Telefonlarda Unlocked hakkında sorum var

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

PystonDiesel

Üyecik
Arkadaşlar telefonları yurtdışında unlocked alınca türkiyede para ödemeden kullanabiliyormuyuz hattı falan.?

TheTruthHurts

Profesör
Arkadaşlar telefonları yurtdışında unlocked alınca türkiyede para ödemeden kullanabiliyormuyuz hattı falan.?
Türkiye’ye getirdiğinde ve Türk hatlı bir sim kart taktığın itibaren sana bir uyarı mesajı gelecek.

Telefon yurtdışından olduğu için 120 gün içinde 650-700₺ küsür imei bedelini ödemek zorundasın. Yoksa telefon bloke oluyor.

Yani para ödemen lazım.

PystonDiesel

Üyecik
Türkiye’ye getirdiğinde ve Türk hatlı bir sim kart taktığın itibaren sana bir uyarı mesajı gelecek.

Telefon yurtdışından olduğu için 120 gün içinde 650-700₺ küsür imei bedelini ödemek zorundasın. Yoksa telefon bloke oluyor.

Yani para ödemen lazım.
Unlocked olunca çözüm olmazmı

TheTruthHurts

Profesör
Unlocked olunca çözüm olmazmı
Hayır.

Unlocked olması,yurtdışından getirdiğin telefonu herhangi bir hatla kullanabileceğin anlamına geliyor. Yani tek operatörle limitli değilsin.

Unlocked olsa bile Türkiye’deki hatla kullanmak için imei bedelini ödemen gerekir

PystonDiesel

Üyecik
Hayır.

Unlocked olması,yurtdışından getirdiğin telefonu herhangi bir hatla kullanabileceğin anlamına geliyor. Yani tek operatörle limitli değilsin.

Unlocked olsa bile Türkiye’deki hatla kullanmak için imei bedelini ödemen gerekir
Bunun için pasaport zorunluymuş galiba, ama bende pasaport yok :/

PystonDiesel

Üyecik
O zaman bilemiyorum. Bildiğim kadar pasaport şart. Ama tam da emin değilim.

Eğer yurtdışından telefonu getiren kişi senin yakınınsa onun pasaportuyla kayıt yaptırabilirsin.
Kendim aliexpress den alacaktım Google pixel 2 Xl ama yattı iş desene :/ unlocked çözer zannediyordum çoğu telefonda yazıyordu

TheTruthHurts

Profesör
Kendim aliexpress den alacaktım Google pixel 2 Xl ama yattı iş desene :/ unlocked çözer zannediyordum çoğu telefonda yazıyordu
Bir dakika. Sen şimdi Türkiye’desin ve direk aliexpressten mi getirteceksin? Öyleyse telefon direk gümrükte takılır haberin olsun

kmurat

Profesör
PTT de gümrük ödersin. Burada ücret karşılığı kayıt ettirirsin.

stat counter