★ Terlemelerin Çözümü Nasıl Olmalı?

Bu konuyu okuyanlar

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Çabuk terleyen ve bundan tiksinen biriyim. Erkeğim. Kendime özen göstermeye dikkat ederim. 1.78 boy vardır kilo da 94 falan. Günde 1 bazen 2 kez banyo bile yaparım ama yine de kötü kokabiliyorum. Malum havalar soğudu. Sınıfta hırka ile duruyorum çıkarsam üşüyorum ama hırka ile durunca da göğsümde bir koku oluyor ve bu beni baya rahatsız ediyor. Hani tişörtü göğüs hizasından tutup ileri geri yapınca bir hava gelir ya işte orda bana hoş kokular gelmiyor. Parfüm sıkarım, deodorant kullanırım. Lakin göğsüme bir şeyler sürmem. Sırtıma da süremeyeceğim için.. Koltuk altıma deotak sürmezsem bir haftayı geçiremiyorum. Deotak mükemmel bir şey bir hafta koltuk altı kokunu alıyor. Ayrıca internetten araştırdım kaya tuzu öneriliyor bizzat sabununu aldım onun da çok faydasını göremedim. (tam faydalanamadım açıkçası,anlamadım.) Özellikle sırt bölgem de çok çabuk terliyor ve yazın halimi siz düşünün atletle dolaşıyorum teri emsin diye eve bi geliyorum atlet bembeyaz olmuş tuz olmuş resmen. Bana ne önerirsiniz tüm vücuduma sürebileceğim hem az terleten hem kokuyu alan? (Driclor ve tereson demeyin lütfen.) Sizden ricam aklınıza gelen mantıklı ne varsa önerin .

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Aynı sorunu bende yaşıyorum özellikle koltuk altı için.. Eczanede koltuk altı bantları o benim işimi azda olsa gördü .. Bunun maalesef bir çözümü yok. Aslına bakarsan terlemen sağlığına faydalı

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Aynı sorunu bende yaşıyorum özellikle koltuk altı için.. Eczanede koltuk altı bantları o benim işimi azda olsa gördü .. Bunun maalesef bir çözümü yok. Aslına bakarsan terlemen sağlığına faydalı
Deotak al bir hafta koltuk altını koruyor çözümü vardır illa yok demen yanlış

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Terlemenin en büyuk sebeplerinden biri fazla kilolar.

Patlıcan tüketin bol bol.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çok sıcak ve baharatlı gıdalar, alkol, kafein, soğan,sarımsak gibi yiyecekler terlemeyi arttırır.

Son düzenleme:

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Terlemenin en büyuk sebeplerinden biri fazla kilolar.

Patlıcan tüketin bol bol.

Çok sıcak ve baharatlı gıdalar, alkol, kafein, soğan,sarımsak gibi yiyecekler terlemeyi arttırır.
Küçüklükten beri var bende bu ter durumu patlıcan yemem ama diğerleri de çok az olsa olsa kahve var. Önereceğiniz ilaç, duş jeli vs bir şey var mı? Bunlar daha kesin çözümler

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Önerebileceğim bi ürün yok ancak bunu tavsiye edebilirim.Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya: (Ter kokusu yaz sezonu boyunca en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Sıcak yaz günlerini bu sorun yüzünden çevrenizdekilere ve kendinize zehretmemek için hemen harekete geçin. 1 kâse sıcak suya 2 kaşık tuz ekleyin ve her sabah cildinize bu karışımla kompres uygulayın. Kuruyunca, üzerine bebek pudrası serpin. Terleme sorununuz kısa sürede son bulacaktır.)

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
bazıları koltuk altlarındaki ter bezlerini aldırıyor

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
bazıları koltuk altlarındaki ter bezlerini aldırıyor
Konu koltuk altı değil, genel vücut yani. Koltuk altına zaten deotak formulü var. Ayrıca dediğiniz şey tehlikeli olabilir.

Tuzu az tüketiniz.
İlaç vücut jeli gibi önereceğiniz bir şey var mı şu yemeği yeme hariç

Tuzu az tüketiniz.
Önerebileceğim bi ürün yok ancak bunu tavsiye edebilirim.Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya: (Ter kokusu yaz sezonu boyunca en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Sıcak yaz günlerini bu sorun yüzünden çevrenizdekilere ve kendinize zehretmemek için hemen harekete geçin. 1 kâse sıcak suya 2 kaşık tuz ekleyin ve her sabah cildinize bu karışımla kompres uygulayın. Kuruyunca, üzerine bebek pudrası serpin. Terleme sorununuz kısa sürede son bulacaktır.)
Sırta vs olur mu?

Son düzenleme: