Telefonum donuyor ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

Melek55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba foruma yeni kayıt oldum telefonumda bir arıza var
Watsapta yazı yazarken donuyor watsapi arka plandan çıkarıyorum düzeliyor sonra yine tekrar oluyor yeniden başlatınca düzeliyor bir iki gün olmuyor format herşeyi yaptım düzelmedi
Telefon tamircisine gösterdim yazılım güncelleme yaparız dedi ya da batarya da sorun vardır dedi
Ne yapmalıyım bilmiyorum fikir verirseniz çok sevinirim.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
sadece watsapda mı yoksa pubg gibi bi opyun oynarken de donuyor mu?
donuyorsa işlemci aşırı sınıyor olabilr.
yeni model telefonların işlemcisi soğutucu metal plakalara bağlıo. onun iletken macunu zamanla kurmuşsa yapabilir bunu. böyle kullanmaya devam ederseniz iyice bozulabilir. böyle bir durumdaki telefona ne yazılım güncellemesi ne format atılmamalıdır. ısı var mı iyi bakın google playden cpuz uygulaması indirip sensörlerden ısı değerlerine bakın anormal dereceler ve telefonda fiziksel hissettiğinz sıcaklık varsa işlemci macunu yeniletilmeli ama hala telefoncular kendini güncellemediği için macun konusuna dikkat etmiyor.
bataryadan yapmaz. ondan olsa direkt kapator. yazılım olabilir.

Melek55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sadece watsapda mı yoksa pubg gibi bi opyun oynarken de donuyor mu?
donuyorsa işlemci aşırı sınıyor olabilr.
yeni model telefonların işlemcisi soğutucu metal plakalara bağlıo. onun iletken macunu zamanla kurmuşsa yapabilir bunu. böyle kullanmaya devam ederseniz iyice bozulabilir. böyle bir durumdaki telefona ne yazılım güncellemesi ne format atılmamalıdır. ısı var mı iyi bakın google playden cpuz uygulaması indirip sensörlerden ısı değerlerine bakın anormal dereceler ve telefonda fiziksel hissettiğinz sıcaklık varsa işlemci macunu yeniletilmeli ama hala telefoncular kendini güncellemediği için macun konusuna dikkat etmiyor.
bataryadan yapmaz. ondan olsa direkt kapator. yazılım olabilir.
Yorumunuz için teşekkür ederim, telefonumda sadece Instagram ve watsap var temiz kullanıyorum telefonu elimden geldiğince
Telefonumu alalı 2017 yılında aldım Huawei markaydı
Hiç oyun oynamadım hatta bu telefonla.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Yorumunuz için teşekkür ederim, telefonumda sadece Instagram ve watsap var temiz kullanıyorum telefonu elimden geldiğince
Telefonumu alalı 2017 yılında aldım Huawei markaydı
Hiç oyun oynamadım hatta bu telefonla.
eh eskimiş artık demek ki emekliye ayrılası var.
dinstada falan sorun yoksa watsab yapıyor olabilir. sil yükle yapınca düzeltmesi lazım aslında. ama bi yzılım isteyebilir.

Melek55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eh eskimiş artık demek ki emekliye ayrılası var.
dinstada falan sorun yoksa watsab yapıyor olabilir. sil yükle yapınca düzeltmesi lazım aslında. ama bi yzılım isteyebilir.
Yazılımi ben evde yapabilir miyim aslında telefonu pek yormadim aslında örneğin toplam fotoğraf 150 tanedir watsap Instagram var video bile izlemem pek
Yani yazılım bir yaptırimmi.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
telefon hard reset çekebilrisiniz. internetten android sürümünüzün nasıl hardreset olacağını bulabilrsiniz. sonra watsabı yeniden yüklersiniz.
ama her şey silinebilir. telefonu yedekleyin. sorun yazılımsal ise büyük ihtimal çözecektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yalnız uyarayım telefondaki anlık gmail hesabını silmeden hard reset atıp başka gmail ile hesap açarsanız telefon kitlenir. uğraşır durursunuz.
ya gmail i sili ya da şifresini unutmadığınıza emin olun.

Melek55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefon hard reset çekebilrisiniz. internetten android sürümünüzün nasıl hardreset olacağını bulabilrsiniz. sonra watsabı yeniden yüklersiniz.
ama her şey silinebilir. telefonu yedekleyin. sorun yazılımsal ise büyük ihtimal çözecektir.
Hard reset ses tuşu ile yapılıyor sanırım ben onu da yaptım bir hafta sorun yoktu tekrarladi sorun maalesef ?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
sadece watsap olduğuna eminseniz google play ya da watsapp sitesine şikayet edebilirsinz. belki son güncellemeler sizin telefona gıcıklık ediyordur. arada olur öyle.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
IMG_20200110_181643.jpg
Telefonu hiç güncelledi mi? Bende de p9 lite 2017 var (=

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
2017 yılından olduğuna eminmisin o telefonun. Ben ilk aldığımda bile 5.0 sürümü vardı

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
En son sürümü Android 6.0 Nougat sürümü onu indirmelisin

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Telefon rootlu mu?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Reset atın kendine gelie

Melek55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
6.0 android sürümü bu galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada telefonumun şarjı 1.5 gün gidiyor

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cihazın yazılımını yenileyin (IOS cihazlardaki Restore işlemi), önce sıfırlamayı deneyin tabi.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Ben yapabilir miyim bunu yoksa telefoncu halleder mi

telefondan ayarlar / sistem / yazılım güncellemesi bölümünden kontrol edin. eğer güncelleme çıktıysa indirin..

bilgisayara "huawei hisuite" programını indirip yükleyin. bilgisayara bağlayın kabloyla. gerekli işlemlere onay verin. programın içinde güncelleme bölümünden güncelleme çıkıp çıkmadığını kontrol edin.. 2015 te çıkmış bir telefon. ram dediğimiz bellek, günümüz şartlarında artık çok az. telefonda en son sürün olarak Android 5.1 (Lollipop) gözüküyor.

telefonunuzun şarjı %50 nin üstünde olsun. güncelleme inecek, kurulacak, uygulamalar ayarlanacak falan.. muhakkak şarjı yüksek olsun. şarjda olmasın ama telefonunuz.

android 4.3 sürümü varsa artık eskimiştir. yakında whatsapp o sürüme desteği de kaldıracaktır. android 10 çıkmışken siz 4. sürümde whatsapp kullanmaya çalışıyorsunuz. sorun oradan kaynaklanıyor bence. yazılım sürümünüz eski..

siz yukarıdaki işlemleri yapın, telefoncuya gitmeye gerek yok. hem her telefoncuya güven olmaz. sizin yukarıda yapacaklarınızı yapacaktır. oturup kendi yazılım yazmayacak sonuçta. eğer güncelleme yoksa, whatsapp ınız da google play da güncelse yapabilecek birşeyiniz yok ne yazık ki. sorun yazılımınızda. çok eski..

yeni bir telefona doğru yelken açmanın zamanı gelmiş demektir.

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Telefona güncelleme gelmiyorsa, hiç uğraşmayın. Android 6 yüklü ise; kasması normal. Android 10 çıktı. Batarya bozuk olsaydı 1,5 gün kullanamazdınız. Apple da alsanız, bir süre sonra kasmaya başlayacak. Yazılım güncellemeleri, yeni telefonlar için uyumlu hale getirilince, eski telefonlar işe yaramaz hale geliyor. Telefoncuya götürürseniz, custom rom yükleyecek. O da sizi çok uzun süre idare etmez.

Son mesajlar