Telefonumun Bataryası Bitmiş midir?

Bu konuyu okuyanlar

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar. Telefonum Casper Via V9. Kaç yıl oldu bilmiyorum, en az 3-4 yıl oldu galiba. 3 Gün önce telefon şarjı bir garip olmaya başladı. Takıyorum şarj olmuyor, şarj yeri bozuk diyeceğim, belli bir süre sonra takıyorum bir anda olmaya başlıyor veya takıyorum şarj olmuyor, öyle masada bekliyor, bir bakıyorum kendiliğinden hiç ellemeden şarj olmaya başlamış. Şarj olurken de başka bir sorun başlıyor. Diyelim %10 da olmaya başladı, aradan 2-3 saat geçiyor, bazen %10 da takılı kalıyor, bazen ise en fazla %15'e çıkıyor, bazen de 2-3 saat sonra sadece %5 artan şarj bir süre sonra bir anda %50-60 gibi rakamlara ulaşıyor. Son dediğim şey İlk 2 gün söz konusuydu açıkçası. Şuan çoğunlukla % kaç da şarja başladıysam orda kalıyor en fazla %5 artıyor.

Şimdi batarya bitmiş mi demek oluyor bu? Yoksa şarj yeri mi arızalı, orası halledilince durum çözülür mü?

Şimdi telefoncuya gidip. İşte şarj yüzdesi hiç artmıyor, şurda kalıyor, yükselmiyor desem, uyanık bir anda bataryaya bağlamasın durumu diye önce size danışayım dedim.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
bir temassızlık var diyeceğim ama o da girdiğinde %15’i geçmesi lazım. Bence batarya ölmüş. Batarya değişim falan telefonun ederinden pahalıya patlar. Sizi zorlamayacaksa yeni telefona geçmenizi tavsiye ederim.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bir temassızlık var diyeceğim ama o da girdiğinde %15’i geçmesi lazım. Bence batarya ölmüş. Batarya değişim falan telefonun ederinden pahalıya patlar. Sizi zorlamayacaksa yeni telefona geçmenizi tavsiye ederim.
Batarya fiyatlarına baktım en fazla 70 tl deniyor her yerde eski telefon olduğundan sanırım bu kadar ucuz

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
olabilir ben sallama yaptım ama orijinal mi o da önemli
Büyük ihtimal orjinal n11, gittigidiyor, hepsiburada sitelerinin hepsinde orjinal yazıyor ve hepsi 50-70 arası. Neyse telefonu verdim zaten yarın falan bakıp haber verecekler teşekkürler.