Telefonumun ekranı kırıldı, içeriğini nasıl sıfırlayabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkaaşlar telefonum ekranı kırıldı mahalleden bir abimiz kırık haliyle alıp yaptırıp kullanacak ama telefonumu sıfırlamam lazım içindeki bilgileri tamamen temizlemem lazım şifre olduğu için pc'ye bağlayınca göremiyorum ekran kırık olduğu için şifreyi de giremiyorum yardım edin lütfen

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkaaşlar telefonum ekranı kırıldı mahalleden bir abimiz kırık haliyle alıp yaptırıp kullanacak ama telefonumu sıfırlamam lazım içindeki bilgileri tamamen temizlemem lazım şifre olduğu için pc'ye bağlayınca göremiyorum ekran kırık olduğu için şifreyi de giremiyorum yardım edin lütfen

Telefonun marka/modelini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırız

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
ekran çalışmıyor mu sıfırlayıp ne yapacaksın yeni telefon mu alacaktın

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ekran panelini değiştir öyle ver kırık ekranlı telefon kullanmak hiç sağlıklı değil
Lcd ekranı kırık yaptırmak için 400 istediler bende yaptırmak yerine yeni telefon alma fikrindeyim abi benden alıcak telefonu yaptırıp kullanıcak o yzüden sıfırlamam lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefoncuya falan götürsem halleder mi hallederse kaça yapar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Lcd ekranı kırık yaptırmak için 400 istediler bende yaptırmak yerine yeni telefon alma fikrindeyim abi benden alıcak telefonu yaptırıp kullanıcak o yzüden sıfırlamam lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefoncuya falan götürsem halleder mi hallederse kaça yapar
@syfsn reset atamazmı bu arkadaş telefon bu haldeyken

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kutusunun üzerinde g850f yazıyor hocam bunu mu istediniz

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Hocam yardımcı olabilir misiniz?
Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula,
  1. Ses yükseltme, telefon açma/kapama tuşu ve orta tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu aç.
  2. Android system recovery ekranı geldiğinde " Wipe data/factory reset "seçeneğini seç
  3. Gelen ekrandan Yes -- delete all user data seçeneğini seç
  4. Tekrar Android system recovery ekranı geldiğinde "reboot system now " seçeneğini seç.
  5. Telefon ilk kurulum aşamasnda açılacaktır ve formatlanmış olacaktır.

aşağı - yukarı işlemler için = ses kısma-yükseltme tuşu
seçme işlemi içinde power( telefon açma/kapama tuşu) tuş fonksiyonlarını kullanabilirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula,
  1. Ses yükseltme, telefon açma/kapama tuşu ve orta tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu aç.
  2. Android system recovery ekranı geldiğinde " Wipe data/factory reset "seçeneğini seç
  3. Gelen ekrandan Yes -- delete all user data seçeneğini seç
  4. Tekrar Android system recovery ekranı geldiğinde "reboot system now " seçeneğini seç.
  5. Telefon ilk kurulum aşamasnda açılacaktır ve formatlanmış olacaktır.

aşağı - yukarı işlemler için = ses kısma-yükseltme tuşu
seçme işlemi içinde power( telefon açma/kapama tuşu) tuş fonksiyonlarını kullanabilirsin.
Eğer ekran çalışıyorsa bu yöntem iş görür eğer çalılmıyorsa stock firmware indirmelisiniz

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ne Alakası Var Bu İşlem Tuşlarla Yapılabilir
Veya OTG Kablosu İle Sıfırlanabilir

Dış ekran kırıksa görüntü olacaktır ve bu yüzden anlattığım işlemler yapılır. Fakat @syfsn 'nin dediği ise iç ekran kırıldıysa ve görüntü yoksa benim dediğim işlemleri yapabilmesi için görüntü olması gerektiğinden dolayı yapamayacaktır.

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Dış ekran kırıksa görüntü olacaktır ve bu yüzden anlattığım işlemler yapılır. Fakat @syfsn 'nin dediği ise iç ekran kırıldıysa ve görüntü yoksa benim dediğim işlemleri yapabilmesi için görüntü olması gerektiğinden dolayı yapamayacaktır.

Dış Ekran Dokunmatik
İç Ekran Görüntü Olarak Biliyorum Ben

Reaksiyon puanı
5,172
O telin dış ekranı 400 eder mi ya bencd iç dış gitmiş

Samet035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sadece lcd yi değiştirmek + işcilik dış cama dokunmak yok 400 demişti
Ekran gelmiyor o yüzden hard reset sanırım Fragger 'in dediğini yapamam
Stock firmware
Otg kablosu falan nedir bir araştırayım

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Stock firmvare konusunda özelden yazsam yardımcı olabilir misiniz acaba tecrübesizim de:(

@syfsn Stock Firmware hakkında bilgin varsa özleden değilde, buradan bilgi paylaşımı yaparsan diğer arkadaşlarımızda konu hakkında bilgi sahibi olurlar

marlon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı durum benimde başımda iç ekran kırık konu bir yerde tıkanmış bana bu konuda yardımcı olabilecek bir kişi varmı rica etsem telefon samsung j5 pro

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Ekranı kırık ve çalışmıyorsa hangi google hesabı ile açtıysanız android device manager ile tüm içeriği silebilirsiniz. Telefonun bir internet bağlantısı olmasına dikkat edin yeterli.