Telefon Tavsiyesi (LG-Lenovo-Casper-Asus-HTC)

Bu konuyu okuyanlar

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Temmuz ayı gibi yeni bir telefon almayı düşünüyorum yaklaşık 1000 tl bütçe ile. Daha önce sony xperia ion kullanıyordum. Telefonun güncelleme almamasından dolayı çok sıkıntı yaşamıştım daha öncesinde, bununla tekrar karşılaşmak istemiyorum. Çok fazla oyun oynayan ve aşırı fotoğraf merakı olmayan birisiyim. Şimdiye kadar gözüme çarpan modeller:

LG G3
Lenovo Vibe p1
Casper Via v9
Asus Zenfone 2
HTC Desire Eye

Sizce bunlardan hangisini tercih etmek en akıllıca olur ya da sizin önereceğiniz başka modeller var mı? Şimdiden teşekkürler.

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G4ü o fiyatlarda bulabilir miyim bilmiyorum o yüzden düşünmedim daha önce

ctunc66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General Mobile 5 Plus hem özellikleriyle hemde şıklığıyla o listeye eklenebilecek tavsiye edebileceğim bi telefon. LG G3 ü oradan çıkarıp GM 5 Plus düşün derim. Fiyat olarak da uygun ayrıca. Shiftdelete incelemişti izleyebilirsin.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar. Temmuz ayı gibi yeni bir telefon almayı düşünüyorum yaklaşık 1000 tl bütçe ile. Daha önce sony xperia ion kullanıyordum. Telefonun güncelleme almamasından dolayı çok sıkıntı yaşamıştım daha öncesinde, bununla tekrar karşılaşmak istemiyorum. Çok fazla oyun oynayan ve aşırı fotoğraf merakı olmayan birisiyim. Şimdiye kadar gözüme çarpan modeller:

LG G3
Lenovo Vibe p1
Casper Via v9
Asus Zenfone 2
HTC Desire Eye

Sizce bunlardan hangisini tercih etmek en akıllıca olur ya da sizin önereceğiniz başka modeller var mı? Şimdiden teşekkürler.
En çok neye önem verirsin veya dikkat edersin ?

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
General Mobile 5 Plus hem özellikleriyle hemde şıklığıyla o listeye eklenebilecek tavsiye edebileceğim bi telefon. LG G3 ü oradan çıkarıp GM 5 Plus düşün derim. Fiyat olarak da uygun ayrıca. Shiftdelete incelemişti izleyebilirsin.
GM 5 Plus konusunda sürekli kullanıcılardan şikayet gördüğüm için vazgeçtim, gözümü ciddi anlamda korkuttu.

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En çok neye önem verirsin veya dikkat edersin ?
Pil ve performans diyebilirim. İnternette rahatça takılabileceğim, ufak çaplı oyunları sorunsuz oynayabileceğim (piano tiles 2 gibi, şuan kullandığım telefon da bu bile sorun) 2-3 sene sorunsuz kullanabileceğim bi telefon arıyorum. Çok iyi bi kamerası olması yada üst düzey oyunları rahat şekilde oynamak benim için önemli değil.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Pil ve performans diyebilirim. İnternette rahatça takılabileceğim, ufak çaplı oyunları sorunsuz oynayabileceğim (piano tiles 2 gibi, şuan kullandığım telefon da bu bile sorun) 2-3 sene sorunsuz kullanabileceğim bi telefon arıyorum. Çok iyi bi kamerası olması yada üst düzey oyunları rahat şekilde oynamak benim için önemli değil.
Sıraladğın telefon arasında en iyi oyun performansı sunabilecek zenfone 2 gibi. Bataryası'da üzmez. Ama bir miktar para daha koyarak g4 alabilirsin.

Omarbravo06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
zen2 eskidi gibi zen3 çıkcak ne zaman ulkeye gelceği bilinmiyo gm5 plus 2. 3. Partilerde sıkıntılar gider hrld

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada koyduğum telefonları hepsinin benim oynayacağım oyunları gözü kapalı açacağına eminim öyle oyun düşkünü olmadığımdan 1-2 küçük oyun anca oynarım.
Temmuz gibi alacağım için GM5 Plus'ı takip edebilirim diğer partileri ama alacağım ürünün hangi partide olduğunu nereden bilebilirim? İnternet üzerinden alacağım büyük ihtimalle çünkü.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

LG G3
Lenovo Vibe p1
Casper Via v9
Asus Zenfone 2
HTC Desire Eye

P1 işini görecektir

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklıma en çok yatan model p1 oldu benim de. Şuanda genel olarak 1100-1300 tl arasında fiyatı. Umarım bir kaç aya indirime girer.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
bu listeden ben Lenovo'yu seçerim.
ama, sizin için güncelleme önemli sanırım.
General Mobile GM5 Plus sizi iki yıl boyunca güncellemelerle götürür.
General Mobile o fiyat segmentinde gerçektende harika özellikler sunuyor.

Baris Dag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kendimde G3 kullanıyorum cihaza 6.0 geldi. Biraz ısınıyor telefon. Desire Eye bakmanı tavsiye ederim. G3 ile ikisi arasından birini al bence.

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Desire Eye'ın fiyatı diğerlerine göre biraz daha fazla. Ona çıkamayacak gibi duruyorum.Araştırdığım kadarıyla fotoğraf merkezli bi telefon ama diğer yönleri nasıldır çok sağlıklı bilgi alamadım. Kullanıcısı pek yok Türkiyede sanırım.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
eğer tasarıma önem veriyorsan ki bence çok şık ve htc stabiletisi söz konusu HTC Desire Eye derim

Linuxvswindows

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kamera,performans konusunda g3 almanı öneririm.Dediğin gibi eski bir model değil.snapdragon 801 sayesinde şu anda çoğu güçlü rakipiyle karşılaştırılabilir.sarj konusuna gelorsek quick charger var.
diğer rakiplere gelirsek:
HTC EYE telefon iyi sayılır.fakat telefonun bir arızası çıkarsa garanti büyük ihtimal elinden geleni yapıp bu sorunun seninle alakalı olduğunu söyliyecektir çünkü HTC batmakda olan bir marka zarar etmemek icin elinden geleni yapacaktır.
ASUS ZENFONE 2 asus aslinda cok koklu bir marka fakat telefonun islemcisi intel ve bence islemci bu konuda yetersiz kaliyor ama sunuda unutma zenfone 2 nin ve g3 tasarim odulleri vardir.
LENOVA VIBE P1 lenova mobil sektorde basariya ulasmis bir marka degil ama p1 modelinde kullanicinin pil omru istedigini anlayip pili arttirmistir.
Eger telefonun bataryasinin uzun bir sure bitmesini istemiyorsan p1 al.
CASPER V9 casper mobil sektorde yavas ilerliyen bir marka ve telefonun bir sorunu var islemci yorulmasi bu markanin telefonlarinda cok erken gorulen bi sorun.yani telefonda donma,kasma vb sorunlar gorulebilir.
Ben 3 yildir LG G2 kullaniyorum android 5.0.2 ama bu 3 yil icinde HIC BIR DONMA,KASMA YASAMADIM!..
Gerisini sen dusun:)

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamera,performans konusunda g3 almanı öneririm.Dediğin gibi eski bir model değil.snapdragon 801 sayesinde şu anda çoğu güçlü rakipiyle karşılaştırılabilir.sarj konusuna gelorsek quick charger var.
diğer rakiplere gelirsek:
HTC EYE telefon iyi sayılır.fakat telefonun bir arızası çıkarsa garanti büyük ihtimal elinden geleni yapıp bu sorunun seninle alakalı olduğunu söyliyecektir çünkü HTC batmakda olan bir marka zarar etmemek icin elinden geleni yapacaktır.
ASUS ZENFONE 2 asus aslinda cok koklu bir marka fakat telefonun islemcisi intel ve bence islemci bu konuda yetersiz kaliyor ama sunuda unutma zenfone 2 nin ve g3 tasarim odulleri vardir.
LENOVA VIBE P1 lenova mobil sektorde basariya ulasmis bir marka degil ama p1 modelinde kullanicinin pil omru istedigini anlayip pili arttirmistir.
Eger telefonun bataryasinin uzun bir sure bitmesini istemiyorsan p1 al.
CASPER V9 casper mobil sektorde yavas ilerliyen bir marka ve telefonun bir sorunu var islemci yorulmasi bu markanin telefonlarinda cok erken gorulen bi sorun.yani telefonda donma,kasma vb sorunlar gorulebilir.
Ben 3 yildir LG G2 kullaniyorum android 5.0.2 ama bu 3 yil icinde HIC BIR DONMA,KASMA YASAMADIM!..
Gerisini sen dusun:)
G3 ile lenovo arasında tercih yapacağım büyük ihtimal. Artık g5 çıktı bundan sonra g3e ne kadar destek verilir o konuda şüphelerim var. Lenovo daha yeni bi model olduğu için önü daha açık olabilir bu konuda diye düşünüyorum.

Linuxvswindows

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
G3 ile lenovo arasında tercih yapacağım büyük ihtimal. Artık g5 çıktı bundan sonra g3e ne kadar destek verilir o konuda şüphelerim var. Lenovo daha yeni bi model olduğu için önü daha açık olabilir bu konuda diye düşünüyorum.
Tabi bu açıdan bakınca fazlasıyla haklısın.

FreeLiorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki lg g4'ün pil performansı ne durumda kullanan bir arkadaş varsa aydınlatırsa çok sevinirim. Telefonda 1-2 küçük sistemi hiç yormayacak oyun (en fazla yarım saat - 45 dk ortalama) oynarım ve ortalama sürede internette takılırım. Alacağım cihaz beni 2-3 yıl rahat götürsün istiyorum pil ve performans konusunda.