Televizyonum Alyazıları Görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

CrazymnyD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar ;

Çok eski bir üye olmama rağmen sanırım ilk konumu açıyorum.Bir sıkıntım var fakat çeşitli forumlar da dahil olmak üzere araştırmama rağmen henüz çözüm bulabilmiş değilim.Beko Led 3D Televizyonumda USB girişinden harici HDD bağlayarak 3D film izlemek istedim.Bazı filmleri sorunsuz izlememe rağmen bazı filmlerin altyazılarını ne yazık ki TV görmüyor.Araştırdığımda gördüm ki marka bağımsız bir çok TV de bu sorun var.Forumlarda ki yazışmalarda altyazı ile filmin adının aynı olması gerektiği yada çeşitli formatlarda olması gerektiği yazıyordu.Fakat buna rağmen kimse bu sorunu çözebilmiş değil.İlginç tarafı aynı şekilde olan bazı filmlerde altyazı sorunsuz gözüküyor(format aynı film ile alyazının adı aynı) ama bazılarında TV altyazıyı göremiyor.Bu sorunla ilgili bilginiz var mıdır?Yardımcı olabilir misiniz?

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Altyazının uzantısı .srt olmalı birde. Ben tvde izlerken hiç sorun olmadı resimdeki gibi.
BFYO.png

CrazymnyD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi bazı filmlerde hiç sorun yaşamıyorum.Ama bazı filmlerin altyazılarını görmüyor.Sorunsuz izlediğim filmin alyazısı da aynı format TV nin görmediği altyazının da.Görsün diye aynı klasöre attım,film ile altyazının adını aynı yaptım ama maalesef sorunu çözemedim.