Telsiz Kullanım Ücreti

Bu konuyu okuyanlar

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende hazır kart kullanıcısıyım banada geldi aynı mesaj . Bu şu demek oluyor ; Turkcell daha önce bizim adımıza devlete bunu Ödüyordu.Şimdi Turkcell yerine biz vereceğiz bunu daha doğrusu telsiz kullanım ücreti adı altında bizden kesicek.Dolayısıyla Turkcell ya fiyat indirimi yaparak bunu bize yansıtacak yada Extradan hediye kont.'ler yollayarak yoksa bunun altından kalkamaz. BEn aveaya taşıyıp hata yaptım turkcele tekrar geri döndüm. Aveya heryerde çekiyor diyorlar Yalan yahu 1 Hafta köye gittim arkadaşlardan bi haber kaldım çekmiyor avea, Vodafone ve turkcell çekiyor bir tek o çekmiyor :))

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bir şeyler yapmaları lazım yoksa çok abone kaybeder

---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

yerine 60 dk vereceklermiş oda 18 Temmuz’a kadar geçerliymiş işe bak!!!

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hediye mediye hikaye onlarlada olsa biz müşteriler zarara giriyor yani sözde kontör kampanya ile biz geri veriyoruz diyor ben hediye istemiyorum kendinde kalsın hattımı ellemesin bu kadar ama biz alırız diyorlar şuan vodafon diyorsunuz o nasıl alıyormu alacakmı acaba

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
!!!!kalsın hediyeleri almasın parayı ya!!!!

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu an tek çözümü her ay 20 Tl yüklemekmiş vallahi türkcel otobüste bile konuşuluyor millet taşırım diyor sanırım 21 hazirana bir çok müşterisinden Mahkum girecek

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telsiz ücreti vericeksem Turkcell'i bırakıyorum kendime bir telsiz alıyorum en azından boşuna para vermemiş oluruz :)

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Oldumu şimdi,adı üstünde ön ödemeli hat sonradan para çekmekte ne oluyor.
Aslına bakarsanız bu çaktırmadan yapılan zam bence.
daha önce kendi ödüyomuş güya yalan zaten parasını bizden alıyordu.
Bu 20 tl lik konuşma kartının 21.1 tl olması demek bence.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
  • Olayın özü Turkcell yaptığı saçmalıklardan yani haksız rekabet ve yanıltıcı reklam suçlarından dolayı aldığı cezayı enayi gördüğü (hakedeni var tabi o ayrı Turkcell ne yaparsa yapsın ama kaliteli be aağğbii diyen kesim yani) müşterisine yüklemek koşulu ile attığı en yeni kazık, kazık severlere hayırlı olmasını dilerim:yes:
  • İkinci olarak bizim adımıza ödediği falan yoktu olmadı olamaz da eskiden kontör kartlarında 3 aylık hesaplanıp kontörkart fiyatına dahil ediliyordu TL^ye geçtikten sonrada konuşma ücretleri tüm verğiler dahil hesaplanıyordu kısacası Turkcell hiç bir zaman adımıza ödemediği gibi şimdi de fazladan para alacak benim param çok diyenler taşımasın Turkcell kullanmaya devam etsin:closedeyes:

• Son olarak verdiği dakika şebeke içi gerçi her yöne de olsa farketmez benim 60 dakika fazladan süreye ihtiyacım yok neden paramı gasp edip 60 dk konuşmaya zorluyor ki. Bir ceptelefoncuya girdiğinizi düşünün cebiniz de 500 TL var ama siz 300 TL bir cihaz alacaksınız çünkü sadece mesaj çekecek ve konuşma yapacaksınız telefoncu cebinizden tüm paraları alıp (gasp edip) size 500 TL değerinde bir telefon veriyor ve abi bu daha özellikli 3g var internet var, var da var diye sayıyor sizin ihtiyacınız olmadığı halde ne işinize yarayacak bu kadar ekstra özellik düşündünüz mü hiç?Durum aynı buna benziyor ben ayda 25 dk konuşuyorum yetiyor neden 60 dk konuşacam diye 1.1 TL kazık yiyeyim işime yaramayacak bir şey için vereceğim her kuruş çok değerli benim için.:cursing::hammer::hammer::cursing:

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

İçinde kalan bakiyem silinir diye korkmayın geri ödeniyor ADRESE BAKIN http://www.turkcell.com.tr/yardim/duyurular/faturasizhatucretiadeleri

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar turkcelle yazalım şikayetleri göndersin herkes 60 dk ile kandırmaya çalışıyolar BAN

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
arkadaşlar turkcelle yazalım şikayetleri göndersin herkes 60 dk ile kandırmaya çalışıyolar BAN
Akıllanmaz Turkcell, milletimiz tepki koymasını öğrenmedikçe.Herkes taşısın numarasını görürüm ondan sonra ben onları

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar bir fikrim var, bu konu başlığı altında turkcell'e hakaret edebildiğimiz kadar edelim sonrada konunun linkini mesaj olarak turkcell e yollayalım, nasıl fikir ama:D:D

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Sonra da hakaret davası açsın :D olmaz öyle en güzeli ve adam edici yöntem numara taşımak

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Hiç düşünmediğim şeyi bana yaptıracak bu türkcell...

maxirabit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf bu yüzden vodafone'a geçmeyi düşündüm.1.1 tl hattınızdan alındı diye mesaj gelmedi geldiği gün numaramı vodafone'a taşıyıcam.

Xx_SeZeR_xX

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyide hocam bu ücret vodafone'da yok mu? Sonuçta devlete ödeniyo... ( Turkcell'i Savunmuyorum. )

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
iyide hocam bu ücret vodafone'da yok mu? Sonuçta devlete ödeniyo... ( Turkcell'i Savunmuyorum. )
Bu ücret tümünde var ama zaten konuşma ücretleri bütün vergiler ile birlikte hesaplanıyor yani Türkcell AYNI PARAYI İKİNCİ KEZ ALIRIM ARKADAŞ BEN DİYOR. Bunun sebebide arka arkaya aldığı cezalar acısını müşteriden çıkarıyor acı severler Turkcell kullanmaya devam :D :D

---------- Post added at 01:06 ---------- Previous post was at 01:05 ----------

Sırf bu yüzden vodafone'a geçmeyi düşündüm.1.1 tl hattınızdan alındı diye mesaj gelmedi geldiği gün numaramı vodafone'a taşıyıcam.
Gelmese de alır merak etme 21 haziran oldu yakın da bizzat yaşayabilirsin dikkat :D

kingofbet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar o telsiz ruhsatname kullanım ücreti diye geçiyor yani cep telefopnuda bir nevi telsiz ya o yüzden devlet kesiyor ilk hat açılımında bu vergiyi

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Dün Vodafone a geçmek için başvurdum, sen kaybettin Turkcell :p

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normalde turkcell kullanıcısı idim hattımı aveya taşıdım.Baktım bazı yerlerde çekmiyor( hani reklamlarda felan göz boyuyorlar çekiyor diye : ) ) kafam attı tekrar turkcele geçtim.Bu yüzen turkcelin yeni müşterisi konumundayım yani 2011 yılına kadar telsiz ücfreti ödemeyecegim. bugün gelen mesajda;

"yeni müşterimiz oldugunuz için telsiz kullanım ücreti kapsamı dışındasınız.2011 sonuna kadar aylık 1.1 tl olan telsiz kullanım ücreti hazırkartınıza yansımayacak."

her ne kadar 3-5 ay faydası olacak olsada en azından o süre zarfında diğer operatörlerde böyle birşey çıkmazsa Toptan taşınırım bir daha da geri dönmem turkcell'e.Turkcell den böyle saçma bir uygulama ve girişim beklemezdim aslında abone fazlalıgı var onları mı azaltmaya çalısıyor ne yapıyor anlamak mümkün değil.belki ben 3 ayda bir kont yüklüyorum ne yani normalde kesilen tutar neydi ki şimdi her ay yüklesemde yüklemesemde 1.1 tl alacak yani bir kontör bize 20 tl ye değil 23.3 tlye gelecek ohh ne güzel iş yaa

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Amaç ne kadar enayi var belirleyip ona göre zam bindirmek bence:thumbup1::thumbup1:

DoZy3234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Numaramı taşıdıktan 1 gün sonra bu msj geldi ardından sizden bu ücret talep edilmeyecektir dedi sevindirik oldum :D

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Güle güle Turkcell...Umarım en kısa zamanda yaptığın hatayı anlarsın. Artık çekse de çekmese de Avea'ya gidiyorum.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben avans tlyi iptal ettim, zorunlu olmasam türkcelli de iptal ederdim ya kafama tak edince belki zorunlu kısmı da iptal olurdu

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Faturalıdan zaten çekiyordu. Şimde de tl'liye sarmış. Ne diyeyim uçuk kar marjı bile tatmin etmemiş Turkcell'i demek!
Pahalı konuş mobil olan her nimeti pahalıya kullanıyoruz zaten bi de üstüne bu. Ufak bir matematik hesabıyla artık hiç hizmet vermeden bile kasayı doldurabileceği nedeni var!