Telefondan bilgisayara bağlanıp intenete nasıl girilir?

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve epzq tarafından 22 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. epzq

epzq Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

- Telefondan bilgisayara bağlanıp intenete nasıl girilir?

şimdi arkadaşlar bende wifi özelliği olan bir telefon var.evde de kablolu bir modem ile laptop var.kablolu modemde benim usb ile ethernet çıkışı var.laptopta da aynı zamanda bluetooth ve wireles var.ben telefonumdan bilgisayara bağlanıp internete girmek istiyorum.yada herhangi bir kablo veya cihaz ile bunu gerçekleştirmek mümkünmü?bu konu hakkında internette araştırma yaptım fakat aradığım tarzda şeyler değildi.oyüzden konu açma fikri daha cazip geldi.

2. juniourfalcon

juniourfalcon Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sen en iyisi bir wireles modem al en iysi bilgisayarı wifi adaptörü olarak kullanamazsın.

3. Private-B

Private-B Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hattın vodafoneyse al bi vodem günlük 1tl sınırsız yap tak kullan veya başka daha iyi tarife varsa al kullan skıntısız

4. epzq

epzq Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    şöyle bişey yapamazmıyım.bilgisayarımdan bluetooth üzerinden ağ tanımlarım.binevi modem görevi üstlenir.telefonumdanda pc ye bluetooth üzerinden bağlanıp internete girerim.pc den telefonumu modem olarak tanımladım. ama tam tersini yapamadım :)

--- Mesaj Güncellendi ---

sorduğum soru biraz fantastik kabul ediyorum fakat.şuan yazdığım yazı forum un sağ tarafında çıkacak.bu yazıyı okuyan bilgisine güvenen arkadaş varsa bunun imkansız olmayacağını cevaplasın lütfen :)kablosus modemim var fakat sorunlu. yenisini alamam ondan önce kablolu yeni bir modem aldım.kredi kartı borçları telefonumun taksiti falan onu alacak durumum yok açıkçası :)yeni bir tarifeyede geçemem :(

5. Kadima

Kadima Rektör

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    63
    laptop ta internete kablo üzerinden bağlanıyorsan ki modemin kabloluymuş zaten :) laptoptan yeni bir wireless ağ kurup interneti o ağda paylaşabilirsin. istersen detaylı anlatabilirim yapamazsan.

6. shahin

shahin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
  7. CiiixXx

CiiixXx Profesör

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Connectifiy kur bilgisayara :)

8. epzq

epzq Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hepsini denicem arkadaşlar teşekkürler :))

9. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar bende turcell t20 telefon var onu leptopa bağlayıp internete nasıl girebilrim çözüm varmı

10. hsn123

hsn123 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kablosuz olarak telefondan pc ye bağlan bağlanmak için ya bilgisayarının dışında yada içinde wireles açma kapama var wirelesi aç sonra telinden tarat şifreni gir ve bağlan :)

11. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Telefonun android tabanlı bir telefonsa işin çok kolay :) Ayarlardan wifi ayarlarına gir oradan taşınabilir wifi ağını etkinleştir diye bir sekme olması lazım onu etkinleştir şifre ve modem adını koy bilgisayırın wifisinden rahatlıkla bağlanıp kullanabilirsin :)

eğer symbian ise " JoikuSpot" adlı programı indirip kur telefonuna onu da zaten gördüğün gibi ayarlarsın ama symbian telefonunda wifi olmak zorunda.

12. beyzabetül

beyzabetül Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bılgısyarın o esnada nete bağlı olması gerekır mı?
    benım aklıma bır fıkır geldı.belkı saçma olabılır:)wifi sı olmayan masaüztü bılgısyarımızı androıd işletım sıstemlı telefonumuzdan yönetemezmıyız?

13. thekillingroad

thekillingroad Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    MertKARA sanırım senin anlattığın telefonu modem olarak kullanıp başka bir cihazı onun üzerinden internete sokmak için oluyor. :) Burada sorulan ise tam tersi.

Valla zamanında 6600 kullanıyorken BT üzerinden PAN kurup yapmıştım, o zamandır ihtiyacım olmadı. Ama verilen cevaplarla zaten sorunun cevabı verilmiş gibi.

14. sdn46

sdn46 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    pc suite,pc studio benzeri proğramları kullan

15. MertKARA

MertKARA Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üzgünüm orayı anlayamamışım affola :D

16. Tekno Çocuk

Tekno Çocuk Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız bilgisayarda Ağ'a giriliyorken niye daha küçük ekranlı bir cihazdan bilgisayara bağlayarak Ağ'a girmek istiyorsun ki :)

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar bn daha yeni bilgisiyar aldım . telefonumdan resimleri yükliyeceğim bulututu bulamıyorum yardım edermisiniz?

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar nokia bir cep telefonunuz varsa gezginlerden pc suit i indirin internete hemen bağlanabilirsiniz :):dil:

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

slm arkadaşlar benim sorunum beyzabetül arkadaşımızın sorunu ile aynı sanırım.
    turkcell maxiplus 5 telefonum var evde masüstü bilgisayar kullanıyorum internet hattım ve modemim yok faturalı telefonuma internet tanımlı.ben evde anroıd veya usb kabloosu ile bilgisayardan internete bağlanabilirmiyim ve nasıl bana detaylı anlatabilirmisiniz

20. kofdelisi

kofdelisi Doçent

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    evet bu mümkün arkadaş şu mesajda anlatmış zaten

Sayfayı Paylaş