telefon önerileri

Bu konuyu okuyanlar

dileka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huawei p20 pro mu yoksa huawei mate20 lite mı neden ? Öğrenciyim batarya kamera uygun fiyatlı olmalı. Tavsiye bekliyorum :(

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
s10e var 4500 civarı yada p30 benim önerim s10e olur size.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
O kadar paraları vermeyin şu cihazlara.

Öğrenciyim diyorsun ama p20 pro gibi bir cihaza bakıyorsun. 2000-2500 seviyelerinde orta segment işini görecek nefis cihazlar var.

Boşa para verdiğin ve kullanmadığın CPU+GPU+RAM sen ders çalışırken boş boş duracak masada... Sırf "Wooooww P20 Pro mu o?" muhabbetleri mi duymak istiyorsun

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
O kadar paraları vermeyin şu cihazlara.

Öğrenciyim diyorsun ama p20 pro gibi bir cihaza bakıyorsun. 2000-2500 seviyelerinde orta segment işini görecek nefis cihazlar var.

Boşa para verdiğin ve kullanmadığın CPU+GPU+RAM sen ders çalışırken boş boş duracak masada... Sırf "Wooooww P20 Pro mu o?" muhabbetleri mi duymak istiyorsun

a50'mi :D iyi telefon o aslında batarya, işlemci, kamera vs yeter arkadaşa tam işini görmelik. :p

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
a50'mi :D iyi telefon o aslında batarya, işlemci, kamera vs yeter arkadaşa tam işini görmelik. :p

Öğrenci adam şu devirde, parası olsa bile, 2000 TL'nin üstüne çıkmamalı. RMN 7 mis gibi cihaz alsın kullansın işte.

dileka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
P20 pro evet öğrenci olarak beni zorlar. Galaxy serilerini düşünmemiştim. Ortalama bi fiyatta bakiyorum. Bu yuzden mate 20 lite gozume çarptı onun hakkinda yorum alabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

uygun fiyatli hemde performansi iyi olan baska onerileri açığım

2 sinin arasında her konuda çok fark var.Bütçenizi söylerseniz önceliklerinizle beraber daha net bir sonuç alabilirsiniz.
Iki iki buçuk arasi diyelim üstü zorlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
P20 pro evet öğrenci olarak beni zorlar. Galaxy serilerini düşünmemiştim. Ortalama bi fiyatta bakiyorum. Bu yuzden mate 20 lite gozume çarptı onun hakkinda yorum alabilir miyim?

Mate 20 lite'dan ziyade o fiyatlarda lg v30+ ve samsung galaxy a50 bakın. Mate 20 lite hakkında şikayetler var ısınma, ghost screen, batarya çabuk ölmesi gibi.

dileka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mate 20 lite'dan ziyade o fiyatlarda lg v30+ ve samsung galaxy a50 bakın. Mate 20 lite hakkında şikayetler var ısınma, ghost screen, batarya çabuk ölmesi gibi.
Lg kullanicisiyim su an o yuzden aynı markayi tekrar düşünmüyorum

BrigadierTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Mate 20 Lite son derece işini görebilecek bir cihaz. Yaklaşık 2500 TL gibi bir fiyatı var. Bu fiyata farklı mqrkalarda daha iyi özelliklere sahip telefonlar bulabilirsin belki ama Huawei kalitesi söz konusu olunca diger markalar fazla etkili kalmıyor. Yerinde olsam Mate 20 Lite alırdım kesinlikle.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tam bütçeniz ne kadar

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
Meizu 16 yada Honor Play almalısın bence, özellikle Meizu 16, Mate 20 Lite'ı batarya hariç her konuda ezer. Mate 20 Lite bu kadar satılmamalıydı ayrıca Honor Play gibi bir seçenek varken, o da ayrı konu.

ozkan_1993

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Huawei p20 pro mu yoksa huawei mate20 lite mı neden ? Öğrenciyim batarya kamera uygun fiyatlı olmalı. Tavsiye bekliyorum :(

Bence asusu tercih edersen kafan rahat olur.Hepsiburada da 715 tl lik satış rakamı var.Huwaei P smart 32 gb kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki ekran çatlak tabii kendi hatam :) telefon çok iyi ama daha evvel asusta kullandım.Asusu bir dene istersen linkini buraya bırakıyorum.

Asus Zenfone Live ZB501KL Tek Sim (Asus Türkiye Garantili) Fiyatı

işin güzel tarafı ön tarafta da flaş var.Yani çektiğin selfiler daha net görünecek :) Birde 128 gb ta kadar hafıza kartını destekler.

BrigadierTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Bence asusu tercih edersen kafan rahat olur.Hepsiburada da 715 tl lik satış rakamı var.Huwaei P smart 32 gb kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki ekran çatlak tabii kendi hatam :) telefon çok iyi ama daha evvel asusta kullandım.Asusu bir dene istersen linkini buraya bırakıyorum.

Asus Zenfone Live ZB501KL Tek Sim (Asus Türkiye Garantili) Fiyatı

işin güzel tarafı ön tarafta da flaş var.Yani çektiğin selfiler daha net görünecek :) Birde 128 gb ta kadar hafıza kartını destekler.
Asus marka bakımından kaliteli olabilir ama yaptıkları telefonlara iyi gözle bakmıyorum. Ki zaten senin önerdiğin telefon da mate 20 lite yanında çöp kalır. Artık kimse 2 GB RAM'li telefon tercih etmiyor. Neden bu öneriyi yaptığını da anlamış değilim. Fiyatı ucuz olduğu için önermiş olabilirsin. Ama arkadaş Mate 20 Lite ile P20 Pro'yu karşılaştırmamızı istemiş. Ben buna da mantık veremedim ?

Yani bu arkadaş 715 TL'lik telefon alacak birine benzemiyor. Kullandığın P Smart da gayet iyi bir telefon. Kendi telefonunu önerebilirdin en azından. 1500 TL fiyat segmentinde en iyi telefonlardan birisi P Smart.

Nevermind-0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İkisi çok farklı cihazlar ama Huawei önermem açıkçası kamera dışında pek bir artısı yok.

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
İkisi de değil. P20 Pro fiyatına, 2 tane Mate 20 Lite alınıyor, ikisini karşılaştırmak saçma. P20 Pro yerine S9+ veya S10e bakabilirsin.
Normal S9 almak üzer mi sizce ? iPhone 7 Plus ve S9 arasında kaldım

Mate 20 Lite her işini görebilecek bir cihaz, kasma donma bataryası ölüyor gibi yorumlara aldanma, iPhone X gibi bir cihazın bile kastığını söyleyenler var, bunlar kullanıcı hataları, Huawei gibi 2500 TL fiyatında orta segmentte ki bir cihazı kastırmak bataryasını öldürmek için telefon sarjdayken saatlerce telefon ile uğraşmak gerekir, bunu bilinçli bir şekilde yapan biri değilsen kesinlikle mate 20 Lite al, cihaz hem uygun kamera donanım konusunda da gayet başarılı bir cihaz, alırsan mavi rengini tavsiye ederim tasarım konusunda da çok iyi bir cihaz

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S9 alın. iPhone 7 plus un donanımı eskidi,ekran,kamera ve tasarımı s9 a göre eski kalıyor. iPhone 7 plus un tek artısı batarya olarak daha iyi

Nevermind-0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Mate 20 Lite her işini görebilecek bir cihaz, kasma donma bataryası ölüyor gibi yorumlara aldanma, iPhone X gibi bir cihazın bile kastığını söyleyenler var, bunlar kullanıcı hataları, Huawei gibi 2500 TL fiyatında orta segmentte ki bir cihazı kastırmak bataryasını öldürmek için telefon sarjdayken saatlerce telefon ile uğraşmak gerekir, bunu bilinçli bir şekilde yapan biri değilsen kesinlikle mate 20 Lite al, cihaz hem uygun kamera donanım konusunda da gayet başarılı bir cihaz, alırsan mavi rengini tavsiye ederim tasarım konusunda da çok iyi bir cihaz
S9 çok daha iyi bir cihaz bataryada sıkıntı çekersin sadece bu durum 7 plus içinde geçerli.

Arma*

Asistan
Reaksiyon puanı
64
S9 çok daha iyi bir cihaz bataryada sıkıntı çekersin sadece bu durum 7 plus içinde geçerli.
Batarya hangi durumda üzer, 3000 Mah yeterli olucaktır diye düşünüyorum, günde bir sabah bir de akşam şarj etmek beni yormaz sanırım batarya o kadar da kötü değildir

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Batarya hangi durumda üzer, 3000 Mah yeterli olucaktır diye düşünüyorum, günde bir sabah bir de akşam şarj etmek beni yormaz sanırım batarya o kadar da kötü değildir
4 saat 5 dk ekran süresi ve ekran kapalı iken 14 saat 17 dakika alıyorum (2k plus çözünürlükte). Günü rahat çıkarıyor ama kullanıma göre değişir

Nevermind-0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şuanda s9 plusda bile kötü şarz konusu,zamanla batarya ölecektir diğer samsung modellerinde olduğu gibi.