Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Kontrol Edin!

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Hepinize merhaba, bugün telefonumuzu bilgisayarımızdan nasıl kontrol ederiz bunu göreceğiz.
Öncelikle alttaki İNDİR butonuna tıklayarak programımızı indiriyoruz.
İNDİR
Daha sonra programımızı kuruyoruz.
Telefonumuzdan Play Store'ye girip PC Link adlı yazılımı telefonumuza indiriyoruz.
Daha sonra yazılımımızı çalıştırıyoruz.
Telefonumuzu Wi-Fi veya USB aracılığı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
DİKKAT! Eğer USB ile bağlayacaksanız hata ayıklamayı aktifleştirmeyi unutmayın!
Bilgisayarımızda PC Link yazılımını çalıştırdıktan sonra bağlantı şeklimizi seçiyor ve devam ediyoruz.
Ekranda cihazımızın adını görünce cihazımızın adının üstüne tıklayarak cihazımıza bağlanıyoruz.
Cihazımızda bir mesaj görünecektir. Cihazımızda görünen tüm mesajlara evet diyerek devam ediyoruz.
Ve mutlu son, cihazımız artık bilgisayarımızın içine girdi!
Keyifli kullanımlar....
Videolu Anlatım;

Not; Video bana ait değildir!
Ailemizin tamamı Asus kullanıcısı olduğu için farklı markalarla test edemedim. Siz test edip sonuçları yazarsanız sevinim.
Her türlü sorunuzu yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağım.
(Yorum Yaparak Destek Olmayı Unutmayın (İndirme Linkine) )

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam şaka amaçlı değil ama PC mavi ekran verirse format masrafı kimden? Çünkü PC'de BlueStacks 4 kurulu olduğu için her an herşey olabilir. ?

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Airdroid programını tavsiye ederim. Telefona kurulan apk ile direk bilgisayarınızdan browser aracılığı ile bağlanabiliyorsunuz.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Telefonu bilgisayardan kontrol etmek için side sync öneririm samsung'un kendi programıdır telefondan bilgisayarı kontrol etmek içinde chrome remote desktop'u öneririm..

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam benden olsun :) Size kıyağım...
Hocam birde gerçekten şaka değil bu. PC'den bir kaç gün önce acayip bir yanık kablo kokusu gibi bir şey geldi. Kasanın parçalarını bilmediğim için ellemedim hiç. Kıyak için sağolun ama PC bu şekilde gerçekten yürümez. Şimdi format+bios pili+yanan şey+görüntü kablosu değişecek. Monitörü de mecbur kullanacağım. Parasını kendi cebimden veririm artık. Jocm peki bu yanık kokusu nereden geliyor tahmini?

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Hocam birde gerçekten şaka değil bu. PC'den bir kaç gün önce acayip bir yanık kablo kokusu gibi bir şey geldi. Kasanın parçalarını bilmediğim için ellemedim hiç. Kıyak için sağolun ama PC bu şekilde gerçekten yürümez. Şimdi format+bios pili+yanan şey+görüntü kablosu değişecek. Monitörü de mecbur kullanacağım. Parasını kendi cebimden veririm artık. Jocm peki bu yanık kokusu nereden geliyor tahmini?
PSU, Anakart, Ram, Ekran kartından geliyor olabilir. Üçlü kullanıyorsanız ondan kaynaklıdır.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
PSU, Anakart, Ram, Ekran kartından geliyor olabilir. Üçlü kullanıyorsanız ondan kaynaklıdır.
Hocam ekran kartı olsa görüntü gelmez. Anakart olsa PC çalışmaz. Ama ne hikmetse PC çalışıyor. Görüntü geliyor. PSU ne işe yarar onu bile bilmiyorum. Ama BlueStacks 4'te mobil oyun oynarken PC'yi çok zorladım. Grafik kartı yüzünden adam gibi oyun oynayamıyorum. Ama yanık kokusu geldiğinden beri PC aşırı derecede yavaş.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Hocam ekran kartı olsa görüntü gelmez. Anakart olsa PC çalışmaz. Ama ne hikmetse PC çalışıyor. Görüntü geliyor. PSU ne işe yarar onu bile bilmiyorum. Ama BlueStacks 4'te mobil oyun oynarken PC'yi çok zorladım. Grafik kartı yüzünden adam gibi oyun oynayamıyorum. Ama yanık kokusu geldiğinden beri PC aşırı derecede yavaş.
Gene çalışır. Sadece içten içten yanar koku gelir. Tam yandımı çöp olurç

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Gene çalışır. Sadece içten içten yanar koku gelir. Tam yandımı çöp olurç
Ondan sonra masraf. Zaten telefonum değişecek. Değişmezse tamire gidecek. 70 TL orijinal şarj almam lazım. (GM sağolsun. Kablo ve şarjı ayrı satıyor) Telefonun ekranı,içine yepyeni Rom,batarya (4000 mAh yapmayı düşünüyorum) vb. Zaten PC de bozulursa para yok. İş yok. İş arıyorum. Sonuç yok.