Thunderbird-Opera-Outlook

Bu konuyu okuyanlar

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hangisi sizce en iyisi?

ben operayı beğenmedim. thunder ile outlook arasına kararsızım?

bunların eksileri artıları nelerdir?

otantic76

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mailer için yazmayı unutmuşum

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Konun yanacak heralde :d

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Başlık düzeltildi.
Thunderbird birazda görsel olarak güzel görünüyor. Ama aşırı mail trafiğin var ise zamanla inbox ile ilgili sıkıntı yaşabilirsin.
Outlook' a gelince oda gayet kullanışlı bir program görsel olarak pek hoş olmasada profesyonel kullanıcılar için genelde tercih edilen bir mail programı.
Bana sorarsan ben ikisini de kullanmıyorum. :)
Outlook Express ile ben gayet mutluyum. :p

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Diğer programlar ile ilgili pek bi farkı yok. Hatta biraz daha basite de kaçıyor diyebilirim. :)

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
En iyisi Qutlook Express

muhtar55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok uzun zamandır Mozilla Thunderbird kullanıyorum. Yahoo, gmail hesaplarımı çok rahat kontrol edebiliyorum. Şimdiye kadar herhangi bir hata yada sorunla karşılaşmadığımı söylemem gerekli. Türkçe dil desteği, hoş görünümü ve dünya çapında geliştiriciler tarafından ortaya konmuş bir çok eklenti ve tema thunderbird i diğer posta istemcilerinden farklı kılıyor. Ek olarak açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz olması onu diğerlerinden ayıran özellikleri arasında. Tercihini bu yönde yapabilirsin.

aquazent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son 3 yıldır Thunderbird kullaniyorum.
Arada bir iki kez isletim sistemini formatladim. Tek yaptigim data klasorunu yedekleyip yeniden basmak.
Binlerce mailden olusan 500 mb civari bir thunderbird data klasorum var. En ufak bir performans sorunu yasamiyorum.
Bir iki eklenti ile cok daha guzel hale geliyor. Kesinlikle tavsiye olunur.
(Remove Duplicate Messages, Minimize to Tray)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
ben gmail kullanmaya başladıktan sonra e-posta istemcisi kullanmayı bıraktım. şu anda sdn hesabım da gmail teknolojisiyle hizmet verdiğinden dolayı sorun yok, ihtiyaç da yok.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
ben gmail kullanmaya başladıktan sonra e-posta istemcisi kullanmayı bıraktım. şu anda sdn hesabım da gmail teknolojisiyle hizmet verdiğinden dolayı sorun yok, ihtiyaç da yok.

Aynen. Hatta eskiden beri kullandığım Hotmail, Yahoo ve Gmail hesaplarını da SDN Mail'e yönlendirip oradan okuyorum.

WaterBoy

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
mozilla ürünü olduğu için ve outlook dan kat kat kaliteli olduğu için thunderbird

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben eposta istemcisi kullanmayı sevmiyorum dediklerinin hepsini denedim thunderbird kalite açısından çok kötü daha 40 fırın spam yemesi lazım
:D gmail kullanıyorum gmailin kendi online arayüzü süper program kullanmaya ne gerek var...

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Windows Live Mail Desktop :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
ev kullanıcıları için posta istemcisi kullanmak bana göre son derece gereksiz ama çalışanlar için bulunmaz nimet. bir kere iş kaçırmamak için maillerinizi klasörlere ayırmalı katagorilere bölmelisiniz. 1000lerce mail arasından hızlı şekilde arama yapabilirsiniz web arayüzü insanı bazen çıldırtabilir (özellikle telefonda müşteri bekliyorsa). Gelen mailleri silemediğiniz için arşivlemek son derece kolay olur(outlook klasörünü yaz bi dvdye gitsin yada outlook arşiv dosyasını :))
benim gibi günde 100lerce mail ile boğuşuyorsanız istemci kullandığınızda mail kutum doldu gibi bir sorun yaşamazsınız şirket size gmail gibi 3GB alan vermez tabii ki :)
şu anda aklıma gelmeyen bir sürü güzel özellik var kişisel tercihim thunderbird'ten yana.

Son mesajlar