Telefonum Çekmiyor ve Kendi Kendine Uçak Moduna Geçiyor

Bu konuyu okuyanlar

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dün akşam telefonumu elime aldığımda çekim gücünü gösteren çubukların yerinde daire içinde çizgi vardı. Telefonu odanın heryerine gezdirdim ama çekmedi. Kapatıp açtım çekmedi. Bir şey farkettim bildirim panelinde uçak modu açık gözüküyordu fakat uçak modu simgesi saatin olduğu yerde gözükmüyor. Neyse SIM kartı çıkarttım bataryayı çıkarttım tekrar taktım düzeldi fakat bir süre sonra (5 dk kadar) tekrar aynı oldu ve yine uçak modu açık fakat uçak modu simgesi gözükmüyordu. Şimdi bu durumdayken arama yapmaya ya da internete girmeye çalıştığımda SIM kartı takılı değil diyor. Fakat bildirim panelinde SIM kartını takın bildirimi yok. Ayrıca SIM kartı takılı olmasa bile telefonun çekmesi o çubukların gözükmesi gerekiyor. Ayrıca telefonu kapatıp açtığımda yine yukarıda bahsettiğim uçak modu muhabbeti oluyor. Bir kere düzeldikten sonra bir daha hiç düzelmedi.
Ayarlardan format attım . Hard format denilen muhabbeti yaptım ama yine aynı.
Screenshot_2017-02-04-17-29-49-1.png

Uçak modu muhabbeti.
Screenshot_2017-02-04-17-28-17-1.png

Sebeke yok muhabbeti. Yukarıda daire içindeki diye bahsettiğim.

Şimdi ben bu sorunu nasıl çözerim? Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Dün akşam telefonumu elime aldığımda çekim gücünü gösteren çubukların yerinde daire içinde çizgi vardı. Telefonu odanın heryerine gezdirdim ama çekmedi. Kapatıp açtım çekmedi. Bir şey farkettim bildirim panelinde uçak modu açık gözüküyordu fakat uçak modu simgesi saatin olduğu yerde gözükmüyor. Neyse SIM kartı çıkarttım bataryayı çıkarttım tekrar taktım düzeldi fakat bir süre sonra (5 dk kadar) tekrar aynı oldu ve yine uçak modu açık fakat uçak modu simgesi gözükmüyordu. Şimdi bu durumdayken arama yapmaya ya da internete girmeye çalıştığımda SIM kartı takılı değil diyor. Fakat bildirim panelinde SIM kartını takın bildirimi yok. Ayrıca SIM kartı takılı olmasa bile telefonun çekmesi o çubukların gözükmesi gerekiyor. Ayrıca telefonu kapatıp açtığımda yine yukarıda bahsettiğim uçak modu muhabbeti oluyor. Bir kere düzeldikten sonra bir daha hiç düzelmedi.
Ayarlardan format attım . Hard format denilen muhabbeti yaptım ama yine aynı.
Ekli dosyayı görüntüle 17570
Uçak modu muhabbeti.
Ekli dosyayı görüntüle 17571
Sebeke yok muhabbeti. Yukarıda daire içindeki diye bahsettiğim.

Şimdi ben bu sorunu nasıl çözerim? Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.
Benzer bir problem yaşamıştım serviste anakart problemi değişmesi gerekiyor dediler.

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benzer bir problem yaşamıştım serviste anakart problemi değişmesi gerekiyor dediler.
Anakarttan olabileceğini düşündüm ama belki başka bir şeydendir diye foruma yazayım dedim.
Bir sorum olacak.
Anakart değişimini garanti kapsamında mı yaptırdınız?
Servise götürmek şart oldu.
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ne marka,model bu? bazı marka,modellerin kronik sorunuymuş bu tip durumlar...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hiç farklı rom denedin mi? imei duruyor mu?
imei 000000 00 000000 /0 gibi gözükünce sim görmüyor samsunglar...
bu gt-s5270k da oldu o 128Kb simle mort oldu...
sim kaç Kb?

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hiç farklı rom denedin mi? imei duruyor mu?
imei 000000 00 000000 /0 gibi gözükünce sim görmüyor samsunglar...
bu gt-s5270k da oldu o 128Kb simle mort oldu...
sim kaç Kb?
Hayır rom yüklemedim tefonu avea dan aldık zaten annemin olduğu için çok karıştırmıyorum. Sim kartı 32 ya da 64 kb olması lazım. İmei yerinde duruyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Hayır rom yüklemedim tefonu avea dan aldık zaten annemin olduğu için çok karıştırmıyorum. Sim kartı 32 ya da 64 kb olması lazım. İmei yerinde duruyor.
garantisi varsa servise ver anakartında sorun var değişmeli yoksa emekli olmuş o.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Başta note 4 zannettim. Yinede samsungmuş :D

ramazan347

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Garantisi var göndercem zaten pazartesi günü. Teşekkür ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
benim ki eski model javalı idi 128Kb sim öldürdü onu ama şuan kulaklığıma burn-in işkencesi yapmaya yarıyor ondan hayır gelmez artık tabi radyo,mp3 player olarak çalışır...
--- Gönderi Güncellendi ---
Garantisi var göndercem zaten pazartesi günü. Teşekkür ederim.
geçmiş olsun...

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Sim kartı koyduğun yer hasarlı, okumuyor veya temassızlık oluyor tam sağlam değil bi gidip bi geldiğine göre.