Termal Macun Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

EnesSDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5 seneli̇k bi̇lgi̇sayar. 2 senedi̇r kullaniyorum. Son 5 aydir aşiri isiniyor (csgo 82 dereceye çikiyor) 5 senedi̇r de hi̇ç termal macunu deği̇şti̇ri̇lmemi̇ş. Si̇zce deği̇şti̇reyi̇m mi̇ yoksa laptop soğutucu mu alayim. Laptopun li̇nki̇ aşağida (aynisini bulamadim sadece i̇şlemci̇ 7. Nesi̇l başka bi̇r fark yok)

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Laptop soğutucu alsanızda fazla bir faydası olmaz benim leptobumdada 90 derecelere çıkıyordu 4 - 5 yıldır termal macunu değiştirmedim hatta ani fps droplar giriyordu termal macunu değiştirin + fanı temizlettirin + leptop soğutucu alıyorsanız alın.

EnesSDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptop soğutucu alsanızda fazla bir faydası olmaz benim leptobumdada 90 derecelere çıkıyordu 4 - 5 yıldır termal macunu değiştirmedim hatta ani fps droplar giriyordu termal macunu değiştirin + fanı temizlettirin + leptop soğutucu alıyorsanız alın.
Ne kadar bir değişim oldu? Bu arada bilgisayarcıya gittim termal macun için değiştirmemiş neden diye sorunca gerek yok dedi. Ben kendim yapabilir miyim ki bunu

Reaksiyon puanı
390
Hocam eğer alt kapak direk çıkarılabiliyorsa, oradaki işlemciden fana giden bakır boruları, onları sabit tutan vidaları çıkararak, üstündeki eski macunu, kağıt mendil ile dikkatlice ve yavaş bir şekilde temizleyerek ardından yeni macunu sürebilirsiniz. Macunu sürerken ilk olarak işlemcinin tam ortasına bezelye büyüklüğü kadar sıkacaksınız. Daha sonra üstüne bakır boruları tekrar takacaksınız. Bakır boruların altında bulunan ve işlemcinin üstünü tamamen kapatan metal parça ise o macunu yayacaktır. Bunun dışında eğer bilgisayarın içinde toz birikmesi mavcutsa mutlaka onları da temizleyin.

Son mesajlar