The Witcher’ın yazarı zengin oldu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Rotaile B.

Hercules Jr
Onursal Üye
Katılım
9 Ağu 2015
Mesajlar
2,464
Puanları
113
RPG oyunu denildiğinde akla gelen ilk serilerden biri olan The Witcher, CD Projekt RED’in başını ağrıtmaya devam ediyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

65739


The Witcher serisinin ne derece popüler olduğu zaten tüm oyun severler tarafından biliniyor. Seri özellikle son oyunu olan Wild Hunt ile büyük bir sükse yapmıştı. Peki böylesine derin bir hikaye örgüsüne sahip olan The Witcher serisi nasıl başladı?
CD Projekt RED, The Witcher’ı Andrzej Sapkowski’nin romanından sanal dünyaya uyarladı. Malum The Witcher kitap anlamında bir klasik değil. Hiç bir zaman da olmadı. Hatta bir çoğu kitabın ana kahramanı olan Geralt’ın hikayesini oyunlar sayesinde öğrendi. Belki de bu oyun serisi olmasaydı dünyanın büyük bir çoğunluğunun The Witcher’dan hiç haberi olmayacaktır. Hatta muhtemelen yakında yayınlanacak olan The Witcher dizisi de (Netflix dizisi) hiç çekilmeyecektir.

Fakat Andrzej Sapkowski bu durumdan pek de hoşnut değil. Çünkü Sapkowski oyunlar sonrasında kitap satışlarının düştüğünü iddia ediyor. Tabi ki bunun için de CD Projeckt RED’i sorumlu tutuyor. Yazar bu yüzden CD Projekt RED’den 16.1 milyon dolar gibi ütopik bir ücret talep etmiş. Yapımcı stüdyo doğal olarak bu ücreti ödemeye yanaşmamış. İki tarafın bu ücretin çok daha altına bir meblağ üzerinde anlaşma sağladıkları belirtiliyor. Henüz tam miktar açıklanmamış olsa da Sapkowski’nin talep ettiği ücretin sadece ilk oyun için olduğu ve The Witcher 2 ve 3 için de ayrı bir ödeme istediği belirtiliyor.

Kaynak

 

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Katılım
22 Nis 2017
Mesajlar
14,015
Puanları
113
Konum
Laurelindórinan
Sapkowski'nin Witcher kitapları bana kalırsa çok çok iyi değil. Oyunu oynadığım için hikaye akışını zihnimde çok rahat canlandırabiliyorum ama hiç bilmeyen birisi için takip etmek zaman zaman zor olabilir bence. Oyunu olmasa esas Witcher gibi bir efsaneyi çoğu kişi bilmeyecekti. Metro serisi öyle mi ama? Adam kitapta akmış resmen, oyun kitabın yanında sönük kalmış hatta. Bu demek değil ki 2033 serisi kötü oyundu ama eksikleri çok var. Neyse ki Exodus geliyor.
 
Üst
stat counter