Telefondaki videoları bilgisayara aktarınca bozulmalar oluyor

Bu konuyu okuyanlar

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
samsung galaxy grand neo plus diye bir cihaz kullanıyorum.bu telefonla çektiğim görüntüleri bilgisayara atarınca bozulmalar oluyo pikseller birbirine giriyo ne yapabilirm

17795778_166228190565696_9196582528388419479_n.jpg

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Resmi Windows Media Player ile mi açtınız?
Resme sağ tıklayıp "birlikte aç"a tıklayın. Daha sonra başka bir program ile örneğin Paint ya da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile fotoğrafı açmayı deneyin.
İnşaAllah sorununuz çözülür.

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
VLC Media player programını indirip bu programla açmayı deneyin sorun devam edip etmediğine bir bakalım, sorun devam etmezse Windows Media Player kaynaklı bir sorun var demektir.
vlc ile açtım bi sıkıntı olmadı fakat windows media player ile açılınca veya windows 10'nun kendi yürütücüsü ile açınca videoda parçalanmalar oluyo ayrı etten premiere atıncada aynı bozukluk devam ediyor

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
vlc ile açtım bi sıkıntı olmadı fakat windows media player ile açılınca veya windows 10'nun kendi yürütücüsü ile açınca videoda parçalanmalar oluyo ayrı etten premiere atıncada aynı bozukluk devam ediyor

Windows Media Player'in desteği olmayan bir video oynatmaya çalışıyor olabilirsiniz. Farklı formatta video'yu veya farklı bir telefondan çekilen videoyu denemenizi öneririm.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Resmi Windows Media Player ile mi açtınız?
Resme sağ tıklayıp "birlikte aç"a tıklayın. Daha sonra başka bir program ile örneğin Paint ya da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile fotoğrafı açmayı deneyin.
İnşaAllah sorununuz çözülür.

Windows media player Codec paketi yüklemelisin. Videolarinda sıkıntı yok. Pc de ki media player codecleri guncel degil.
Bi sıkıntı yok yani :)
--- Gönderi Güncellendi ---
samsung galaxy grand neo plus diye bir cihaz kullanıyorum.bu telefonla çektiğim görüntüleri bilgisayara atarınca bozulmalar oluyo pikseller birbirine giriyo ne yapabilirm

Ekli dosyayı görüntüle 21828

Windows media player Codec paketi yüklemelisin. Videolarinda sıkıntı yok. Pc de ki media player codecleri guncel degil.

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
--- Gönderi Güncellendi ---

codecleri nasıl yükliycem bi yolunu bulamadım ayrıca videoların bozulmasının sebebini öğrendim laptobumda 2 tane ekran kartı var intel hd graphics ve amd nin kendi ekran kartı intel hd graphicsi devre dışı bırakınca görüntüde bozulma olmuyor lakin pc grafiklerinde sıkıntı yaşıyorum sorun codecler mi diyorsnuz

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
malsef windows media playerde görüntü hala bozuk ayrıca premire montaj programında da öyle

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
malsef windows media playerde görüntü hala bozuk ayrıca premire montaj programında da öyle
K-Lite Codec Pack'i kurduysanız açmak istediğiniz videoya sağ tıklayıp Birlikte Aç'a tıklayın. Daha sonra K-Lite'ı seçerek videoyu K-Lite ile açın.

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
K-Lite Codec Pack'i kurduysanız açmak istediğiniz videoya sağ tıklayıp Birlikte Aç'a tıklayın. Daha sonra K-Lite'ı seçerek videoyu K-Lite ile açın.
hocam o kadar cahil değilim fakat montajla uğraşırken montaj programında sıkıntı oluyor ordada görüntü bozuk gözüküyor

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
K-Lite Codec Pack Mega veya VLC Media Player kur.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
ya niye kimse anlamıyo kurdum onları onda sıkıntı yok montaj programında ve windows media player sııkıntı yaşıyorum
Windows Media Player ile videoları açmaya çalışmak zaten Internet Explorer ile internete girmek gibidir.
Windows'un kendi programları genelde teknolojiyi en az 5 yıl geriden takip eder ve çoğu sadece bazı temel fonksiyonlar sunar.

ozcan3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows Media Player ile videoları açmaya çalışmak zaten Internet Explorer ile internete girmek gibidir.
Windows'un kendi programları genelde teknolojiyi en az 5 yıl geriden takip eder ve çoğu sadece bazı temel fonksiyonlar sunar.
tmm yürütücüler sıkıntı değil benim için fakat premierde de aynı sorunu yaşıyorum yoksa burda pek şamata çıkarmam

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Aklıma gelmişken MediaCoder ile videoyu kayıpsız(lossless) bir formata çevirdikten sonra Premier'e atıp işlemleri yapıp tekrar kayıplı istediğin bir formatta kaydedebilirsin.