TFA Niye Kapalı?

Bu konuyu okuyanlar

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Uzun sure once hesabimda tanimladim diye hatirliyordum ama calismayinca dedim belki yanlis hatirliyorumdur. Profilimi kontrol ettigimde ayarlarim yapiliydi. Belki resetleme cekilmistir diyerek yeniden aktiflestirdim ancak tfa kullanamiyorum.

Config den kapatılmış sanirim ancak gerekli ve onemli bir güvenlik araci olan tfa niye kapali tutuluyor sistemde?

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Estağfurullah :)

Two Factor Authentication

Yani ikili dogrulama sistemi. En genel mantikla facebook gibi platformlara giris yaparken mailinize gelen kodu ya da cihazinizda önceden yuklenip ayarlanmis olan program araciligiyla üreteceğiniz kodu sisteme girmeniz gerekiyor. Sifrenizi bilen birisinin asmasi gereken bir kat daha guvenlik onlemi olarak dusunun :)

Fatih Toprak

Asistan
Reaksiyon puanı
350
merhabalar, ilgili konu ile alakalı bir çalışma başlattık, en kısa sürede, çalışma ile alakalı bilgilendirimiş olacaksınız, iyi forumlar.

Tilkißey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
merhabalar, ilgili konu ile alakalı bir çalışma başlattık, en kısa sürede, çalışma ile alakalı bilgilendirimiş olacaksınız, iyi forumlar.
Ilginiz(?) icin tesekkurler. @by efsane ile pm uzerinden konustuk ya da ona benzer bir sey yapmaya calistik, konu kapatilabilir.