telefon suya maruz kaldı

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Telefonun şarj'ı yoktu, şarj'a takıp oyun oynarsam ısınacak.kullanılmış ıslak mendili mutfakta iyice ıslattım arka kapağı açtım. Sonra takamadım(kapak kapanmadı) sonra bi baktım ekran beyaz (kararır gibi oluyor). Çasur çusur ses geliyo hemen bataryayı söktüm. Fön makinesine tuttum (yanlış olduğunu biliyom).pirince yatıramadım çünkü anneme veya babama söylesem kızacaklar niye ıslattın diye. 8 saat kıyafetlerin arasında batarya sökük kaldı.ağzımla vakumlayarak almaya çalıştım.

SONUÇ: şuan ekran yok ama şarj'a takıp çıkarınca şarj yok diye ses çıkarıyor.

simdi sorum su telde hasar var mı ? (anakart veya işlemci olsaydı sarj sesi gelmezdi)

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Ekranlar çok kolay hasar görebiliyor, su ile alakalı bir durum olmamasına rağmen benim telefon da çalışıyordu ancak zamanla ekran iyice gitmeye başladı dokunmatik zamanla işlemiyordu vs vs bir sürü sıkıntı. En sonunda ekran kendini kapattı, isterseniz ailenize bildirin ve bir servise götürün, ne olur ne olmaz. Bir uzman elinin değmesi her zaman daha iyidir.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Ekranlar çok kolay hasar görebiliyor, su ile alakalı bir durum olmamasına rağmen benim telefon da çalışıyordu ancak zamanla ekran iyice gitmeye başladı dokunmatik zamanla işlemiyordu vs vs bir sürü sıkıntı. En sonunda ekran kendini kapattı, isterseniz ailenize bildirin ve bir servise götürün, ne olur ne olmaz. Bir uzman elinin değmesi her zaman daha iyidir.
Ekran zaten bozuk gibiydi (oyunda sinirlenip vurunca beyaz ekran veriyordu sonra düzeliyordu).
Bide telefonu servise götürmeye değmez zaten 5yıllık telefon 3buçuk yıl abim kullanndı 6ay boşta durdu 1senedirde ben kullanıyordum

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Ekran zaten bozuk gibiydi (oyunda sinirlenip vurunca beyaz ekran veriyordu sonra düzeliyordu).
Bide telefonu servise götürmeye değmez zaten 5yıllık telefon 3buçuk yıl abim kullanndı 6ay boşta durdu 1senedirde ben kullanıyordum
O zaman istersen biraz para biriktirme yoluna girmek gerekiyor, ömrünü doldurma yolunu yarılamıştır o telefon.

Son mesajlar