Teşhir Ürünü Alınır mı ? Tavsiye verir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar merhaba bilgisayarcıdan teşhir ürün satın alsam sorun olur mu ? Sıfır fiyatı ile arasında baya bi fark var bilgisayarın özellikleri dolayısıyla da ihtiyaçlarımı karşılar vaziyette sizce ne yapmalıyım ? Almaya gidersem nelerini kontrol etmeliyim tavsiye verir misiniz?

Ürün fiyatı : 1800 TL - Sıfırı: 2700 - 2800 arası

INTEL CORE İ5 7200U 2.5 GHz TURBO BOOST İLE 3.1 GHz İŞLEMCİ
8 GB DDR4 2133 MHz RAM
NVIDIA GeFORCE 940MX 2 GB HARİCİ EKRAN KARTI
1 TB HDD

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben bir kaç kere teşhir ürün almıştım. Bir kaç çizik ve leke haricinde sıfır gibiydi. Ama ben Teknosa ve Mediamarkt'tan bahsediyorum. Sen nereden alacaksın ki?

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben bir kaç kere teşhir ürün almıştım. Bir kaç çizik ve leke haricinde sıfır gibiydi. Ama ben Teknosa ve Mediamarkt'tan bahsediyorum. Sen nereden alacaksın ki?

mağazadan almayacağım normal bir bilgisayarcıdan alacağım. onun için soruyorum birazda hani nelerine dikkat etmeliyim diye

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
mağazadan almayacağım normal bir bilgisayarcıdan alacağım. onun için soruyorum birazda hani nelerine dikkat etmeliyim diye
O zaman aksesuarları'nın tamlığını, aksesuar veya kendisinde kırık olup olmadığını kontrol et. bilgisayarım>özelliker ve aygıt yöneticisinden özellikleri ile uyumlumu ona bakabilirsin. Bazı parçaları zarar görmüş olabilir.

Son düzenleme:

fatihgkblt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
O zaman aksesuarları'nın tamlığını, aksesuar veya kendisinde kırık olup olmadığını kontrol et. bilgisayarım>özelliker ve aygıt yöneticisinden özellikleri ile uyumlumu ona bakabilirsin. Bazı parçaları zarae görmüş olabilir.

teşekkürler önerilerin için :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Teşhir önermem. Düşürüldü mü? Darbe aldı mı? Su döküldü mü? Bunları sana gerçekten anlatacaklarını mı sanıyorsun. Ben tavsiye etmem. teşhir ürün demek 2. elden beter hale gelmiş ürün benim gözümde.

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
n'ayır alma
teşhir ürünü ortada duran bir sıkıntısı var mı yok mu bilinmeyen, herkesin dokunduğu, baktığı, uğraştığı, oynadığı... ürünlerdir
kısacası tavsiye etmem

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
garantisi olur teşhir ürünlerinin de 6 ay gibi... ama normal bir bilgisayarcı arızalı ürünü teşhirmiş gibi sunup garanti de vermiyorsa ki vermez, alınmaz kesinlikle.

şüpheli hallerden, ürünlerden uzak durmalı, mümkünse garantili, güvenilir bir yerden almalı. garanti dediğim devletin tanıdığı garanti cinsinden :) öyle sözlü, sazlı değil...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
kesinlikle teşhir ürü pc alınmaz taksi'den çıkma arabada alınmaz zaten kötü yola düşmüş gibi olurlar...