The Whistleblower (Muhbir) 2010

Bu konuyu okuyanlar

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
MV5BMTkwNzU4MDk1OF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjIyMjg4NQ@@._V1._SY317_.jpg

Gerçek olaylardan filme aktarılan senaryoları seviyorsanız veya içinde acı bir dram barındıran buram buram gerçeklik ve yanında can yakıcı bir burukluk kokan filmleri severim diyorsanız kesinlikle bu filmi atlamamalısınız...

Film Bosna savaşından sonra 2000 li yıllarda Bosna da BM görevlisi olarak bulunan Kathryn Bolkovac ın yaşadıkları üzerine kurulmuş.Bosnada bulunan ve sex kölesi olarak dünyanın çeşitli yerlerinden kandırılarak getirilip insan vicdanının tahammül edemeyeceği şartlarda pazarlanan kızların acı dramı filme ana konu olmuş.Şu an dünya üzerinde yüzmilyonlarca dolar paranın konuşulduğu sex ticaretinde kim ne derse desin bir çok devlet erkanı bulunmazsa kimse bu işleri bu kadar kolay yapmaya cesaret edemez.Bosnada bulunan bu durum tüm BM ve sözde insan hakları örgütleri ve mazlum halkı sözde korumaya giden "dokunulmazlar" tarafından iliklerine işlemişcesine en üst düzey yetkililere varıncaya kadar tüm"yetkililerin" haberinin olduğu ama kimsenin bu zavallı kızların feryadına ses vermediği ve bu alçaklığa ortaklık yaptığı bir zamanda Kathryn Bolkovac ın canı pahasına sürdürdüğü mücadelenin filme aktarılmış şekli.

Rachel Weisz mükemmel bir oyunculuk çıkarmış.Konu hakeza fazlasıyla bir can yakıcı zira dedim ya her şey bir gerçek her ne kadar gerçek olmasına binlerce kez lanet etsenizde...Türü seviyorsanız mutlaka izleyin derim sizi koltuğa kitleyecek yapımlardan biri bence...

imdb:7/10 (473 oy)

sinemalar:6/10 (53 oy-28 kişinin favori filmi)

Benim oyum:8/10

images

Kathyrn Bolkovac(sağda) Rachel Weisz ile beraber

[video=youtube;al3anBiHwmI]http://www.youtube.com/watch?v=al3anBiHwmI[/video]

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben izledim tavsiye ederim. Bosna'da BM nin yediği tüm haltları gözler önüne seren bir film. Film gerçek hayattan alınmış ve filmin sonunda bütün bu olanlar sonunda devletlerin neler yaptığını anlatmış.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
işte teşvik bir yorum teşekkürler.
izlemeye karar verdim :)