Telefonumu modem yapamıyorum :(

Bu konuyu okuyanlar

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öğrenciyim yurtta kalıyorum İnternet işkence

Telefonum Samsung GT-5360 yaklaşık bu telefonu 2.30 saattir KABLO ile modeme bağlamaya çalışıyorum en sonunda new pc studio bir program buldum oradan telefonumu programa tanıtmaya çalışıyorum olmuyor telefonumun hafıza kartını görüyor yani USB bellek gibi kullanıyor ama telefondan İnternet'e girmek için telefonumu pc manager suite moduna almamı istiyor onuda nereden yapıcagımı bilmiyorum USB hata ayıklama modunuda açtım.

Kısacası benim derdim telefonumu bilgisayarıma pc manager modunda tanıtmak artık son çare bu foruma yazdım inş sabah biri bana bu işin çözümünü bulur ... bu sorunu yaşayan 1 kaç kişi daha buldum...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
o telefonu yapamassın android telefonlarda oluyor modem olayı maalesef :(

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ayarlar'a gir, PC bağlantısı seç, Bağlanırken sor'u seç, tekrar dene.

İnternet'e gir, bağlantı seçeneklerine gir (ayarlar'da olabilir), doğru bağlantıyı seç.

Sonra, Bilgisayara bağla. Bilgisayar çıhazı göstrecektir ve bağlantı için izin isteyecektir. Aynı şekilde cep telefonuda, bilgisayarı gösterecek ve bağlantı için izin isteyecek. Cep telefonundan bir şifre girip, bunu bilgisayarda doğrulamak kalacak geriye.

Sonra da Bilgisayarın ağ ayarlarına gir ve yeni bağlantı seç ve telefonu modem olarak göster.

Reaksiyon puanı
16,118
Arkadaşlar öğrenciyim yurtta kalıyorum İnternet işkence

Telefonum Samsung GT-5360 yaklaşık bu telefonu 2.30 saattir KABLO ile modeme bağlamaya çalışıyorum en sonunda new pc studio bir program buldum oradan telefonumu programa tanıtmaya çalışıyorum olmuyor telefonumun hafıza kartını görüyor yani USB bellek gibi kullanıyor ama telefondan İnternet'e girmek için telefonumu pc manager suite moduna almamı istiyor onuda nereden yapıcagımı bilmiyorum USB hata ayıklama modunuda açtım.

Kısacası benim derdim telefonumu bilgisayarıma pc manager modunda tanıtmak artık son çare bu foruma yazdım inş sabah biri bana bu işin çözümünü bulur ... bu sorunu yaşayan 1 kaç kişi daha buldum...
telin androidli olmasına gerek yok ayarlar>8 pc bağlantısı>samsung kies olunca modem olur telin benim c@t527 gayet güzel 3g modem oluyor hatta z520i bile modem oluyor ki onu bluetooth ile bağlıyorum.

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İYide benim telefonum zaten android ? GT - S5360 Hatta sürümü 2.3.6

Reaksiyon puanı
16,118
buna ramen yapamadın? ayarlar>pc bağlantısı>samsung kies yapıyorsun ağ araçlarıdan yeni seç dial up seç *99# numara yaz diyen yere gir kullanıcı adı:web şifre gprs tamam ama telin usb sürücüsü yüklü olmalı kies kurduysan olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ayarlardan sonra pc bağlantısı diye bir sekmem yok Kablosuz Ağlar / Arama Ayarları Ses / Ekran Konum ve Güvenlik / Uygulamalar / Hesapları Senkr / Gizlilik / SD kart ve telefon saklama / Bölge MEtin / Ses giriş ve çıkışı / Erişilebilirlik/ Tarih Saat / Telefon Hakkında bunlar var sekme olarak. Birde ben telefonumu kablo ile bağlamam lazım kablosuz değil telefon internetinde oyun oynuyacagım için wifi de ping lag geçikme dediğimiz olay olabiliyor . kablo ile bağlayınca bu sorun yok uygulayan arakdaşlarımdan gördüm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ayarlardan sonra pc bağlantısı diye bir sekmem yok Kablosuz Ağlar / Arama Ayarları Ses / Ekran Konum ve Güvenlik / Uygulamalar / Hesapları Senkr / Gizlilik / SD kart ve telefon saklama / Bölge MEtin / Ses giriş ve çıkışı / Erişilebilirlik/ Tarih Saat / Telefon Hakkında bunlar var sekme olarak. Birde ben telefonumu kablo ile bağlamam lazım kablosuz değil telefon internetinde oyun oynuyacagım için wifi de ping lag geçikme dediğimiz olay olabiliyor . kablo ile bağlayınca bu sorun yok uygulayan arakdaşlarımdan gördüm onlarda sıkıntı olomadı ama telefonları HTC ve ıphone

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlardan sonra pc bağlantısı diye bir sekmem yok Kablosuz Ağlar / Arama Ayarları Ses / Ekran Konum ve Güvenlik / Uygulamalar / Hesapları Senkr / Gizlilik / SD kart ve telefon saklama / Bölge MEtin / Ses giriş ve çıkışı / Erişilebilirlik/ Tarih Saat / Telefon Hakkında bunlar var sekme olarak. Birde ben telefonumu kablo ile bağlamam lazım kablosuz değil telefon internetinde oyun oynuyacagım için wifi de ping lag geçikme dediğimiz olay olabiliyor . kablo ile bağlayınca bu sorun yok uygulayan arakdaşlarımdan gördüm.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hocam telimi modem yapacaksiniz ve kablolumu koblosuzmu ?

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ayarlar>Diğer>Ağ Paylaşim merkezi

Buraya gir aç bunu telefonun kablosuz modem :)

Reaksiyon puanı
16,118
kablolu yapmak istiyor benim rahmetli ch@t527 gibi kullansın istiyor xp,vista,7,8,pardus,pisi linux,ubuntu ve linux mint ile modem olarak usb ile kullanırdım oda öyle istiyor sgh-e250 daha nazlı oluyordu.

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayarlar>Diğer>Ağ Paylaşim merkezi

Buraya gir aç bunu telefonun kablosuz modem :)

Maalesef ayarlarda diğer diye bir sekme yok .

Anlaşılan ben lanetlendim zaten bende de öyle bir şans vardır ki gider ıphone 5s alırım onun bile sistemi çöker

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Kablolu bağlanmak için önce usb kablonuzu bilgisayara ve telefona takın. Daha sonra Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Usb bölümü aktif olacaktır. (Kablo takılı değil iken aktif değildir ) Yandaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli.

Kablosuz bağlanmak için ise, Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı yanındaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Bu şekilde kullanacaksanız telefonu şarj'a takmanızı tevsiye ederim. Hem 3g hemde Wİ Fi Hotspot kısa sürede pili bitirecektir.

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablolu bağlanmak için önce usb kablonuzu bilgisayara ve telefona takın. Daha sonra Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Usb bölümü aktif olacaktır. (Kablo takılı değil iken aktif değildir ) Yandaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli.

Kablosuz bağlanmak için ise, Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı yanındaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Bu şekilde kullanacaksanız telefonu şarj'a takmanızı tevsiye ederim. Hem 3g hemde Wİ Fi Hotspot kısa sürede pili bitirecektir.

Dediğiniz gibi yapıyorum usb olarak bağlandı yazıyor ama sadece yazdığıyla kalıyor bilgisayarda yine interneti kullanamıyorum ... Ben kablolu olarak bağlanmak istiyorum wifi olarak internetin hızı oldukça düşüyor

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Konuyu açmış olduğunuz mesajınızda New PC Studio adlı bir programdan bahsetmişsiniz. Bu programın ne olduğunu bilmiyorum.

Muhtemelen telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınıza yüklenmemiş. Bunun için Galaxy Y'nin Samsung Kies programını yüklemeniz gerek.

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201304/20130429233319601/KiesSetup.exe

Buradan indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Yükleme işlemi sırasında telefonunuz takılı olmasın. İşlem bitirdikten sonra telefonunuzu takın. Bu şekilde çalışması gerekir.

Diablo77x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu açmış olduğunuz mesajınızda New PC Studio adlı bir programdan bahsetmişsiniz. Bu programın ne olduğunu bilmiyorum.

Muhtemelen telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınıza yüklenmemiş. Bunun için Galaxy Y'nin Samsung Kies programını yüklemeniz

http://downloadcenter.samsung.com/content/SW/201304/20130429233319601/KiesSetup.exe

Buradan indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Yükleme işlemi sırasında telefonunuz takılı olmasın. İşlem bitirdikten sonra telefonunuzu takın. Bu şekilde çalışması gerekir.

Hocam sen beni biraz anladın benim sorunum telefonumu bilgisayarıma tanıtamıyorum telefonu USB bellek flash disc gibi görüyor hafıza karıtını görüyor ama telefonu görmüyor dediğini deniyeyim inş olur telefonu kies moduna alsam tanıyacak ama kies modua alamıyorum herkes ayarlardan şuraya gir diyor ama benim ayarlarımda öyle sekmeler olmuyor maalesef.

ve birde kies telefondaki rehber mesaj vs gibi olayları görüyor yani internet bağlantısı kurulmuyor internet bağlantısı için samsun pc süite programını kurup telefonuda pc süite moduna almam gerekiyor.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Doğrudur. Kies'in amacı internet'e girmek değil. Ama telefonunuzun sürücüleri Kies yazılımının içerisinde.

Eğer telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınızda yüklü değil ise, Kies'i yüklemek zorundasınız.

Telefonu bilgisayara kablo ile bağladıktan sonra, Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Usb sekmesinde yandaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Cihazı her hangi bir moda almanıza veya bilgisayardan herhangi bir programı çalıştırmanıza gerek yok.
Bilgisayar ve telefon otomatik olarak bağlantınızı kuracaktır.

PC suit programını java tabanlı telefonum için kullanmıştım yıllar önce. Android tabanlı telefon için uygun mu bilemiyorum. (Sanmıyorum :D )

Reaksiyon puanı
16,118
Doğrudur. Kies'in amacı internet'e girmek değil. Ama telefonunuzun sürücüleri Kies yazılımının içerisinde.

Eğer telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınızda yüklü değil ise, Kies'i yüklemek zorundasınız.

Telefonu bilgisayara kablo ile bağladıktan sonra, Ayarlar > Kablosuz ve ağ ayarları > Usb sekmesinde yandaki kutucuğu işaretlemeniz yeterli. Cihazı her hangi bir moda almanıza veya bilgisayardan herhangi bir programı çalıştırmanıza gerek yok.
Bilgisayar ve telefon otomatik olarak bağlantınızı kuracaktır.

PC suit programını java tabanlı telefonum için kullanmıştım yıllar önce. Android tabanlı telefon için uygun mu bilemiyorum. (Sanmıyorum :D )
pcstudio3 o ve tarih olmuş olması lazım 8 de kies var benim ch@t527 için kurdum ondan sonra ağ merkezinde yeni bağlantı seç mi ne dial-up seçmesi gerek çevirceği no*99# kullanıcı adı web şifre gprs apn kullandığı operatör turkcell yada avea olcak vodofone benzer ama farklı olabilir bunu yapınca tel ne olursa olsun geniş bant modem olması gerek kies usb sürücüsünü içeriyor telin.
ve benim 8enterprise ingilizce ingilizce bilmem...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
pcstudio3 o ve tarih olmuş olması lazım 8 de kies var benim ch@t527 için kurdum ondan sonra ağ merkezinde yeni bağlantı seç mi ne dial-up seçmesi gerek çevirceği no*99# kullanıcı adı web şifre gprs apn kullandığı operatör turkcell yada avea olcak vodofone benzer ama farklı olabilir bunu yapınca tel ne olursa olsun geniş bant modem olması gerek kies usb sürücüsünü içeriyor telin.
ve benim 8enterprise ingilizce ingilizce bilmem...

Dogru ismini tam hatırlamıyorum bile :D ben 2'yi kullanmıştım en son.

Amma uğrasıyoduk bağlantı için, telefonun internet ayarını yap, telefonu usb moduna al, bilgisayara tak, programı çalıştır, bir sürü ayar bilmem ne... :D

Reaksiyon puanı
16,118
Dogru ismini tam hatırlamıyorum bile :D ben 2'yi kullanmıştım en son.

Amma uğrasıyoduk bağlantı için, telefonun internet ayarını yap, telefonu usb moduna al, bilgisayara tak, programı çalıştır, bir sürü ayar bilmem ne... :D

8 bu uğraşları azaltıyor kies'i kur ch@t527'de usb bağlatı modu samsung kies olunca birde turkcell internet olunca iki-üç tıkla modem oluyordu ubuntuda da iki tıkla geniş bant modem chat527 öldü l700 mü alsam yoksa ona imei attırsam 128kb sim takınca sim kilidi çıktı kırarken imei uçtu l700 mobil tv uyumlu 25-30lira gibi ikinci eli varmış.