Telefon Tavsiyesi Uzmanlar Baksın

Bu konuyu okuyanlar

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar max 700 TL ye ilk akıllı telefonumu alıcağım General Mobile Discovery düşünmüyorum şimdiden söyliyim çok sorunlu bir telefon diyorlar ve servisi bakmıyor diyorlar bende bilindik markadan alıcam riske giremiyorum çünkü başka telefon hakkım yok aklımda Sony Xperia Go ve HTC One V var hangisini almalıyım arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.

Karşılaştırma

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-go-vs-HTC-One-V

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Hocam ilk olarak şunu söyleyeceğim: Telefon alacağınız zaman duyumlara göre hareket etmeyin çünkü telefona ait kötü yorumları araştırıp durursanız telefondan soğursunuz. Yaşadım biliyorum. Ha birde garanti bakmıyor gibi bir sorun olmaz çünkü garanti kullanıcı hatasına zaten bakmaz. Örneğin telefonu elinizden düşürüp kırdınız. Elbette ki garanti buna bakmaz. Ya da parayla yapar. Tüm servisler böyle.o fiyatta en iyi ürün discovery dir. Bir de sizin almaya niyetlendiğiniz telefonlar güçlü değil. Gerçi hangi işlemler için alacaksınız bilmiyorum. Oyun falan oynayacak mısınız?

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Tasarımını çok beğendiğim için ikisi arasından One V derdim ama giriş seviyesi için WP almalısınız. Lumia 520, 720 ya da 8S tercih edebilirsiniz.

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android bir telefon arıyorum bu iki telefon arasında kaldım GM Discovery gerçekten güzel bir telefon 1 aydan fazla oldu onu araştırıyorum girmediğim site okumadığım yorum - tavsiye kalmadı gerçekten telefonu alan çoğu kişide ölü piksel sorunu var galiba bu kronik bir sorun oldu çünkü biliyorum diğer telefonlarda da bu ölü piksel sorunu var fakat ben bu kadarına şahit olmadım kim ne derse desin bu doğru ne yazık ki telefonun o fiyat içinde en iyi telefonda olduğunu biliyorum fakat dediğim gibi riske giremem bu iki telefondan birini veya daha iyi bildiğiniz bir telefon varsa yorumlarınıza bakıp onu alabilirim telefonu çok amaçlı kullanırım oyun tabi her TÜRK genci gibi bende orta derece de oynarım ne kadar oynamam desem de oynarım yani :) çok mesajlaşırım ve internete girerim ben bu iki telefon arasında kaldım dediğim gibi.

Yorumlarınızı bekliyorum.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Android bir telefon arıyorum bu iki telefon arasında kaldım GM Discovery gerçekten güzel bir telefon 1 aydan fazla oldu onu araştırıyorum girmediğim site okumadığım yorum - tavsiye kalmadı gerçekten telefonu alan çoğu kişide ölü piksel sorunu var galiba bu kronik bir sorun oldu çünkü biliyorum diğer telefonlarda da bu ölü piksel sorunu var fakat ben bu kadarına şahit olmadım kim ne derse desin bu doğru ne yazık ki telefonun o fiyat içinde en iyi telefonda olduğunu biliyorum fakat dediğim gibi riske giremem bu iki telefondan birini veya daha iyi bildiğiniz bir telefon varsa yorumlarınıza bakıp onu alabilirim telefonu çok amaçlı kullanırım oyun tabi her TÜRK genci gibi bende orta derece de oynarım ne kadar oynamam desem de oynarım yani :) çok mesajlaşırım ve internete girerim ben bu iki telefon arasında kaldım dediğim gibi.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Ölü pixel sorunu olanlar ilk part ile 2. part gelenlerdi.Ancak şimdi 3. parti yollanıyor bende bu 3. partiden aldım cihaz sorunsuz tek bir sorunu yok.Ayrıca yazdığın 2 telefon da çok vasat telefonlar 512mb ramli android telefon al sonra deli gibi rom ararsın.Elinde patlar satamazsında bu devirde 512mb ramli android cihaz kullanabilen varsa valla helal olsun.1ghz işlemci zaten düşük ayrıca eski ayrıca çift çekirdek.Xperia go ekranı tamamen vasat o ekranda full hd film izleyemezsin hatta belki hd bile izleyemezsin.htc one v demişsin 4gb hafızası var cihazın her ne kadar hafıza kartı alıyorsa da hafıza kartına kuramıyorsun uygulama ne kuracaksın 4gb hafıza kartına.Ne alırsan al gm discovery almadın diye pişman olacaksın aha burda söylüyorum sonra demedi demeyin.Yok ille de inatçıyım almayacam discovery diyorsan da htc desire sv var teknosada şuan 700 lira indirimde normal fiyatı 1200 onu al en azından yazdığın 2 modelden daha iyi bir seçenek.

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GM Discovery alıcaktım halam geçen bize geldi o da o telefon sorunlu alıcaksan al ama garantisi sorunlarına pek bakmıyormuş diyince iyice kafayı yedim almamaya karar verdim aslında alıcaktım hatırlarsan bundan önce de bir konuda tartışmıştık valla çok kafam karışık ne alıcağım belli değil bir an önce alayım da kurtulayım artık şu azaptan

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
GM Discovery alıcaktım halam geçen bize geldi o da o telefon sorunlu alıcaksan al ama garantisi sorunlarına pek bakmıyormuş diyince iyice kafayı yedim almamaya karar verdim aslında alıcaktım hatırlarsan bundan önce de bir konuda tartışmıştık valla çok kafam karışık ne alıcağım belli değil bir an önce alayım da kurtulayım artık şu azaptan

Bu fiyat aralığında en iyisi bu bende lg optimus g pro alıcaktım sonra durdum şöle bir düşündüm.Ben ilk akıllı telefonu geçen yaz aldım lg optimus 3d çok harika bir cihazdı ancak 512mb ram sıkıntıydı bide pili bir günde 6 kez şarj ettiğim olurdu.Nese sonuç olarak ilk lgden itibaren geçen yazdan şimdiye şuanki cihazla birlikte 5 telefon değiştirmişim.Ortalama 2 ayda bir gibi bir ortalama çıkıyor.Daha da kötüsü son 3 ayda 3 telefon değiştirdim.Artık beni gören dalga geçiyor.Oturdum düşündüm ne olcak bu manyaklığın sonu diye o sırada girdim gene foruma baktım herkes gm discovery bakıyorum stokta yok özelliklerine bakıyorum tmm iyi ancak 4gb dahili hafızası var sonra yazdım hatta dedim millet nasıl alıyor bu devirde 4gb dahili hafızalı tlf mu alınır.Sonra bir arkadaş sağolsun yorum atmış uygulama hafıza kartına yüklenebiliyor diye.O yorumdan sonra bir daha düşündüm dedim şimdi 1600 liraya optimus g pro alıcam gene note IIdeki gibi taşıma sıkıntısı olacak telefon her ne kadar güzel olsada biraz daha zorlasam htc one alırım ama hem batarya çıkmıyor hem kamerası muallakta samsunglar zaten asla kullanmam herkesde olan şeyi kullanmam ilerde honami çıkıcak nexus falan anck onların kapasitif tuş yapısı hoş değil.Dedim en iyisi general mobile alıyım en azından ucuz iyiyse iyi kötüyse ucuz dersin.İlk defa bende marka takıntısı olmadan telefon aldım.Malzeme kalitesi dışında gerçkten her ihtiyacı karşılayabilecek bir telefon.Sonylerin arayüzü kullanışlı değil ayrıca wifi çekim gücü berbat samsunglar güzel ancak herkesin elinde olduğu için ben tercih etmiyorum bide ekranları hoş değil lg güzel ilk defa istediğim gibi bir cihaz çıkardı ama 5.5inç çok büyük en azından s4 boyutunda olsa düşünmeden alırdım.Htc cephesinde de batarya çıkmıyor sonyde stamina modu olduğu için sorun olmaz ama htcde bu sorun pil dayanmaz.Anlatmaya çalıştığım şey her markanın modelin bir sıkıntısı var discoveryde 2 eksik var 1. led ışığı yok 2.s4 gibi cihazlardan donanım olarak geride ona rağmen yeterli bir donanımı var.Bide şunu söyliyim ben burda kullandığım cihaz diye yazmıyorum artılarını yani benim diye övüpte fanboyluk yapmam.İstediğim gibi bir telefon çıkaran her markayı alabilirim samsung hariç.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=110861]sevket_19[/MENTION] haklı. Artık 512 mb ram li telefonlar alınmaz. Neredeyse hiç bir oyun oynayamazsın. Pişman olursun. Hatta burada çıkan haberlere bakarsan telefonda 1 gb ram var ve giriş seviyesi olarak anılıyor. 1gb artık giriş seviyesi olmuşken 512 li telefon almak mantıklı mı artık sen düşün.

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar siz beni anlamadınız ben telefonu kötülemiyorum veya bu fiyat aralığında bundan iyi telefonda alınır diye savunmuyorum benim sadece söylediğim ilk akıllı telefonum olucak ve her ailede olduğu gibi bizde de maddi sıkıntılar var yani maddi sıkıntı derken borcumuz yok ama ev giderleri felan derken yani zar zor aldırıyorum zaten max 700 TL ye kadar o yüzden dedim kendim çalışsam gider LG Optimus G Pro alırdım hiç düşünmeden çünkü o giden para sadece beni etkileyecek ama GM Discovery alırsam ve ölü piksel sorunu veya farklı bir sorun çıkarsa ailemin parası boşa gitmiş olucak birazda onları düşünüyorum sevket arkadaşım sanada bu arada katılıyorum her marka alırım ama Samsung almam senin dediğin bir diğer şeyede katılıyorum herkesin elinde olan bir telefonu almayı sevmiyorum çoğu kişide olmayan bir telefon almayı istiyorum GM böyle bir telefon ama dediğim gibi eğer sorun çıkacak olursa benim için hiç iyi olmaz sadece aileme ayrı bir masraf çıkarmış olurum yani benim korktuğum şey telefon markası felan değil riske giremiyorum.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar siz beni anlamadınız ben telefonu kötülemiyorum veya bu fiyat aralığında bundan iyi telefonda alınır diye savunmuyorum benim sadece söylediğim ilk akıllı telefonum olucak ve her ailede olduğu gibi bizde de maddi sıkıntılar var yani maddi sıkıntı derken borcumuz yok ama ev giderleri felan derken yani zar zor aldırıyorum zaten max 700 TL ye kadar o yüzden dedim kendim çalışsam gider LG Optimus G Pro alırdım hiç düşünmeden çünkü o giden para sadece beni etkileyecek ama GM Discovery alırsam ve ölü piksel sorunu veya farklı bir sorun çıkarsa ailemin parası boşa gitmiş olucak birazda onları düşünüyorum sevket arkadaşım sanada bu arada katılıyorum her marka alırım ama Samsung almam senin dediğin bir diğer şeyede katılıyorum herkesin elinde olan bir telefonu almayı sevmiyorum çoğu kişide olmayan bir telefon almayı istiyorum GM böyle bir telefon ama dediğim gibi eğer sorun çıkacak olursa benim için hiç iyi olmaz sadece aileme ayrı bir masraf çıkarmış olurum yani benim korktuğum şey telefon markası felan değil riske giremiyorum.
Valla benden iyi durumdasın babam en son 1100 aldı bana üniversiteye giderken akıllı tlfların hepsini ben aldım.Bnm babam da borç batağında ayrıca bnm de kredi borcum var.Almadan önce aynı düşüncedeydim senle anlayacağın sonra dedim elektronik her zaman şans işi aldım allaha şükür sorun çıkmadı.

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Lise 2 ye gidiyorum kendim çalışsam alırım fakat şuan okuyorum o yüzden ailem bana alıyor ama riske girmekten korkuyorum telefonu en geç eylül ayına kadar alıcam nereden almamı önerirsin ben MediaMarketi düşünüyordum en başından beri .

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Endişeleniyorsun sende biraz haklı olarak tabi. Ya sorun çıkarsa diye. L9 var eğer alırsan 719 lira. Buradan.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
lg optimus 4x hdye bakabildin mi ? bu dönem çok kötü geçiyor iyi telefonların fiyatları 2bin liralara fırladı birden.
[MENTION=110861]sevket_19[/MENTION] bu telefonu kulanabildiniz mi ? optimus 4x hdyi ? ben optimus g kullanıyorum gayet memnunum yenisini G2yi hiç beğenmedim iyi ki bunu almışım diyorum

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG Optimus 4X HD P880 gerçekten çok güzel telefonmuş beğendim fiyatıda gayet güzelmiş özellikleride fena değil siz ne düşünüyorsunuz .

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani güzel bir telefon öneririm diyorsun başka yorum yapabilecek sevket ve halit abilerim yorumlarınızı bekliyorum.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
LG Optimus 4X HD P880 gerçekten çok güzel telefonmuş beğendim fiyatıda gayet güzelmiş özellikleride fena değil siz ne düşünüyorsunuz .
4X Hd kaliteli telefon hocam . Ben fiyatı 700 den fazla diye söylemedim . Yoksa o telefon kaçmaz :)

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=351324]Can1635[/MENTION] Kardeşim Samsung Telefonlarıyla Sorununmu Oldu Samsunga Önyargılısın

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung ve İphone ile sorunum yok ama ben onların insanları kazıkladığını düşünüyorum ve savunuyorum ama insanlar ısrarla sırf marka yüzünden gidip onları alıyorlar ve herkesin elinde var hem herkesin elinde var diye hemde zekamı kullandığımı hissederek İphone ve Samsungdan uzak duruyorum Halit kardeş attığın link bu arada yanlış Lg Optimus L9 linkini atmışsın ben Lg Optimus 4X HD P880 alıcam nasipse :D ama hepsiburada.com teknosa vatan mediamarket gibi bilindik yerlerden almayı tercih ediyorum teknoloji sonuçta .

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Samsung ve İphone ile sorunum yok ama ben onların insanları kazıkladığını düşünüyorum ve savunuyorum ama insanlar ısrarla sırf marka yüzünden gidip onları alıyorlar ve herkesin elinde var hem herkesin elinde var diye hemde zekamı kullandığımı hissederek İphone ve Samsungdan uzak duruyorum Halit kardeş attığın link bu arada yanlış Lg Optimus L9 linkini atmışsın ben Lg Optimus 4X HD P880 alıcam nasipse :D ama hepsiburada.com teknosa vatan mediamarket gibi bilindik yerlerden almayı tercih ediyorum teknoloji sonuçta .
pardon kardeşim ya kafa gitti bir an :D

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya ben aslında sipariş vermeyi sevmiyorum bak

http://www.youtube.com/watch?v=tSqUjTUBeyU

Video budur bakarsın içinden bunlar çıkması gerekiyor hepsiburada.com'a da baktım resimlerde göremedim tam istediklerimi hepsiden de almıyacağım LG kendi bayisinden veya teknosa MediaMarket gibi yerlerden alıcam.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bura olacaktı . :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya ben aslında sipariş vermeyi sevmiyorum bak

http://www.youtube.com/watch?v=tSqUjTUBeyU

Video budur bakarsın içinden bunlar çıkması gerekiyor hepsiburada.com'a da baktım resimlerde göremedim tam istediklerimi hepsiden de almıyacağım LG kendi bayisinden veya teknosa MediaMarket gibi yerlerden alıcam.
Kardeşim o tür sitelerden sıkıntı olacağını sanmıyorum. Satıcıya ait kullanıcı yorumlarını okursan iyi olur. Hem kutu içeriği tam olmazsa 7 gün içinde iade edebilirsin.

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görerek almayı daha çok seviyorumda ama Teknosa da fiyat uçmuş valla 1000 TL diyor .

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Görerek almayı daha çok seviyorumda ama Teknosa da fiyat uçmuş valla 1000 TL diyor .
Aynen ya teknosa abartmış . Ha bak o kutu içeriği videosunda yorumlarda gördüm. O kutu special edition imiş. Yani kutunun üstünde öyle yazıyormuş. Ve haklısın ya en iyisi Lg bayisine gidip almak .

O değilde kutu içeriği baya iyiymiş ya maşallah :) her şey var.

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eee [MENTION=351324]Can1635[/MENTION] Kardeşim Karar verebildinmi mi? Hangi telefonu alacağına bide aldığında sevincini bizimle paylaşırsın artık :)
Şimdiden Alacağın Telefon Hayırlı Olsun Kardeşim...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
lg optimus 4x hdye bakabildin mi ? bu dönem çok kötü geçiyor iyi telefonların fiyatları 2bin liralara fırladı birden.
@sevket_19 bu telefonu kulanabildiniz mi ? optimus 4x hdyi ? ben optimus g kullanıyorum gayet memnunum yenisini G2yi hiç beğenmedim iyi ki bunu almışım diyorum

Telefonu hiç görmedim burda zaten imkansız gibi bişi telefoncularda samsungten başka alabileceğin marka yok.Sadece avea turkcell gibi yerlerde var orda da rahat olamıyorum.Ancak bir sitede detaylı incelemesini izledim.4x hd galaxy s3e rakip bir cihaz olarak çıkardı lg yani hmn hmn her özelliği aynı s3 ile izlediğim incelemeden anladığım kadarıyla.Ama ben olsam s3 alacağıma lgyi alırdım.Fakat önemli bir nokta var telefon her ne kadar iyi olsa da tegra işlemci çok ısınıyor buda büyük bir sorun.Aşırı ısınan telefonlar aşırı hızlı şarj tüketirler ve zamanlada bataryası bozuluyor.Gyi aslında bende çok beğendim hatta almayı bile düşündüm ancak sonra baktım kamerası o kadar iyi değilmiş xperia spde yeterince bu yüzden kafamı bozan olmuştu gittin 1250 liraya aldın cihaz kötü çekiyo diye bende aynı hatayı yaparım diye riske girmedim.Açıkçası ben biraz maymun iştahlıyım bana öyle diyorlar artık.Çünkü istediğim telefon piyasada yok.Honamiyi beğendim mesela ama onunda tuşları sanal o tuşlar da sanal olmayaydı bekleyip mutlaka bir yerde çalışıp ne pahasına olursa olsun onu alırdım.

O cihazı bende beğenmiştim ancak işlemcisi çok çabuk ısınıyor.Dediğim gibi her modelin her markanın önemli eksikleri var şuanda s4 alıp donma sorunu yaşayan htc one alıp ısınma kamerada bazı sorunlar ve batarya sorunu yaşayanlar var.Ben o yüzden aldım discovery özellik çok fiyat az böylece şu kötü bu daha iyi olabilirdi derdi kalmadı.Ama bnm gibi maymun iştahlı biri bile bu cihazı beğeniyorsa demek ki gerçekten iyidir öle düşün bence :) Bundan daha iyisi nasıl olur kamerası lumia 1020 gibi olursa donanımı honami için söylenen gibi olursa led ışığı olursa malzeme kalitesi ve hoparlörü htc gibi olursa ekranı optimus g pro gibi olursa arayüzü de lgnin yeni arayüzü gibi olursa dahili hafızası 32gb olursa o zaman ahanda daha iyisini buldum alıyım derim yoksa şuanda yeterli benim için :w00t:

Bu arada sense 5 arayüzü de güzelmiş haksızlık etmeyeim htcye :)

Can1635

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu alıcam almasına da fiyat 900 TL felan diyor valla alamadım ya 800 TL ye alıcağım ve kutu içeriği tam olarak satan bir site bulamadım kutu gerçekten bu telefonda önemli çünkü baya bir şey çıkıyor içinden ama dediğim gibi LG bayisine gidiyorum gelecek hafta almaya bakalım eğer fiyatta güzellik yaparlarsa alıcaz o zaman yorumlarımı paylaşırım sizinle :thumbup:

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Verdiğin seceneklerde en iyi marka Sony

Eğer fiyatını ayarlayabilirseniz nexus 4 ile note 2 ye bakin