Telefona oto güncelleme geldi (romlu)

Bu konuyu okuyanlar

omer1935kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar telefonumu tamirciye verdim ( custom binary frp lock hatasından dolayı) telefon düzeldi . Galiba stock rom yüklemiş ve telefona otomatik güncelleme geldi. Telefonda herhangi bir uygulama (twrp,supersu) yok. Telefonu güncellesem bir sıkıntı olur mu.ve telefonun romlu olup olmadıgını bilmiyorum

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bende de frp lock custom binary hatası olmuştu. Orijinal rom yükledim düzeldi. Muhtemelen seninki şuan stok rom'dur yani güncelleme yapman sorun olmaz

omer1935kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Stock rom olduğunu ve twrp , root yüklü olmadığını nerden anlarız

---- Mesajlar birleştirildi ----

O zaman şimdi ayarladan telefonu güncellesem bir sıkıntı olmaz herhalde. İnternette ota diye bir şey den yapiyolarmis anlamadim gerek var mi? Yoksa direkt ayarlardan güncelleyeyim mi?

Son düzenleme:

gdsasdwe2134

Asistan
Reaksiyon puanı
94

O zaman şimdi ayarladan telefonu güncellesem bir sıkıntı olmaz herhalde. İnternette ota diye bir şey den yapiyolarmis anlamadim gerek var mi? Yoksa direkt ayarlardan güncelleyeyim mi?

Servise gönderdiysen stock rom yüklemişlerdir zaten. Rootlu olduğunu anlamayı sağlayan uygulamalar var ama en kolay olanı yüklü olan uygulamalar arasında SuperUser tarzı bir uygulama yüklüyse telefon rootlu demektir.

Normal ayarlardan güncelle zaten. Telefon rootlu olsa ayarlardan güncelleme yapamazsın zaten :) Ben rootladığım zaman (ve custom rom da) güncelleme yapamıyorum.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171

Telefon güncellenirse yüklü değildir ama yok güncellenmezse o zaman...

omer1935kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler android 7.0 a güncelledim fakat güncelledikten sonra yeni bir güncelleme geldi ama bu sefer sürüm android 7 veya 6 değil dürüm kısmında aynen şöyle yazıyor : " Sürüm: G610FDDU1BRG1/ " ve aynı bunun gibi 3 tane daha boyutu da 438 mb ne yapmam gerek

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Teşekkürler android 7.0 a güncelledim fakat güncelledikten sonra yeni bir güncelleme geldi ama bu sefer sürüm android 7 veya 6 değil dürüm kısmında aynen şöyle yazıyor : " Sürüm: G610FDDU1BRG1/ " ve aynı bunun gibi 3 tane daha boyutu da 438 mb ne yapmam gerek
Hocam korkma güncelle gitsin.

omer1935kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

omer1935kaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam Hocam yüklüyorum bir sıkıntı çıkmaz umarım

Firmware download for Galaxy J7 Prime SM-G610F - TUR Turkey

En son firmware. Kodlar doğru ise yükle gitsin. Düzeltme güncellemeleri yapılmış.

Hocam aklımda kaldı bu güncelleme orijinal mi? Yoksa sammobile yazılımcıları tarafından mı yapılmış
Daha doğrusu şöyle sorayım telefonuna hiç rom,root atmamış birine de geliyor mu? Saygılar

Yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Cihazı güncelledim bir sıkıntı çıkmadı umarım bir daha başına bir şey gelmez

Son düzenleme:

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Tamam Hocam yüklüyorum bir sıkıntı çıkmaz umarım

Hocam aklımda kaldı bu güncelleme orijinal mi? Yoksa sammobile yazılımcıları tarafından mı yapılmış
Daha doğrusu şöyle sorayım telefonuna hiç rom,root atmamış birine de geliyor mu? Saygılar

Yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Cihazı güncelledim bir sıkıntı çıkmadı umarım bir daha başına bir şey gelmez
SAMMOBILE'da orjinal SAMSUGN Firmware'leri bulunur.

Custom ROM'lar XDA vb yerlerde olur genelde.