Telefonlara dolar yükseldiği için yeni zam gelir mi?

Bu konuyu okuyanlar

onurtulgay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba forumdaşlar. İphone alma niyetindeyim fakat biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Bu sırada dolar da biraz yükseldi hepinizin bildiği gibi. Tam olarak kestiremiyorum ama yeni zam söz konusu olabilir mi? yardımcı olursanız sevinirim.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hertürlü gelir bence

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Dolar fazla artarsa elbette gelebilir ama bu seviyede pek değişiklik olmaz zaten beklenen telefon fiyatların düşmesi satış rekabet şartlar bunu gösteriyor. Yakın zamanda hepsiburada gibi sitelerde s9 internet sabit olan fiyatlarını düşürmeye başlar bütün telefon fiyatları etkiler.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Gelir bende araç alacaktım 75500 tl olan araç 78500 olmuştu hesabını sen kur artık gerisini

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
telefon dahil her şeye zam gelir.en basit örneği mesela marketten hep aldığın bir keki 1 hafta alma bir sonraki alışında bakarsın 10 kuruş zam.Geçenlerde mi6 1600 seviyelerindeydi şimdi 2000'e çıktı.

veyselyigitk21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yerli mallarımız,şirketlerimiz maalesef bu sektörlerde olmadığından yani üreticiler yabancı olduğundan kurlar yükseldiğinde TL olarak ödememiz daha da artıyor. Bunun yanında enflasyon oranları yükselmesi veya vergilerdeki değişiklikler yine bizi etkiliyor.

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ben anlamadım zaten Dolar, Euro aldı başını gidiyor yakında 5.30-6-7 diye gidecek ben çocukken Dolar 1 Euro ise 1,5 değerlerinde geziyordu şimdi olmuşlar 5-6 işimiz zor.. Bakalım ülkecek ilerleyen zamanlarda ne yapacağız, Allah yardımcımız olsun..

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Ülke olarak rekor düzeyde fakirleştik, değerli ürün üretmiyoruz maalesef, yurt dışını fındık satmakla bu ülke kalkınamaz, nutella satmamız lazım. Sonuç olarak dolar artmaya devam edecek ve üretemediğimiz telefonların fiyatları artacak. Yerli telefon diye sattıkları telefonların içeriği de ithal olduğu için (işlemci, ram, depolama vs.) onlarda da durum kaçınılmaz.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Olur alabiliyorsan direk al bu ülkede indirim bekleme.

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben anlamadım zaten Dolar, Euro aldı başını gidiyor yakında 5.30-6-7 diye gidecek ben çocukken Dolar 1 Euro ise 1,5 değerlerinde geziyordu şimdi olmuşlar 5-6 işimiz zor.. Bakalım ülkecek ilerleyen zamanlarda ne yapacağız, Allah yardımcımız olsun..

Senelik %100 faiz, kur artışları görmeşsin o yüzden bu kadar kötümsersin.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Dolar fazla artarsa elbette gelebilir ama bu seviyede pek değişiklik olmaz zaten beklenen telefon fiyatların düşmesi satış rekabet şartlar bunu gösteriyor. Yakın zamanda hepsiburada gibi sitelerde s9 internet sabit olan fiyatlarını düşürmeye başlar bütün telefon fiyatları etkiler.
S9 konusunda haklısınız. gittigidiyor, hepsiburada ve n11 sitelerine baktığımda ya hiç satın alan yorumu yok ya da beğenen ve özelliklerini yazan yorumlar var. Sanırım satışlar kötü...

ogizade

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Senelik %100 faiz, kur artışları görmeşsin o yüzden bu kadar kötümsersin.
Kötümser ? Kötümser falan değilim sadece ben çocukken ki ekonomi ile şuan içinde buluduğumuz ekonomiyi belirttim.. İnsanları bu denli yargılamasanız olur mu acaba ?