakip olabildi ?

Tekrar merhaba, bir önceki sorumda "Türk sosyal ağlar neden tutmuyor?" sorusunu sormuştum, birçok kişi zaten tutmuş, yükselmiş platformların var olduğunu söylüyor. Peki öyleyse TikTok ünlenmeden önce de milyarlarca üyeye sahip FB, Instagram vardı ama TikTok ikisinin de rakibi olabilecek bir çıkış yakalayabildi.

Biz de yeni bir platform üzerinde çalışıyoruz, birçok yerden yerli ve yabancı destek aldık, şu anda reklam stratejisi üzerinde çalışıyoruz ve bu yüzden size bu soruları soruyorum. Projemizin ve bizim gizlilik ve güvenliğimiz için proje adı veremiyoruz lâkin bu forum kurallarına da aykırı. Fikir, önerileriniz nelerdir ?
1.Kısa videolar
2.Reklam
3.Reklamın getirdiği merak

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Mesele insanları uygulamayı indirtmek değil. Uygulamada tutmak. TikTok da gerek laf sokma videoları gerekse insanların içindeki o gizli düşünceleri dışa vurum gerekse de komik videolar ile bunu başardı. Facede ki yazılı laf sokma sözlerini video haline getirilmiş gibi düşünün.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Mesele insanları uygulamayı indirtmek değil. Uygulamada tutmak. TikTok da gerek laf sokma videoları gerekse insanların içindeki o gizli düşünceleri dışa vurum gerekse de komik videolar ile bunu başardı. Facede ki yazılı laf sokma sözlerini video haline getirilmiş gibi düşünün.
Çok haklısınız, bir ara da FB'de akrabalar havalı olduklarını sanarak söz yazar herkes "acaba bana mı?" diye düşünürdü.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
kadın
dekote
kadın
dekolte
tiktokun başarı sırrı

umarım yazdığımdan dolayı eleştirlmem ama olayın gerçeği bu

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Basit bir şekilde insanlar artık işlere çok vakit ayıramıyor ve odaklanamıyor. Artık eskisi gibi 3-4 saat filmler yerine 1.30 saat kısa filmler, 30 dakikalık YouTube videosu yerine 30 saniyelik TikTok videosu daha eğlenceli geliyor. Ama kalite de aynı şekilde düşüyor. Ayrıca cinsel içerik ya da cinsel ima barındıran videolar için "dayılar" da yüklüyor. Birde yayınlar ile para kazanmak aşırı kolay.

kadın
dekote
kadın
dekolte
tiktokun başarı sırrı

Aynen bu işte. Durum şu anda Twitch kadar olmasa da çok kötü. Normalde sosyal medya uygulamaları dayılar mekana girince kötüleşir ama TikTok başından beri dayı mekanı zaten.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
208
Basit bir şekilde insanlar artık işlere çok vakit ayıramıyor ve odaklanamıyor. Artık eskisi gibi 3-4 saat filmler yerine 1.30 saat kısa filmler, 30 dakikalık YouTube videosu yerine 30 saniyelik TikTok videosu daha eğlenceli geliyor. Ama kalite de aynı şekilde düşüyor. Ayrıca cinsel içerik ya da cinsel ima barındıran videolar için "dayılar" da yüklüyor. Birde yayınlar ile para kazanmak aşırı kolay.

Aynen bu işte. Durum şu anda Twitch kadar olmasa da çok kötü. Normalde sosyal medya uygulamaları dayılar mekana girince kötüleşir ama TikTok başından beri dayı mekanı zaten.
Musically zamanında Türk yoktu... Artık sen düşün eskiden nası' bi' yer olduğunu.

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
kadın
dekote
kadın
dekolte
tiktokun başarı sırrı

Eleştiri yok hocam, katılıyorum dediklerinize ki bu bariz bir şey zaten.
IQ1 olanlar sayesinde yüceldiler. Aramızda çok varmış böyle.
?

Maalesef neredeyse herkes kolay yoldan kazanma peşindeler, kolay yoldan ünlü olmak peşindeler. Haklısınız

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Musically zamanında Türk yoktu... Artık sen düşün eskiden nası' bi' yer olduğunu.
Eskiden de aynıydı. Şimdi de aynı. Musically zamanında bu kadar popüler değildi belki ama içinde şu andaki kadar gerizekalı bir sürü kişi vardı. Hatta Saniye'nin o zamanlardan bir videosu vardı diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Saçma hareketler yapsınlar bazıları da komik diye seyrediyor. Ben bakmıyorum ama baksam boş boş bakarım sadece. Bir gülümseme bile oluşmaz yüzümde. Allah akıl fikir versin ve yardım etsin boş video çekenlere ve seyredenlere. Onlara üzülüyorum. İnsanlar akıllı olsa tiktok tutulmazdı asla. Resmen akıl seviyesini düşürmek için yapmışlar o tiktok denilen çöplüğü. Ama ne desem boş. Çoluk çocuk veya gençler zor anlarlar.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Saçma hareketler yapsınlar bazıları da komik diye seyrediyor. Ben bakmıyorum ama baksam boş boş bakarım sadece. Bir gülümseme bile oluşmaz yüzümde. Allah akıl fikir versin ve yardım etsin boş video çekenlere ve seyredenlere. Onlara üzülüyorum. İnsanlar akıllı olsa tiktok tutulmazdı asla. Resmen akıl seviyesini düşürmek için yapmışlar o tiktok denilen çöplüğü. Ama ne desem boş. Çoluk çocuk veya gençler zor anlarlar.
Egomuzu kabartmak için iyi bir uygulama. ?

Bu kadar salak insanlar olduğunu hatırlayınca sınavdan aldığın düşük notu unutursun. Aileme bunları göstercem varya...

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@differentturk, Ailene göstersen artık sana kızmazlar bence. Asıl cahiller oradaymış derler. ?
@bachsome, Evet doğru dediğiniz gibi öyle oluyor. Yalan söylemeyeyim 20 yaşındayım. Ama asla dediğim gibi boş işlerle uğraşmam ve hiç işimde olmaz.

Yig0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Tiktoktan önce musically diye bir platform vardı. Reklam yapa yapa insanları çektiler. Ardından uygulamanın adını değiştirerek Tiktok yaptılar. Bunun sayesinde nasıl oldu diye bir sürü insan indirdi. Bu şekilde sıkıldıklarında girdiği bir platform oldu, kısaca reklam.

Reaksiyon puanı
686

Bazı süperzeka kişileri destekleyen minikzekalılar sayesinde

bachsome

Öğrenci
Reaksiyon puanı
67
Bazı süperzeka kişileri destekleyen minikzekalılar sayesinde
Bu yorum gerçekten inanılmaz derecede hoşuma gitti hocam. Gerekli yerlerde kullanırım bu sözü izninizle. Çok doğru evet, TikTok'u üreten, geliştiren ve TikTok'u kazanç amaçlı kullanan süperzekâlar, minikzekâlılar (genelleme değil) sayesinde kazandı.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Orasını burasını açanlarıda sayalım prim primdir etkisi vr

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Bu yorum gerçekten inanılmaz derecede hoşuma gitti hocam. Gerekli yerlerde kullanırım bu sözü izninizle. Çok doğru evet, TikTok'u üreten, geliştiren ve TikTok'u kazanç amaçlı kullanan süperzekâlar, minikzekâlılar (genelleme değil) sayesinde kazandı.
Aslında düzgün bir platform olabilirdi ama nedense Türkiye genelinde çok saçma videolar geldi. Bazı videolardan utandığım bile oldu. Ne mantıkla yapıyorlar bunları filan diyorum arada.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
208
Eskiden de aynıydı. Şimdi de aynı. Musically zamanında bu kadar popüler değildi belki ama içinde şu andaki kadar gerizekalı bir sürü kişi vardı. Hatta Saniye'nin o zamanlardan bir videosu vardı diye hatırlıyorum ama tam emin değilim.
Saniye, Musical.ly'e masum diyordu, eski bir videoydu. O zamanlar ben orayı takip ediyordum, ne Türk, ne abaza, ne cahil, ne dilenci, ne garip senaryolar vardı, yoktu hiçbiri. Herşey satıldıktan sonra başladı.