Tencent emülatör halen çözüm bulunamadı..

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

drop dead 4174

Üyecik
islemci sorunlu birde ayarlarda 2k secmişsin emilatorde bu baya sorunlu olur 1080p sec ve otomatik degil akıcı olucak o sonrasinda düzelir diye biliyorum

Son düzenleme:

Kagan60

Üyecik
Öncelikle Selam arkadaşlar sırf bu konu için bu forma üye oldum emülatör kaynaklı olabilir ama daha önce bu kadar sıkıntı yasamıyordum iyice fps olayı canımı sıkmaya basladı gittim 1060 6 gb aldım acaba dar boğaz mı yasıyorum kı dıcem emülatörde dar bogaz söz konusu olamaz diye biliyorum daha önce gtx 750 ti 4 gb vardı rahat oynuyordum çok çok nadir fps düşüyordu ama dediğim gibi gittim 1060 6 gb aldım işlemcim biraz eski Yani pc özellikleri şu şekilde gtx 1060 6 gb , i5 2300 işlemci 16 gb ram var ve oyun ssd ye yüklü nette ne kadar çözüm çözüm diyen varsa hepsını denedım bastan aşşa ama yok olmuyor düşük modda hiç oynatmıyor hdr hd bütün ayarlar 1920 - 1080 bütün ayarlar da denedim 59 fps yi alıyorum almıyorum değil ama oyunun içindeyken 40 35 30 a düşüyor çatışmada ucaktan atlarken fps düşüyor yok mu bunun bir çözümü yardım edebilecek biri.. Bu arada işlemciyi 50 ile 60 arası kullanıyor ama ekran kartını 10 ile 35 arası kullanıyor en fazla 35 oda cok nadir 60 a felan geliyo lütfen yardım edin..
Hocam yaşadığın aynı sorunu bende yaşıyorum bir çözüm yolu bulabildin mi arkadas tavsiyeleri okudum ama yararlı oldu mu sana bize de yardımcı olabilirsen çok sevinirim

oziman06

Üyecik
Hocam yaşadığın aynı sorunu bende yaşıyorum bir çözüm yolu bulabildin mi arkadas tavsiyeleri okudum ama yararlı oldu mu sana bize de yardımcı olabilirsen çok sevinirim
ilk başlarda sunulan ayarları yaptım dahili ekran kartına öncelik tanı deyince kulaklıktan acayip sesler gelmeye başladı onu kaldırdım diğer ayarlarla biraz daha rahatladı gibi diyecektim bir kaç el daha attım yine aynı sorun bu seferde düşük ayarlarda oynayınca ekran kartı kullanımı neredeyse hiç yapmıyor % 10 ila 15 arasında gidip geliyor ve işlemci de %70 calısıyor hd oynarken yine en azından ekran kartını bi nebze daha fazla kullanıp işlemciyi yormuyor ama hd oynarken daha belli oluyor fps düşüşü ama işin açığına bakarsan düşük ayarlarla akıcı gibi geliyor oyun ama ayar düşük olduğu için zaten fazla belli olmuyor gel gör ki hd ile aynı fps düşüşünü yaşıyorsun belki daha fazla

---- Mesajlar birleştirildi ----

islemci sorunlu birde ayarlarda 2k secmişsin emilatorde bu baya sorunlu olur 1080p sec ve otomatik degil akıcı olucak o sonrasinda düzelir diye biliyorum
herkes işlemci diyor ama tanıdığımızın net cafesi var ve hemen hemen aynı pc sadece ekran kartları 1050 ti 4 gb ama neredeyse sıfır sıkıntı ile herkes oynuyor cafede

Hiç mi başına gelip düzelten olmadı arkadaşlar ya yardım edin

Son düzenleme:

Kagan60

Üyecik
ilk başlarda sunulan ayarları yaptım dahili ekran kartına öncelik tanı deyince kulaklıktan acayip sesler gelmeye başladı onu kaldırdım diğer ayarlarla biraz daha rahatladı gibi diyecektim bir kaç el daha attım yine aynı sorun bu seferde düşük ayarlarda oynayınca ekran kartı kullanımı neredeyse hiç yapmıyor % 10 ila 15 arasında gidip geliyor ve işlemci de %70 calısıyor hd oynarken yine en azından ekran kartını bi nebze daha fazla kullanıp işlemciyi yormuyor ama hd oynarken daha belli oluyor fps düşüşü ama işin açığına bakarsan düşük ayarlarla akıcı gibi geliyor oyun ama ayar düşük olduğu için zaten fazla belli olmuyor gel gör ki hd ile aynı fps düşüşünü yaşıyorsun belki daha fazla

herkes işlemci diyor ama tanıdığımızın net cafesi var ve hemen hemen aynı pc sadece ekran kartları 1050 ti 4 gb ama neredeyse sıfır sıkıntı ile herkes oynuyor cafede

Hiç mi başına gelip düzelten olmadı arkadaşlar ya yardım edin
Yeminle çıldırcam ya her ayarı denedim olmuyor

oziman06

Üyecik
Ryzen5 3.40 ghz işlemci. Radeon rx580 8gb ekran kartı war
yani bilmiyorum kardeşim şu emülatör de dar boğaz diyenlere anlam veremıyorum emülatörde dar boğaz oluyorsa işlemci ekran kartına yetmiyorsa normal pubg de veya diğer oyunlarda neden yüksek ayarlarda hiç kasmadan donmadan drop girmeden sıkıntısız şekilde oynayabiliyorum anlam veremedim

Kagan60

Üyecik
yani bilmiyorum kardeşim şu emülatör de dar boğaz diyenlere anlam veremıyorum emülatörde dar boğaz oluyorsa işlemci ekran kartına yetmiyorsa normal pubg de veya diğer oyunlarda neden yüksek ayarlarda hiç kasmadan donmadan drop girmeden sıkıntısız şekilde oynayabiliyorum anlam veremedim
Aynen kardeşim anlamadıgım noktada bu zaten ama düzeltirsen felan bişey bulursan burdan destek sağlarsan sevinirim

oziman06

Üyecik
Aynen kardeşim anlamadıgım noktada bu zaten ama düzeltirsen felan bişey bulursan burdan destek sağlarsan sevinirim
halen sonuç yok arkadaş hiç mi yardım edicek biri yok dar boğaz olmadığı netleşti olayın işlemci %90 ve üstü olursa dar boğaz oluyormuş ve bunu biliyordum gta 5 i bile hiç kasmadan yüksek ayarlarda oynuyorum yok mu bunun bir çözümü emülatör sıkıntılı güncellemeden sonra diyen arkadaşlar var ee oynayanlar nasıl oynuyor öyleyse

Kagan60

Üyecik
halen sonuç yok arkadaş hiç mi yardım edicek biri yok dar boğaz olmadığı netleşti olayın işlemci %90 ve üstü olursa dar boğaz oluyormuş ve bunu biliyordum gta 5 i bile hiç kasmadan yüksek ayarlarda oynuyorum yok mu bunun bir çözümü emülatör sıkıntılı güncellemeden sonra diyen arkadaşlar var ee oynayanlar nasıl oynuyor öyleyse
Aynen adamlar üstelik video kayıtta iken bu kadar akıcı oynuyorlar anlam veremiyorum

Cizcizz

Üyecik
Oyununun ici yazilim surumu androit kitkat surumunu yani 4.1.1 kullaniyor.hangi bilgisayar olursa olsun emulator den oynayan pubg mobile surumu kasar,kasmama gibi luksu yok. Sadece bu kasmayi daha aza inidirmek icin.ekran karti ayarlarini duzeltmen gerek,ozaman daha akici ve az kasma ile karsilasirsin. Pubg pc veesiyonu varsa mobile ile hic ugrasma oyunun % 90 ni hile kanser eder adami

sireno52

Asistan
Elinin altında bolca seçenek var illa tencent emülatör kullanman şartmi nox Player MEmu player bluestacks Player var bunları denedinmi

sireno52

Asistan
Opengl
bütün ayarları denedim en son da bu şekilde sence işlemcinin çalışması ve ekran kartının çalışma yüzdeleri normal mi
yanlıs anlasılmasın bildiğimden değil ama bir sorum olacak bildiğim kadarıyla linux tabanlı oyunlar opengl ile destekliyor windows tabanlı oyunlar ise DirectX ile destekliyor android de linux tabanlı bir oyun olduguna gore opengl secenegi secili olması gerekmiyormu opengl desteki oyunu DirectX ile calıştırmaya zorlamış olmuyormusun belkide fps sorunu ondandır

stat counter