THY Uçağında Pilot Alkollü Çıktı!

Bu konuyu okuyanlar

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Lüksemburg seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağının kaptan pilotu yapılan testte alkollü çıkınca uçuştan alındı. THY, alkollü olduğu tespit edilen pilot hakkında soruşturma başlattı.

1387524509_74_pilotisrar.jpg

THY’nin saat 09.20’de İstanbul’dan Lüksemburg’a gidecek olan TK-1353 sefer sayılı TC-JYI kuyruk tescilli uçak Boeing 737-900ER tipi uçakta yolcu alımı tamamlandı. Atatürk Havalimanı’nda 222 numaralı körükte bulunan uçağa THY’ye ait sağlık ekipleri gelerek uçağın kaptan pilotu alkol testine tabii tuttu. Rutin olarak uygulanan alkol testinde Lüksemburg’a gidecek olan uçağın kaptan pilotunun alkollü olduğu tespit edildi. Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu seferden alınarak yerine başka pilot ekibi yönlendirildi.

THY Basın Müşaviri Ali Genç, konuyla ilgili olarak "Yapılan denetim sonucunda pilotumuz alkollü tespit edildi. Bunun üzerine uçuş ekibi değişti. THY olarak pilot hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır" dedi.

http://www.haber365.com/Haber/THY_Ucaginda_Pilot_Alkollu_Cikti/

Yılmaz34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu yapılacak iş mi ne insanlarımız var ya..

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Para vermişlerdir buna alkollü yakalan diye. THY avrupanın en iyi hava yoludur, elbette karalamak isteyenler çıkacaktır.
Bence anında tekmeyi bassınlar pilota, kiminle çalışıp kimi temsil ettiğinin farkında olmayan birinin burada işi olmamalı.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gayet dogal ve gayet normal. sarhoş olmayan pilot olamıyor bence. kaç kere havaalanında özellikle yurtdışında pilotla karşılassam veya otellerde denk gelsem %90ı sarhoş olurdu. sarhoş olmasa çakır keyif olurdu. o yuzden hiç şarşırmadım bu habere. hatta haber değeri bile yok bence çünkü sıradan bir durum

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Gayet dogal ve gayet normal. sarhoş olmayan pilot olamıyor bence. kaç kere havaalanında özellikle yurtdışında pilotla karşılassam veya otellerde denk gelsem %90ı sarhoş olurdu. sarhoş olmasa çakır keyif olurdu. o yuzden hiç şarşırmadım bu habere. hatta haber değeri bile yok bence çünkü sıradan bir durum
nasıl gayet doğal ve normal ya? anlamadım. meyhane mi arkadaşım orası? içmemeleri gerek. kusura bakmasınlar da basacan tekmeyi.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Denzel washington un filmi geldi aklıma.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nasıl gayet doğal ve normal ya? anlamadım. meyhane mi arkadaşım orası? içmemeleri gerek. kusura bakmasınlar da basacan tekmeyi.

DOGAL DERKEN DEMEK ISTEDIGIM COK klasık bır durum . sureklı olan bır durum. tabıkı olmaması gerek. savunmuyorum.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Para vermişlerdir buna alkollü yakalan diye. THY avrupanın en iyi hava yoludur, elbette karalamak isteyenler çıkacaktır.
Bence anında tekmeyi bassınlar pilota, kiminle çalışıp kimi temsil ettiğinin farkında olmayan birinin burada işi olmamalı.
hocam bana başbakanı anımsattın :) o da yolsuzluk yapanları savunarak bizi karalamak istiyorlar diyordu

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iki arkadasim pilot oldu gectigimiz seneler de. Biri alkolik ; normal sartlarda birseye bile sap olamayacak bi kisilikte ; digeri ise ticaret yapan , 10 a yakin arac kazasi olan bir arkadas. Memlekette parayi basan pilot oluyor bu yuzden biz de bu haberleri okumak zorunda kaliyoruz.

Not : alkolik olan arkadasim THY ; kaza yapan da sunexpress de calisiyor :)

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu ne arkadaş bole tamam alkol kullanırsın ancak görev başında olacak iş mi bu. O kadar insanın kaderi senin elinde.

Abi işe önce mesleğine saygın olacak ki kıymetini bilesin.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Iki arkadasim pilot oldu gectigimiz seneler de. Biri alkolik ; normal sartlarda birseye bile sap olamayacak bi kisilikte ; digeri ise ticaret yapan , 10 a yakin arac kazasi olan bir arkadas. Memlekette parayi basan pilot oluyor bu yuzden biz de bu haberleri okumak zorunda kaliyoruz.

Not : alkolik olan arkadasim THY ; kaza yapan da sunexpress de calisiyor :)

bu yakalanan senin arkadaş olmasın ? :)

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla olabilir de aramadim henuz :) insallah degildir ;) yoksa rezil oluruz :) ya adam istanbul bursaya raki icmeye gidiyor ; alkollu de geri donuyor arabasiyla sen dusun halini :)

cemgil05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir de sabah sabah ne derdi varda içmiş o kadar,onu da araştırmak lazım :)

webelectronics

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:) arastiracaklar zaten :) ya var ya buraya bir kac olaylarini ( firma bazli ) yazsam hayatta ucaga binmezsiniz :)

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
acaba ilk defa mı alkollü yakalanışı yoksa daha öncede içiyormuydu insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı ya canımızı emanet ettiğimiz adamlara bak ya sabah sabah derdi neymiş acaba

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunlarda danzel gibi sonunda suçunu itiraf edecek cesaret var mı :)