Telefon şimdi mi, yoksa 5g çıktıktan sonra mı alayım ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
7
Merhaba xiaomi redmi note 8 pro almayı düşünüyorum şimdi 5 g felan çıkacakmış ben bu telefonu alırsam 5g çıktığında yenidenmi telefon almam gerekecek çok bilgim yok birde note 8 pronun işlemcisi 1 yıl geçtikten sonra yavaşlıyormuş doğrumu ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Çok bilgin yoksa tuşlu 3310 al en azından kaybın çok olmaz 5G çıkıncada istediğin telefonu al (=

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
5G çıktığı anda ne bütün kullanıcılar telefonunu değiştirecek nede hemen ülkemizde (heryerde) kullanılabilir olacak, eğer Note 8 Pro'yu 5 yıl kullanmak gibi bir hayalininiz (hayal diyorum çünkü en yüksek seviyedeki cihazları bile 5 sene kullanmak zor ve o cihaz orta sınıf bir akıllı telefon) yoksa şimdi alın derim, her telefon yıllar içerisinde yavaşlar ve o yavaşlar diyenlere şunu sormayı çok isterim (bir yıl kullandınız mı o cihazı :) telefon çıkalı 1 yıl olmadı daha), böyle bir Türkçe makale var 2019’da 5G Telefon Almak İçin Neden Acele Etmemelisiniz?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yerli ve milli 5g projesi için destek o :) Türkiye'de 5g çalışmaları başlatılınca ben de bu simge ile foruma katıldım... Önceki yorumumda demek istediğim bir "alışveriş çılgınlığı" canavarı olmamamız gerekliliği idi.
Onu anlamıştım ve katılıyorum o düşüncene, tüketmenin sonu yok ve insanlar açlıktan ölüyorken bana çok cazip gelmiyor önüme geleni alıp durmak, Türkiye 5G konusunda hızlı adımlar atıyor ve umarım ki biz son tüketici olan halkın yararına olur bu.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba xiaomi redmi note 8 pro almayı düşünüyorum şimdi 5 g felan çıkacakmış ben bu telefonu alırsam 5g çıktığında yenidenmi telefon almam gerekecek çok bilgim yok birde note 8 pronun işlemcisi 1 yıl geçtikten sonra yavaşlıyormuş doğrumu ?

RN8 Pro almanızı öneririm, 3 aydır kullanıyorum, gayet memnunum:)

Ben de alırken 5G'yi düşündüm ama şuan 5G cihaz alsanız bile ülkemizde ne zaman altyapının oluşacağı belirsiz.

İronik noktaya değinmek bile istemiyorum, kağıt üstünde 100-200mb hız veren operatörler şuan 15-20mb'i anca veriyor:)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
RN8 Pro almanızı öneririm, 3 aydır kullanıyorum, gayet memnunum:)

Ben de alırken 5G'yi düşündüm ama şuan 5G cihaz alsanız bile ülkemizde ne zaman altyapının oluşacağı belirsiz.

İronik noktaya değinmek bile istemiyorum, kağıt üstünde 100-200mb hız veren operatörler şuan 15-20mb'i anca veriyor:)
15 20 yi gören cennetlik?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Al gitsin boşver 5g hızı zaten tr de internetin hali belli

ben aldım redmi note 7 kafam rahat üst model çıkmış fiyatları düşmüş umrumda bile değil

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Demek ki su anki telefonunu kullanabiliceksin sirf para harcamak icin begenmedigin icin yenisini alcaksin. Su an idare edebiliyorsan et bozulana dek kullan ne olmus yani

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Al şimdi gitsin ya ne bekleyeksin

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
5G çıktığı anda ülkemizde kullanılmaya başlanacak,tahminimce 5G yi tam olarak kullanmanız için en az 4 yıl daha var.
Şimdi Redmi Note 8 Pro al,bekleme yani.

Reaksiyon puanı
296
5 g tam anlamıyla geçmek için 3-4 yıl var 5g bekleme redmi note 8 pro kafanı karıştırıyorsa note 8 al

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Beklemene gerek yok. Deneyimlerime göre 3g hızı bile gayet yeterli.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,671
5G çıktığı anda ne bütün kullanıcılar telefonunu değiştirecek nede hemen ülkemizde (heryerde) kullanılabilir olacak, eğer Note 8 Pro'yu 5 yıl kullanmak gibi bir hayalininiz (hayal diyorum çünkü en yüksek seviyedeki cihazları bile 5 sene kullanmak zor ve o cihaz orta sınıf bir akıllı telefon) yoksa şimdi alın derim, her telefon yıllar içerisinde yavaşlar ve o yavaşlar diyenlere şunu sormayı çok isterim (bir yıl kullandınız mı o cihazı :) telefon çıkalı 1 yıl olmadı daha), böyle bir Türkçe makale var 2019’da 5G Telefon Almak İçin Neden Acele Etmemelisiniz?
Ben 2015 yılında General Mobile 4G almıştım. Hala kullanıyorum Lineage OS 16 yüklü :D temiz kullanılırsa hiç bir sorun olmaz diye düşünüyorum, tabi her cihazın ömrü bi yerde biter

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ben 2015 yılında General Mobile 4G almıştım. Hala kullanıyorum Lineage OS 16 yüklü :D temiz kullanılırsa hiç bir sorun olmaz diye düşünüyorum, tabi her cihazın ömrü bi yerde biter
Ben aynı telefonu 2018 yılına kadar kullandım, telefon can çekişiyordu (RR Nougat ROM yüklemiştim çünkü), bu Çarşamba’ya kadar kullanmak zorunda kaldım (telefonum servisten gelesiye kadar) ve MİUİ ROM’u kurdum, performans olarak şaşırtıcı şekilde iyiydi, Seed ROM’lar beş para etmezler o telefon için (32 bit oldukları için, Crackling olanlara yönelin derim kullananlar için, Android 9 yüklemek mümkün o cihaza CRdroid ile).

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
5G 4-5 sene sonra gelir hacım bekleme al gitsin

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,671
Ben aynı telefonu 2018 yılına kadar kullandım, telefon can çekişiyordu (RR Nougat ROM yüklemiştim çünkü), bu Çarşamba’ya kadar kullanmak zorunda kaldım (telefonum servisten gelesiye kadar) ve MİUİ ROM’u kurdum, performans olarak şaşırtıcı şekilde iyiydi, Seed ROM’lar beş para etmezler o telefon için (32 bit oldukları için, Crackling olanlara yönelin derim kullananlar için, Android 9 yüklemek mümkün o cihaza CRdroid ile).
Bendede Crackling Lineage 16 yüklü Android 9. Gerçekten Seed romlara göre daha performanslı