Telefon şarjı sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Android telefonlarda şarj fazla gidiyor. Çünkü arkada uygulama çalıştırmaya devam ediyor. Sen telefonu kilitli hiç bişey yapmıyor sanıyorsun ama o arkaplanda birsürü işlem yapıyor. iOS cihazlar da aynı şeyleri yapıyor fakat iOS ekosistemi bir çok şeyi telefonu kilitledikten sonra kendiliğinden durduruyor öyle bir yazılım geliştirmişler. Buna da senin benim yapabileceğimiz bir şey yok. Normal kullanımda da çok fazla gidiyorsa batarya'dan kaynaklıdır.

Android telefonlarda şarj fazla gidiyor. Çünkü arkada uygulama çalıştırmaya devam ediyor. Sen telefonu kilitli hiç bişey yapmıyor sanıyorsun ama o arkaplanda birsürü işlem yapıyor. iOS cihazlar da aynı şeyleri yapıyor fakat iOS ekosistemi bir çok şeyi telefonu kilitledikten sonra kendiliğinden durduruyor öyle bir yazılım geliştirmişler. Buna da senin benim yapabileceğimiz bir şey yok. Normal kullanımda da çok fazla gidiyorsa batarya'dan kaynaklıdır.
Çok kullanmiyorum telefonu 2gunu cikariyor ama kullanmassamda boyle oluyo

Çok kullanmiyorum telefonu 2gunu cikariyor ama kullanmassamda boyle oluyo
Tamam işte Android olmasından kaynaklı bir sorun bataryayla ilgili bir sorun değil.

Kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakıp bir de öyle deneyin. Bir uygulama arka planda çalışıyordur. Uzun süreli kullanılmış bir cihaz olsa bataryanın %6'lık kısmı ölmüş olabilir diyecektim.
Dediğiniz gibi uzun süreli bir kullanım olmadığı için bataryayla alakası yok, yazılımdan kaynaklanan bir şey.

Servislik bir durum yok.

always display açıksa gece şarj gidebilir.benim telefonda da oluyor

stat counter