Telefona yabancı SIM kart takarsam ne olur?

Bu konuyu okuyanlar

KİM MİN JAE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Elimde Teknosa'dan alınma Xiaomi S2 telefon var ve bu telefona Ukraynadan aldığım Lifecell hattını takmak istiyorum çünkü Lifecell de aylık sınırsız internet paketi 180 grivna (92 lira) ama bu hattı telefona takarsam IMEI'nin kitlenmesi gibi bir durum var mı?
Veya 120 günlük yasal süre başlamış sayılır mı?

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
ukraynadamı kullanacaksın türkiyedemi o önemli. türkiyede hat takarsan hiçbirşey olmaz şebeke bağlanırsın afaddan vs mesaj gelir o kadar ukraynada takarsan kullanırsın senin imei numaran bak da saklı zaten

KİM MİN JAE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
ukraynadamı kullanacaksın türkiyedemi o önemli. türkiyede hat takarsan hiçbirşey olmaz şebeke bağlanırsın afaddan vs mesaj gelir o kadar ukraynada takarsan kullanırsın senin imei numaran bak da saklı zaten
Hattı Türkiye'de kullanacağım.
O zaman söylemenize göre telefonumun IMEI'si kilitlenmez.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Hattı Türkiye'de kullanacağım.
O zaman söylemenize göre telefonumun IMEI'si kilitlenmez.
Yabancı hatta Türkiye’de nasıl kullanacaksın ? Hangi operatörden kullanamazsın ki yok öyle bir şey anca operatöre paket alırsın yurtdışı paketi ona göre öyle kullanırsın senin dediğin şu ben gideyim Amerika’da Turkcell kullanayım benim Tarifem 100 TL gibi bir mantık

KİM MİN JAE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yabancı hatta Türkiye’de nasıl kullanacaksın ? Hangi operatörden kullanamazsın ki yok öyle bir şey anca operatöre paket alırsın yurtdışı paketi ona göre öyle kullanırsın senin dediğin şu ben gideyim Amerika’da Turkcell kullanayım benim Tarifem 100 TL gibi bir mantık
Hayır bu hattı kullanabiliyorum Türkiye'de hatta bakın buraya fotoda ekledim ayrıca ben bu hattı alırken demiştim ki Türkiye'de kullanırsam ek ücret ödemem gerekir mi diye sordum bana hayır Turkcell alt yapısını kullanıyoruz zaten ek ücrete gerek yok dediler ayrıca savaştan dolayı Ukrayna'da mahsur kalan Ukraynalı veya yabancı farketmez herkes yurtdışında ki akrabaları ile görüşsün diye onlara ulaşmak için ek ücret karşılığı hattı yurt dışına aç özelliği şuanda mevcut değil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-31-19-15-51-535_com.life.my.jpg
    Screenshot_2023-01-31-19-15-51-535_com.life.my.jpg
    17.3 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2023-01-31-19-24-43-383_com.life.my.jpg
    Screenshot_2023-01-31-19-24-43-383_com.life.my.jpg
    45.9 KB · Görüntüleme: 50