Telsiz kullanım ücreti 2.85 tl olmuş!

Bu konuyu okuyanlar

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Degerli musterimiz mobil hattinizda yeterli bakiye olmadigi icin devlete odenecek olan 2.85 TL Telsiz Kullanim Ucreti bakiyenizden tahsil edilememistir. TL yuklemek icin web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

thebow68

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Ben direk olarak paket yaptırıyorum böyle böyle ödemedim 20 küsür lira olmuş

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Parasızlıktan ve lazım olmadığından lira yüklemiyorum, devlete her ay borçlanıyorum. Benim vatandaşımın parası var mı, yok mu umurlarında değil. Bir de genel sağlık primi itekliyorlar.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
düz 3TL yapsınlar 2.85 ne.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bu telsiz ücreti hakkında detaylı bilgim yok.
Hatta yeterli bakiye olmayınca dolayısıyla para çekemiyorlar.Peki bunu diğer ay alıyorlar mı ?Atıyorum 3 ay hatta para yoktu,para yatırdığımda 3 ayın ücretini yatırdığım paradan çekiyorlar mı ?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Hatta yeterli bakiye olmayınca dolayısıyla para çekemiyorlar.Peki bunu diğer ay alıyorlar mı ?Atıyorum 3 ay hatta para yoktu,para yatırdığımda 3 ayın ücretini yatırdığım paradan çekiyorlar mı ?
evet alıyorlar. hatte (eskiden) en sinir edici şey şu idi: sen hatının telsiz kullanım ücreti borcun var mı bilmiyorsun veya ne kadar var bunu bilmiyorsun ,ama paket kullanıyorsun atıyorum her yöne şu şu şu paketi şu fiyattan ...adam tam yükler yüklemez senden (önceden haber vermediği) o telsiz kullanım ücretini alıyor ,haliyle sen en az 15-30 tl fazladan tekrar yükleme yapmak durumunda kalıyorsun.

hoş şu andada çok bi düzenleme yapılmış değil ,çünkü hep onların dedikleri oluyor. isterse ekranda 3 tane borcunuz gözüksün onlara göre 4 taneyse senden alıyorlar onu sen y
ükleme yapar yapmaz zaten 6 tane mi 7 tane mi çekiyorlar pek de ya takmıyorsun yada farkına varmıyorsun fakat genelde bu çok sinirine gidiyor (şahsen benim öyle)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
evet alıyorlar. hatte (eskiden) en sinir edici şey şu idi: sen hatının telsiz kullanım ücreti borcun var mı bilmiyorsun veya ne kadar var bunu bilmiyorsun ,ama paket kullanıyorsun atıyorum her yöne şu şu şu paketi şu fiyattan ...adam tam yükler yüklemez senden (önceden haber vermediği) o telsiz kullanım ücretini alıyor ,haliyle sen en az 15-30 tl fazladan tekrar yükleme yapmak durumunda kalıyorsun.

hoş şu andada çok bi düzenleme yapılmış değil ,çünkü hep onların dedikleri oluyor. isterse ekranda 3 tane borcunuz gözüksün onlara göre 4 taneyse senden alıyorlar onu sen y
ükleme yapar yapmaz zaten 6 tane mi 7 tane mi çekiyorlar pek de ya takmıyorsun yada farkına varmıyorsun fakat genelde bu çok sinirine gidiyor (şahsen benim öyle)
Bilgi için teşekkürler :)

NOFLOR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Takmıyorum artık, şaşırmamaya çalışıyorum. Güzel günler göreceğiz her şeye rağmen.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Valla ben de sürekli paket yaptırıyorum hiç para veripte ₺ yüklediğimi hatırlamıyorum benim de bayağı bir borcum olmuş. Ödemiyorum anasını satıyım biraz da devlet beklesin.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Şahlanmak kolay değil :) Bir bedeli olacak elbet...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Mobil Terminal Telsiz Kullanım Ücreti, 6/2012 sayılı Elektronik Haberleşme Yasasının 63. Maddesi gereği 20.12.2012 tarih ve Sayı:670 ile yürürlüğe giren Mobil Terminal Telsiz Ücretlerine Dair Tüzük ile teknik denetleme ve benzeri hizmetler karşılığında her aktif GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir.
Mobil terminal telsiz ücreti uygulaması 01.09.2013 tarihinde başlamıştır. Faturalı hatlarda 01.09.2013 tarihini içeren döneme ilişkin ilk faturada telsiz ücretine yer verilirken, ön ödemeli hatlarda ise 01.10.2013 tarihinde telsiz ücretine karşılık gelen kadar kontör düşülür.
Önceden faturasız hatlarda paket ücretine dahil edilen bu ücret son 3 4 yıldır gsm şirketlerinin kurnazlığı üzerine paket dışında tutularak vatandaşı devlete borçlandırarak tl yüklemesi ile ceplerine daha fazla para girmelerini sağlamaya çalışmaktadırlar.Zira şu an en düşük yüklenebilen tutar 30 tl ve 2.85 tl vergi için bu tutarı yükleyince bu ücret tutardan düşülüyor ama firma 27 tl kazanca giriyor.
Vergilerin hızlı bir şekilde artması hiçbir zaman vatandaş için iyi değildir ama unutmayın birkaç yıldır ekonomik daralma olmasaydı kimse bu telsiz vergisini kafasına bile takmıyordu.Çünkü gelir gider arasındaki fark oranı arttıkça vergiler daima insanları rahatsız etmeye başlar.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir alo demek için;
TKV ödüyorsun,
ÖTV ödüyorsun,
İnternet kullanmak için ayrıca ÖTV yine ödüyorsun,
KDV ödüyorsun,
Hattı yeni alırsan ruhsat vergisini ayrıca ödüyorsun...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bir alo demek için;
TKV ödüyorsun,
ÖTV ödüyorsun,
İnternet kullanmak için ayrıca ÖTV yine ödüyorsun,
KDV ödüyorsun,
Hattı yeni alırsan ruhsat vergisini ayrıca ödüyorsun...
Hattı başkasından devir alırken yeni hat almış kadar bir ücret daha ödüyorsun.
Kısacası ülkemizde vergi kalemi çok. 1999dan beri cep telefonu için 1 yıllık alınması planlanan deprem vergisi hala devam ediyor.
Cep telefonu almak istiyorsun radyosu varsa TRT vergisi var.Elektrik kullanıyorsun TRT vergisi var var da var.Ülkenin yüzde 48i asgari ücretle geçiniyor.
Dolar ve Euro karşısında TL bu kadar değer kaybetmeseydi ve katma değerli üretim faaliyetine son 20 yıldan önce hemen başlansaydı vergiler bu kadar rahatsız etmezdi insanları.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Borcun birikiyor ilk yüklemede borcun tahsil ediliyor artık şöyle bir sıkıntı da var ornek tt de 15 lira borcun varken turkcell geçtin bu borcu turkcell senden tahsil ediyor yani kaçarı yok ?

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hattı başkasından devir alırken yeni hat almış kadar bir ücret daha ödüyorsun.
Kısacası ülkemizde vergi kalemi çok. 1999dan beri cep telefonu için 1 yıllık alınması planlanan deprem vergisi hala devam ediyor.
Cep telefonu almak istiyorsun radyosu varsa TRT vergisi var.Elektrik kullanıyorsun TRT vergisi var var da var.Ülkenin yüzde 48i asgari ücretle geçiniyor.
Dolar ve Euro karşısında TL bu kadar değer kaybetmeseydi ve katma değerli üretim faaliyetine son 20 yıldan önce hemen başlansaydı vergiler bu kadar rahatsız etmezdi insanları.
İşin ilginç yanı;

Halktan normal vergi toplanırken birde Telsiz Ücreti, TRT Payı, Özel İletişim Ücreti (ÖİV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) gibi adını hatırlayamadığım bir çok verginin toplanması ve buna rağmen halen dahi BüTçe açığı olması.

Adamın dediği gibi halkı kaynak olarak kullanıyorlar.

Kağıt üstünde asgari ücretli ancak bir çoğu 2. iş yapıyor ve karı-koca çalışıyorlar. Gündüz sigortalı işte çalışırken gece ticari taksi şoförlüğü yapan arkadaşlarım var. Bazı arkadaşlarımda dikiş makinesi aldı, evde terzilik yapıyorlar. Bazısı da sigortalı işi haricinde kadın kuaföründe çalışıyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
O kuruşlar yüzünden fazladan para yatırmak zorunda kalıyorum.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
İşin ilginç yanı;

Halktan normal vergi toplanırken birde Telsiz Ücreti, TRT Payı, Özel İletişim Ücreti (ÖİV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) gibi adını hatırlayamadığım bir çok verginin toplanması ve buna rağmen halen dahi BüTçe açığı olması.

Adamın dediği gibi halkı kaynak olarak kullanıyorlar.

Kağıt üstünde asgari ücretli ancak bir çoğu 2. iş yapıyor ve karı-koca çalışıyorlar. Gündüz sigortalı işte çalışırken gece ticari taksi şoförlüğü yapan arkadaşlarım var. Bazı arkadaşlarımda dikiş makinesi aldı, evde terzilik yapıyorlar. Bazısı da sigortalı işi haricinde kadın kuaföründe çalışıyor.
Ülkemizde dolaylı vergi o kadar fazla ki geçenlerde gördüm çalışanlardan alınan gelir vergisi, kurumlar vergisinden daha fazlaymış ?‍♂️

emreozdogan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Faturasız kullanırken telsiz kullanım ücreti yüzünden 5-10TL fazla yüklemek zorunda kalıyordum. Bazen paket yapmadan önce bu parayı aldığı için paketi yapamıyordum, faturalıya geçince bu sorun çözüldü ama tonla vergi ödüyorken her ay 3TL de vermek mantıksız.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Faturasız kullanırken telsiz kullanım ücreti yüzünden 5-10TL fazla yüklemek zorunda kalıyordum. Bazen paket yapmadan önce bu parayı aldığı için paketi yapamıyordum, faturalıya geçince bu sorun çözüldü ama tonla vergi ödüyorken her ay 3TL de vermek mantıksız.
En mantıklısı faturasız dan faturalıya geçmek zaten hem bu şekilde açılış vergiside ödemiyorsun bir de İnterneti aşımsız oldu mu iş tamam ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
En mantıklısı faturasız dan faturalıya geçmek zaten hem bu şekilde açılış vergiside ödemiyorsun bir de İnterneti aşımsız oldu mu iş tamam ?
Vergisi faturasız hat alırken zaten yine ödüyorsun, sadece başka rengi :) Ama aşımsız internet candır :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Evinize girer çalar hirsiz dersiniz, cebinize girer çalar vergi dersiniz aynı şey.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Vergi elbette alınmalı kimse buna karşı değil ancak verginin vergisi, dolaylı vergiler, konaklama vergisi gibi absürt vergiler can sıkıcı
Benim de atıfta bulunmaya çalıştığım vergiler bunlar zaten. Örneğin buzdolabından alınan ÖTV (buzdolabı özel tüketim değil ihtiyaçtır) veya çok uzun zamandır petrolde dolar kuru sabit ama hep bir zam yapılıyor (hepsi de vergi zamı).

RubLecK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iyice saçmalamaya başladılar.
Turkcell'de faturalı iken toptan alıp yine her ay ücret almaya başladılar. Neymiş artık her ay peşin alınacakmış sözleşme bozulma ve ücret değişim durumu olursa diye. Kendi ülkesini bu denli soyan başka bir devlet yok!.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
iyice saçmalamaya başladılar.
Turkcell'de faturalı iken toptan alıp yine her ay ücret almaya başladılar. Neymiş artık her ay peşin alınacakmış sözleşme bozulma ve ücret değişim durumu olursa diye. Kendi ülkesini bu denli soyan başka bir devlet yok!.
Mükerrer vergi alınamaz nasıl oldu?

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
ben bu telsizi whatsapp vs gibi dijital mesajlaşma uygulamaları için aldıklarını düşünüyordum

Son mesajlar