Telefonumun ekranı kırıldı, içeriğini nasıl sıfırlayabilirim?

Arkaaşlar telefonum ekranı kırıldı mahalleden bir abimiz kırık haliyle alıp yaptırıp kullanacak ama telefonumu sıfırlamam lazım içindeki bilgileri tamamen temizlemem lazım şifre olduğu için pc'ye bağlayınca göremiyorum ekran kırık olduğu için şifreyi de giremiyorum yardım edin lütfen

Fragger

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Arkaaşlar telefonum ekranı kırıldı mahalleden bir abimiz kırık haliyle alıp yaptırıp kullanacak ama telefonumu sıfırlamam lazım içindeki bilgileri tamamen temizlemem lazım şifre olduğu için pc'ye bağlayınca göremiyorum ekran kırık olduğu için şifreyi de giremiyorum yardım edin lütfen
Telefonun marka/modelini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırız

ekran panelini değiştir öyle ver kırık ekranlı telefon kullanmak hiç sağlıklı değil
Lcd ekranı kırık yaptırmak için 400 istediler bende yaptırmak yerine yeni telefon alma fikrindeyim abi benden alıcak telefonu yaptırıp kullanıcak o yzüden sıfırlamam lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefoncuya falan götürsem halleder mi hallederse kaça yapar

lgsever

Profesör
Lcd ekranı kırık yaptırmak için 400 istediler bende yaptırmak yerine yeni telefon alma fikrindeyim abi benden alıcak telefonu yaptırıp kullanıcak o yzüden sıfırlamam lazım
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefoncuya falan götürsem halleder mi hallederse kaça yapar
@syfsn reset atamazmı bu arkadaş telefon bu haldeyken

Fragger

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Hocam yardımcı olabilir misiniz?
Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula,
  1. Ses yükseltme, telefon açma/kapama tuşu ve orta tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu aç.
  2. Android system recovery ekranı geldiğinde " Wipe data/factory reset "seçeneğini seç
  3. Gelen ekrandan Yes -- delete all user data seçeneğini seç
  4. Tekrar Android system recovery ekranı geldiğinde "reboot system now " seçeneğini seç.
  5. Telefon ilk kurulum aşamasnda açılacaktır ve formatlanmış olacaktır.

aşağı - yukarı işlemler için = ses kısma-yükseltme tuşu
seçme işlemi içinde power( telefon açma/kapama tuşu) tuş fonksiyonlarını kullanabilirsin.

syfsn

Profesör
Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula,
  1. Ses yükseltme, telefon açma/kapama tuşu ve orta tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu aç.
  2. Android system recovery ekranı geldiğinde " Wipe data/factory reset "seçeneğini seç
  3. Gelen ekrandan Yes -- delete all user data seçeneğini seç
  4. Tekrar Android system recovery ekranı geldiğinde "reboot system now " seçeneğini seç.
  5. Telefon ilk kurulum aşamasnda açılacaktır ve formatlanmış olacaktır.

aşağı - yukarı işlemler için = ses kısma-yükseltme tuşu
seçme işlemi içinde power( telefon açma/kapama tuşu) tuş fonksiyonlarını kullanabilirsin.
Eğer ekran çalışıyorsa bu yöntem iş görür eğer çalılmıyorsa stock firmware indirmelisiniz

Fragger

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Ne Alakası Var Bu İşlem Tuşlarla Yapılabilir
Veya OTG Kablosu İle Sıfırlanabilir
Dış ekran kırıksa görüntü olacaktır ve bu yüzden anlattığım işlemler yapılır. Fakat @syfsn 'nin dediği ise iç ekran kırıldıysa ve görüntü yoksa benim dediğim işlemleri yapabilmesi için görüntü olması gerektiğinden dolayı yapamayacaktır.

Dış ekran kırıksa görüntü olacaktır ve bu yüzden anlattığım işlemler yapılır. Fakat @syfsn 'nin dediği ise iç ekran kırıldıysa ve görüntü yoksa benim dediğim işlemleri yapabilmesi için görüntü olması gerektiğinden dolayı yapamayacaktır.

Dış Ekran Dokunmatik
İç Ekran Görüntü Olarak Biliyorum Ben

syfsn

Profesör
O telin dış ekranı 400 eder mi ya bencd iç dış gitmiş

stat counter