Telefon önerisi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

YunusYüksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar , bugün AVM ye gittim ve aklımdaki 3 modelden ( HTC U11 , Huawei P10 Plus , Xperia XZ1 ) 2'sini inceledim ( Xperia XZ1 ve Huawei P10 Plus ) açıkcası Xperia XZ1 modeli gerçekten hoşuma gitti ele alınca kalite hissi uyandırıyor fakat Huawei P10 Plus çok hoşuma gitmedi . Gittiğim 2 mağazada bu fiyatlarda Huawei Mate 10 Lite'yı önerdiler . Tasarımı da fena durmuyordu . Dedikleri aynen şu ; Huawei Garanti olarak Servis olarak çok iyi bir marka 1 saatte işinizi bitirip veriyorlar Sony Türkiyeden yavaş yavaş çekiliyor bu fiyatlarda önerdiğimiz telefon Huawei Mate 10 Lite . Sizce garanti olarak ( ikiside TR garantili modeller ) Servis olarak Tasarım olarak donanım olarak markanın Türkiyedeki geleceği olarak Kamera olarak hangisi daha iyidir ? ( Xperia XZ1 vs Huawei Mate 10 Lite )

ispeeerlee

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Bence htc u 11 ses kalitesi olarak mükemmel

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar , bugün AVM ye gittim ve aklımdaki 3 modelden ( HTC U11 , Huawei P10 Plus , Xperia XZ1 ) 2'sini inceledim ( Xperia XZ1 ve Huawei P10 Plus ) açıkcası Xperia XZ1 modeli gerçekten hoşuma gitti ele alınca kalite hissi uyandırıyor fakat Huawei P10 Plus çok hoşuma gitmedi . Gittiğim 2 mağazada bu fiyatlarda Huawei Mate 10 Lite'yı önerdiler . Tasarımı da fena durmuyordu . Dedikleri aynen şu ; Huawei Garanti olarak Servis olarak çok iyi bir marka 1 saatte işinizi bitirip veriyorlar Sony Türkiyeden yavaş yavaş çekiliyor bu fiyatlarda önerdiğimiz telefon Huawei Mate 10 Lite . Sizce garanti olarak ( ikiside TR garantili modeller ) Servis olarak Tasarım olarak donanım olarak markanın Türkiyedeki geleceği olarak Kamera olarak hangisi daha iyidir ? ( Xperia XZ1 vs Huawei Mate 10 Lite )
XZ1, Mate 10 Liteyi ezer geçer. Bakın daha iyi falan değil EZER GEÇER ÇOK NET.
HTC U11 ise saydığın tüm cihazlardan daha üstün bana göre

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Sony Xz1 çok daha iyi sizi oyuna getirmeye çalışıyorlar mate 10 lite'a göre iyi diye inanmayın
Ben sizin yerinizde olsam htc u11 alırdım

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Ya satıcılar cahil ya da satış yapmak için yapıyorlar.Gerek kamera,gerek performans,gerek ekran olarak her türlü konuda xz1 çok çok daha iyi.Bir kere bir tanesi orta birisi üst segment.Ayrıca sony türkiye den çekilmiyor bence her yerde reklamı var ve satış müdürü her kanala konuk oluyor.

YunusYüksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de HTC U11'in garantisi ve inceleyememiş olmam sıkıntı alırsam da telefonu görmeden alacağım kutumdan ne çıkarsa gibi bir şeye dönüşecek durum veya yazılımsal bir sıkıntı vb. olursa ben çok üstüne düşemem kargolayıp yollayamam ( Ankarada oturuyorum bildiğim kadarıyla delta garanti vb. Ankarada yok ) bu yıl sınav yılım gerçekten yoğun geçiyor hele bir de geç gelirse ya da gelmezse yandım ! XZ1 incelediğim bir telefon açıkcası beğendim de ama o kadar fazla kişi HTC U11 demiş ki bu da benim aklımı çeldiriyor . Geldiğinde HTC U11 in tasarımı hoşuma gitmezse?servisi sorunlarımla ilgilenmezse?hassas yapısı yüzünden telefon kırılırsa? geldiğinde Android 8.0 ı almazsa ? gibi sorular kafamı karıştırıyor. Beyler sizce cihaz cihazı alırken girdiğim riske değer mi ? Aklımdaki bu kadar soruya rağmen "Al ya sıkıntı çıkarmaz sağlam (zaten kılıfla kullanacağım) telefondur aklındaki tüm sorulara olumlu yanıt verebilecek bir cihaz" diyebilirmisiniz ona göre telefonu getirticem fikirleriniz benim için önemli ...

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Telefondan ne beklediğiniz önemli.

Bu forumda ağırlıklı olarak ezip geçme ve döver kelimeleri var. Kimse ne tasarıma, ne görünüşe önem veriyor. Varsa yoksa kim kimi döverse o iyi. Bir arkadaşımız gidip bazı boardlarda 5T'yi yere göğe sığdıramıyor. Aynı arkadaşımız başka yerde U11 de U11 diyebiliyor.

Velhasıl sizin yerinizde olsam ihtiyaçlarımı gözönüe alırım. Güç mü istiyorum? Tasarım mı istiyorum?

ve tüm bunlara göre param ne kadar? Ona göre gidip cihazları görür elime alır ve incelerim. Sonra da karar veririm.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Komikmiş. XZ1, Mate 10 Lite'yi harbiden parçalar yani. SD 835'li bir cihazdan bahsediyoruz. HTC U11 çok iyi ama telefonu fazla düşüren biriysen XZ1 öneririm.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bu "X" marka Türkiye den yavaş yavaş çekiliyor muhabbeti de bitmedi artık şu mağazalarda.

YunusYüksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefondan ne beklediğiniz önemli.

Bu forumda ağırlıklı olarak ezip geçme ve döver kelimeleri var. Kimse ne tasarıma, ne görünüşe önem veriyor. Varsa yoksa kim kimi döverse o iyi. Bir arkadaşımız gidip bazı boardlarda 5T'yi yere göğe sığdıramıyor. Aynı arkadaşımız başka yerde U11 de U11 diyebiliyor.

Velhasıl sizin yerinizde olsam ihtiyaçlarımı gözönüe alırım. Güç mü istiyorum? Tasarım mı istiyorum?

ve tüm bunlara göre param ne kadar? Ona göre gidip cihazları görür elime alır ve incelerim. Sonra da karar veririm.
Haklısın , telefondan istediklerim konusuna gelirsek sıralamam şudur : 1- Performans 2- Kamera 3-Tasarım performans 1. sırada fakat XZ1'de de HTC U11'de de Snapdragon 835 var. O aşamayı atlattık dersek kamera konusunda çoğu incelemelerde HTC U11 geçiyor (bu bilgide emin değilim sürekli farklı şeyler yazılmış) . 3. Tasarım HTC U11'i inceleme fırsatım olmadı zaten Türkiye'de satışı neredeyse hiç yok duyduğuma göre Türk Telekomda varmış en kısa zamanda inceleyeceğim XZ1 in tasarımı karizma duruyor açıkcası HTC U11 inde göründüğü kadarıyla bir albenisi var renklerin direk cam pigmentlerine eklendiğini ve yapımı zor bir süreç olduğunu duydum 3D görünüm bakış açısına göre renk değişimide hoşuma gidiyor. HTC U11 in gözümde en büyük eksisi İthalatçı garantili olması ve güncelleme sorunu olması güncelleme sorunu hala çözülmedi mi ? çözüldü mü ? Bir de Murat Burç'un attığı forumda gezegen gsm'i önerenler vardı . Gezegen gsm şu anda Hepsi Buradada ve kendi sitesinde U11 satışı yapmıyor (stoklarda tükenmiştir bilgisi var.) "Bsz Elektronik" diye bir satıcı var (istediğim renkte) sizce bu satıcıya güvenilir mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Haklısın , telefondan istediklerim konusuna gelirsek sıralamam şudur : 1- Performans 2- Kamera 3-Tasarım performans 1. sırada fakat XZ1'de de HTC U11'de de Snapdragon 835 var. O aşamayı atlattık dersek kamera konusunda çoğu incelemelerde HTC U11 geçiyor (bu bilgide emin değilim sürekli farklı şeyler yazılmış) . 3. Tasarım HTC U11'i inceleme fırsatım olmadı zaten Türkiye'de satışı neredeyse hiç yok duyduğuma göre Türk Telekomda varmış en kısa zamanda inceleyeceğim XZ1 in tasarımı karizma duruyor açıkcası HTC U11 inde göründüğü kadarıyla bir albenisi var renklerin direk cam pigmentlerine eklendiğini ve yapımı zor bir süreç olduğunu duydum 3D görünüm bakış açısına göre renk değişimide hoşuma gidiyor. HTC U11 in gözümde en büyük eksisi İthalatçı garantili olması ve güncelleme sorunu olması güncelleme sorunu hala çözülmedi mi ? çözüldü mü ? Bir de Murat Burç'un attığı forumda gezegen gsm'i önerenler vardı . Gezegen gsm şu anda Hepsi Buradada ve kendi sitesinde U11 satışı yapmıyor (stoklarda tükenmiştir bilgisi var.) "Bsz Elektronik" diye bir satıcı var (istediğim renkte) sizce bu satıcıya güvenilir mi ?
Güncelleme problemi eğer çıkarsa servise gönderiyorsunuz onlar işlemi yapıp size geri gönderiyorlar son serilerde hu problemi çözmuşler açıkçası ben XZ1i bir amiral gemisi olarak göremiyorum XZ Premium daha heybetli ve bir amiral gemisi gibi duruyor alacaksan iz XZ Premium alın derim onun cam tasarımı da daha güzel. U11 de güzel

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Servis konusunda doğru söylemişler gerçekten çok iyiler servis konusunda apple ı aratmaz ama ben huawenin arayüzünü beğenmiyorum