Telefon Seçiminde Yardima Ihtiyacim var

Bu konuyu okuyanlar

Hamdullah21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar S.a öncelikle
Bilginiz üzere yeni telefonlar geliyor bende bi telefon alacm 3 telefon ortasinda kararsizim fiyat hemen hemn hepsi ayni civarda
Iphone 8 plus mu yoksa xianomi mi 8 SE mi sony xz2 mi uzun bi süre kulanacm ve kamera önemli ☺ yardımlarınızı bekliyorum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Tasarımına fazla önem vermiyorsanız Xz2, veriyor iseniz İphone 8 Plus almanız daha mantıklı.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İphone 8 plus tabiki ama başka önerilere açıksan 8 plus fiyatına çok güzel 2 telefon var şimdi isim vermek istemiyorum sonra başka telefon önerdik diye uyarı veriyolar

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Iphone yazsan tüm telefonları ios eko sistem istiyorsun diye başka telefon öneren olmazdı ama android te var iphone 8 plus alacak paran varsa başka telefonlarda var ıyi olan o fiyatta onlarada bakabilirsin

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Xz2 tasarım dışında muazzam arka tasarımı rezalet kalın yani sıkıntı olmazsa tasarımı xz2 sd845 le iyi bir deneyim sunar

Tasarım önemliyse ip8plus al
Başka önerilere açıksan daha birçok cihaz var

HidayetSamedAllı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle eğer bu 3 telefondan birini alacaksan ben sana iPhone 8 Plus'ı öneririm. Çünkü IOS ekosisteminden dolayı hafifliği uzun kullanım olarak öne çıkıyor. Bir diğer kriterin ise kamera. Kamera olarak, Bir profesyonel fotoğrafçı iPhone kameraları Android telefonlarının kameralarından çok önde demişti ve eğer DxoMark testlerine bakarsan orada da görürsün. Ben senin yerinde olsam İPhone 8 Plus'ı alırdım.☺️☺️☺️

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Öncelikle eğer bu 3 telefondan birini alacaksan ben sana iPhone 8 Plus'ı öneririm. Çünkü IOS ekosisteminden dolayı hafifliği uzun kullanım olarak öne çıkıyor. Bir diğer kriterin ise kamera. Kamera olarak, Bir profesyonel fotoğrafçı iPhone kameraları Android telefonlarının kameralarından çok önde demişti ve eğer DxoMark testlerine bakarsan orada da görürsün. Ben senin yerinde olsam İPhone 8 Plus'ı alırdım.☺️☺️☺️
İos bitiyor artık bugün bir tanıdığım benim telimi merak edip kurcaladı oyun oynadu film izledi (lg k10) telimi geri verirken dediği kelime 6s i satıp android alacağım dedi şaşırdım sordum
Önceden ios iyiydi ama artık android daha güzel olmuş dedi

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Dxomarkta 1.p20 pro yalnız iphone 8 plus note 8 'le beraber 94 puan aldı tabi bu siteye ben hiç güvenmiyorum orası ayrı mesele ben senin dediğine karşılık olarak söyledim

HidayetSamedAllı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şahsen bittiğini düşünmüyorum. Şuan iPhone 6s'in Note 8'den kararlı olduğunu düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse mesela arkadaşlar arasında pubg mobile oynarken 6s bulunan arkadaş arkada çalışan uygulamalarla birlikte yüksek ayarlarda kolayca oynarken Note 8'i olan kişi normal ayarlarda arkada çalışan uygulama olmadan oynuyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dxomarkta 1.p20 pro yalnız iphone 8 plus note 8 'le beraber 94 puan aldı tabi bu siteye ben hiç güvenmiyorum orası ayrı mesele ben senin dediğine karşılık olarak söyledim
Zaten ben o 3 telefon arasında en iyinin o olduğunu söylüyorum.

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben şahsen bittiğini düşünmüyorum. Şuan iPhone 6s'in Note 8'den kararlı olduğunu düşünüyorum. Örnek vermek gerekirse mesela arkadaşlar arasında pubg mobile oynarken 6s bulunan arkadaş arkada çalışan uygulamalarla birlikte yüksek ayarlarda kolayca oynarken Note 8'i olan kişi normal ayarlarda arkada çalışan uygulama olmadan oynuyor.

Hadi ya Note 8 kasıyomuymuş bende note 8 kullanıyorum bikere bile kastığını görmedim Note 8 i geçtim note 5 kullanırken bile rahat bi şekilde pubg oynuyodum boş keseden atıp tutuyosun yok arkadaşlar oynadı kastı bilmem ne bana kendi deneyimlerini söyle benim 6 plusla ios deneyimim oldu ios 8 den 9 a geçince yavaşladı telefon sen gelmiş 6s note 8 den daha kararlı diyosun.

Reaksiyon puanı
5,171
Arkadaşlar S.a öncelikle
Bilginiz üzere yeni telefonlar geliyor bende bi telefon alacm 3 telefon ortasinda kararsizim fiyat hemen hemn hepsi ayni civarda
Iphone 8 plus mu yoksa xianomi mi 8 SE mi sony xz2 mi uzun bi süre kulanacm ve kamera önemli [emoji5] yardımlarınızı bekliyorum
Bu modeller arasında fiyat farkı yok mu

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Araştırırsanız ios12 betasından herkes memnun.eski ayfonlar ayağa kalkar.8 plus daha şahane olur öneririm.İos bitmez rahat olun.6 aydır kullandığım 8 plus beğenilmeyen ios 11 yazılımıyla beni birkere üzmedi.ne birkere donma ne birkere takılma. hızlı ve akıcı telefon tıkladıgın an tepki veriyor.yoğun kullanım ile 2 gün pil ömrü .efsane kamera portreler daha ne olsun ben seviyorum yani.

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Araştırırsanız ios12 betasından herkes memnun.eski ayfonlar ayağa kalkar.8 plus daha şahane olur öneririm.İos bitmez rahat olun.6 aydır kullandığım 8 plus beğenilmeyen ios 11 yazılımıyla beni birkere üzmedi.ne birkere donma ne birkere takılma. hızlı ve akıcı telefon tıkladıgın an tepki veriyor.yoğun kullanım ile 2 gün pil ömrü .efsane kamera portreler daha ne olsun ben seviyorum yani.
Nasıl yoğun kullanımda 2 gün gidiyor

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Yalnız senin kullandığın cihaz Apple ın en güncel telefonu ve 4600 tl.. bi zahmet bırakda kasmasın değil mi :)

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Nasıl yoğun kullanımda 2 gün gidiyor

Ben tum gun genelde wifi ile whatsapp mesajlasıyorum ve sosyal medyada takılıyorum ilk gun %100den %50~60 arasına dusuyor ikinci gün akşam 11 ~12 gibide bitiyor sarja takıp uyuyorum iste 2 gün kullanıyorum yani basit ayarları yapınca pil iyi gidiyor parlaklık yedekleme falan filan bu arada düsük güç modu falan açık değil bataryası cok iyi kullansanız deneyimlersiniz ilk aldığımda fazla zamanım olmuyordu kurcalamaya 3 gunde bi sarj ediyordum

Yalnız senin kullandığın cihaz Apple ın en güncel telefonu ve 4600 tl.. bi zahmet bırakda kasmasın değil mi :)
tamam iste ne güzel kasmıyor kasar diye düsünmesin kimse diye yazdım:)

Son düzenleme:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266

Vay anasını be 6S ile Note 8'i kıyaslamak, yan yana koymak valla şaşırtıcı...

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Ben tum gun genelde wifi ile whatsapp mesajlasıyorum ve sosyal medyada takılıyorum ilk gun %100den %50~60 arasına dusuyor ikinci gün akşam 11 ~12 gibide bitiyor sarja takıp uyuyorum iste 2 gün kullanıyorum yani basit ayarları yapınca pil iyi gidiyor parlaklık yedekleme falan filan bu arada düsük güç modu falan açık değil bataryası cok iyi kullansanız deneyimlersiniz ilk aldığımda fazla zamanım olmuyordu kurcalamaya 3 gunde bi sarj ediyordum

tamam iste ne güzel kasmıyor kasar diye düsünmesin kimse diye yazdım:)
Nası yani 2gün valla iyi benim çevremdekiler günde 23 kez takıyo ayrıca powerle geziyo?

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Nası yani 2gün valla iyi benim çevremdekiler günde 23 kez takıyo ayrıca powerle geziyo?
diğer modelleri bilmemde 8 plusun şarjını bir günde bitirebilen varsa helal olsun valla yalan borcum yok kimseye benim şarjım çok iyi gidiyor 2 gün rahatça kullanıyorum isteyen varsa özelden yaptığım ayarları yazarım :)

eakguc1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Küçük Boyutlu Telefon Seviyorum Acaba Önerileriniz Nelerdir 1-4 inç arası 5 inç de olabilir

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
iphone 5 sene idare eder android yapısı gereği 1-2 sene sonra yavaşlama takılma sorunları yaşarsınız ve android telefonların yetkili servisleri cok kotu applede karşınıza muhattap bulabiliyoken parça sıkıntısı yaşamıyorken androidde tam tersidir

uzun kullanim için iphone tercih edin

eakguc1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iphone 5 sene idare eder android yapısı gereği 1-2 sene sonra yavaşlama takılma sorunları yaşarsınız ve android telefonların yetkili servisleri cok kotu applede karşınıza muhattap bulabiliyoken parça sıkıntısı yaşamıyorken androidde tam tersidir

uzun kullanim için iphone tercih edin

Teşekkür Ederim Peki Kamera Ve Şarj Konusunda Memnun musun 2018 yılında Alınabilecek Bir Telefon Mu

alixkandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
xiaomi mi8 paran cebinde hemde kamera olarak dxomark sıralamasında 98 puan almış bir cihaz

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Küçük Boyutlu Telefon Seviyorum Acaba Önerileriniz Nelerdir 1-4 inç arası 5 inç de olabilir
Samsung S8 veya S9 al 5.8 inç ama telefon ince neredeyse 5 inç telefon kullanıyormuşsun gibi izlenim veriyor ve kavisli bir akran ele çok güzel oturuyor ve büyük ekran özenen ama kullanamayan bu sebepten küçük ekran tercih ediyorsan bu telefonu öneririm ikiside aynı boyut sadece kamera farklı ikiside çok başarılı

eakguc1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung S8 veya S9 al 5.8 inç ama telefon ince neredeyse 5 inç telefon kullanıyormuşsun gibi izlenim veriyor ve kavisli bir akran ele çok güzel oturuyor ve büyük ekran özenen ama kullanamayan bu sebepten küçük ekran tercih ediyorsan bu telefonu öneririm ikiside aynı boyut sadece kamera farklı var ikiside çok başarılı

Teşekkür Ederim

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
iphonelar 4,7 inçtir pilleri biraz küçüktür pil ömrü 1 günü çıkarsada 2.günü çıkarması zordur android muadillerinde daha fazla pil oldugu için daha uzun süre giderler ancak android telefon alırsanız bir kaç seneye takılma donma yavaşlama sorunlarından yakınırsınız

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Iphone 8 ve 8 Plusu tasarım gerekçesiyle öneren arkadaşlar

Iphone 8'in ekran-kasa oranı %65
Iphone 8 Plus'ın ekran-kasa oranı %67
XZ2'nin ekran-kasa oranı %76

Ayrıca Iphone 8/8 Plus'ın stereo hoparlörü var ancak XZ2'nin ikisi de sana doğru bakan stereo hoparlörü var.Ve arkadaki bombe muhtemelen tutuşu kolaylaştırmak için yapıldı.