Telefonun İcadı

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
anasayfa377%20%287%29.jpg

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
tesadüfe bak yav
dün face de duvar fotoları diye ekledim son açtığın 2 karikatürü , foruma açıcaktım açmayı unutmuştum :)

kalplerimiz birmiş :D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Çok güzeldi bunlar ama ya. :D Hele bu süper. :D

Adam korkudan icat etmiş telefonu. :D

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
1876 yılında iletişim alanında devrim niteliğinde bir buluşa imza atan Graham Bell, telefonu ilk kez bulan kişidir. Annesinin işitme engelinden dolayı, bu soruna sahip olan kişilere bir çözüm yolu ararken, telefonu bulmuştur. Sağırlar için yeni bir teknoloji geliştirememiş olsa da, birbirinden çok uzakta olan kişilerin birbirlerinin seslerini duymalarını ve haberleşmelerini sağlamıştır. Babası da işitme engelliler için çok çaba sarf etmiş ancak bir sonuç elde edememiştir.

Telefonu icat ettikten bir yıl sonra patentini almıştır. Telefonu geliştirmek için Amerika’da bulunan birçok kişi çalışmalar yapmış olsa da, sonuca Graham Bell ulaşmış ve telefon mucidi olarak patentini almıştır.

Günümüzde telefonu açarken söylenen “Alo” sözünün Bell’in sevdiği kızın isminin baş harfleri olması, oldukça ilginç bilgilerden biridir. Telefonun icat etmek amacı ile çalışma yapmayan; ancak amacı dışında bir buluş ortaya çıkaran Graham Bell, 1876 yılında Amerika’da bu keşfe imza atmıştır. Buradan telefonun icadı ile ilgili her şeyi öğrenebilirsiniz.