Temizlik Sonrası Bilgisayarım Açılmıyor Nedendir?

Bu konuyu okuyanlar

Tegnooomann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PC temizlik yaptım daha sonra açtıktan sonra gördüğünüz yerde kalıyor bir şeye basamiyorum güvenli mod falan girdim her defasında burada kalıyor ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı acil bekliyorum sevgilerle

Ekli dosyalar

• IMG_20170409_164648.jpg
    IMG_20170409_164648.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 490

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bilgisayarına hangi işletim sistemi (sanırım win10) hangi versiyon ve hangi yapı(x64,x86) kullanıyorsan onun iso imajını bagla daha sonra baslangıc onarım modunda baslat bilgisayar onarım yapsın .

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
sebebi donanım parçalarını takıp çıkardıktan sonra oluşan takılmalar olabilir. daha önce böyle bi sorun yaşamıştım defalarca her seferinde farklı yerde donuyordu, önerim eğer donanım takıp çıkarttıysan onları kontrol etmen ve bios pilini çıkartıp bi 10 saniye felan sonra geri takman. genellikle olumlu yanıt alırdım :D

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
sebebi donanım parçalarını takıp çıkardıktan sonra oluşan takılmalar olabilir. daha önce böyle bi sorun yaşamıştım defalarca her seferinde farklı yerde donuyordu, önerim eğer donanım takıp çıkarttıysan onları kontrol etmen ve bios pilini çıkartıp bi 10 saniye felan sonra geri takman. genellikle olumlu yanıt alırdım :D
Ben anakart ram ve işlemciyi kasaya yeni monte ettim ve sürekli reset sorunu karşıma çıktı, ramı çıkarttım yine var bios pilini yeniledim olmadı termal macun sürdüm olmadı sorun ne olabilir acaba

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
hard disk veyahut varsa ssd problemi olabilir ya da sistemde bir uyumsuzluk olma ihtimali de yüksek. bi ihtimal de güç kaynağı sıkıntılı olabilir. en son ihtimal de yazılımsaldır. önce bi onarım seçeneğini deneyin bence daha sonra donanıma bakmak daha iyidir.

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
hard disk veyahut varsa ssd problemi olabilir ya da sistemde bir uyumsuzluk olma ihtimali de yüksek. bi ihtimal de güç kaynağı sıkıntılı olabilir. en son ihtimal de yazılımsaldır. önce bi onarım seçeneğini deneyin bence daha sonra donanıma bakmak daha iyidir.
Şu an sadece o saydığım bileşenler elimde yani kasa ana kart işlemci ve ram ve hepsinde sıfır yeni alındı diğer bileşenler daha gelmedi

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
yani sen sistemi ne ile açıyorsun :D eski bileşenler mi var tam anlamadım kusura bakma

Yasinalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
yani sen sistemi ne ile açıyorsun :D eski bileşenler mi var tam anlamadım kusura bakma
Şu kasa anakart işlemci ve ram var deneme için fişe taktım ve sorunla karşılaştım
--- Gönderi Güncellendi ---
Bios güncel olmayabilir mi gigabyte 110 ddr4 işlemci intel 4560

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Temizlik sonrası olarak başlık yazmışsın. Ama yanıtlarından parça değiştirmişsin gibi algıladım. Olayı en baştan ve detaylı yazarsan daha anlaşılır olur. Parçalara çıplak el ile iletken kısımlarına dokunursan, özellikle bu mevsimde statik yük boşalması olabilir ve o bileşen hasar görebilir . Yün ve sentetik karışımı giysiler insanlarda elektrik yüklenmeye neden olabilirler.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
biosun güncel olmayabilir güç kaynağın yetersiz olabilir dediğim gibi uyumsuzluk olabilir hep aynı yerde kalıyorsa yazılımsal olması da bi ihtimal. işlemci değişiminde seri yükselttiysen zaten bios güncelleme yapman gerek.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Aynı başlık altında iki konu görüşmek kafa karıştırır.