Telefon kredisi?

Bu konuyu okuyanlar

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
telefon kredisi diye bir şey duydum ve is bank ve teb e gittim sordum bizde öyle bir şey yok dediler veren bir kaç banka varmış bizden sadece ihtiyaç kredisi altında kredi alabilirsiniz dediler teb 1100 lira nakit avans verip onu taksitlendirerek ödeyebileceğimi söyledi. eğer taksitlendirme ihtimalim söz konusu olursa iph6 almak istiyorum da şu telefon kredisi ile ilgili bilgisi olan birileri varsa yorum ve tavsiyelerinizi bilmek isterim şimdiden teşekkürler, iyi yıllar :)..

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Ziraat bankası arada sırada mesaj atıyor uygun faiz ile 3000 ₺ nakit avans diye mesaj atıyor bana araştırmak lazım ben kredi kartından tek çekim alıyorum

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öğrenciyim bide ben
iş bankası kart limitim 500
teb 2,200 çalışıyorken çıkarmışlardı bu iki bankaya kullanım bedeli ödemiyorum iş bank öğrenci olduğum için teb ise maaş hesabım vardı diye ücretlendirmeye dahil edilmedim sanırım bunların haricinde kredi kartı ektresini taksitlendiren banka var mıdır acaba öyle bir şeyde duymuştum teb müşteri temsilcisine bunu sordum karttan tek çekim alsam ektremi taksitlendirir misiniz diye öyle bir şey yapamıyoruz dediler bilemiyorum. çok saçma nasıl bi gelir düzeyi hesaba katılarak telefonlarda taksitlendirme kaldırıldı anlamış değilim..!

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Taksitlendirme kaldırılmasının sebebi gereksiz harcamayı kesmek ve geliri durumu pahalı telefonları almak için zorlanacak kişileri bundan uzak tutmak. Bana kalırsa gayet mantıklı. Adam yemiyor içmiyor telefon alıyordu eskiden. Her yeni modeli çıktığında değiştirenler vardı tamamen israf. Bir telefon rahat 3-4 yıl götürüyor zaten. İhtiyaç olmadıktan sonra almaya gerek yok ki devlet taksiti kaldırarak bunu önlemiş oldu. Bana kalırsa çok ihtiyacın yoksa kredi çekme. Bir telefon için kredi çekmenin anlamı yok.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
telefon kredisi diye bir şey duydum ve is bank ve teb e gittim sordum bizde öyle bir şey yok dediler veren bir kaç banka varmış bizden sadece ihtiyaç kredisi altında kredi alabilirsiniz dediler teb 1100 lira nakit avans verip onu taksitlendirerek ödeyebileceğimi söyledi. eğer taksitlendirme ihtimalim söz konusu olursa iph6 almak istiyorum da şu telefon kredisi ile ilgili bilgisi olan birileri varsa yorum ve tavsiyelerinizi bilmek isterim şimdiden teşekkürler, iyi yıllar :)..
ing yapıyordu oraya sorabilirsin.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Taksitlendirme kaldırılmasının sebebi gereksiz harcamayı kesmek ve geliri durumu pahalı telefonları almak için zorlanacak kişileri bundan uzak tutmak. Bana kalırsa gayet mantıklı. Adam yemiyor içmiyor telefon alıyordu eskiden. Her yeni modeli çıktığında değiştirenler vardı tamamen israf. Bir telefon rahat 3-4 yıl götürüyor zaten. İhtiyaç olmadıktan sonra almaya gerek yok ki devlet taksiti kaldırarak bunu önlemiş oldu. Bana kalırsa çok ihtiyacın yoksa kredi çekme. Bir telefon için kredi çekmenin anlamı yok.
devletin yaptığı doğru ama telefonları çok eskiyenler napacak ikinci el piyasası sıkıntılı imei çakma telefonlar dolu düşmüş anakartı arızalı telefonlar olabiliyor (günümüzün sorunu düşürme).

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 kişi olarak baktığınız zaman taksit varmış yokmuş her sene telefon değiştirmesinmiş filan tamam bunlar mantıklı fakat mesela tek maaş orta gelirli ailede aynı dönemlerde 2-3 kişiye bir şekilde telefon lazım oldu diyelim bozuldu kırıldı veyahut herhangi bir sebeple telefon şart dersek alacağınız telefonlar 2000 tl olmasa bile böyle bir yükün altına girmek kolay değil. İşin özü kurunun yanında yaş da yanıyor fakat ben mevzunun çözümünün taksiti kaldırmak olduğunu düşünmüyorum bana göre işin kolayına kaçmak bu.

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 kişi olarak baktığınız zaman taksit varmış yokmuş her sene telefon değiştirmesinmiş filan tamam bunlar mantıklı fakat mesela tek maaş orta gelirli ailede aynı dönemlerde 2-3 kişiye bir şekilde telefon lazım oldu diyelim bozuldu kırıldı veyahut herhangi bir sebeple telefon şart dersek alacağınız telefonlar 2000 tl olmasa bile böyle bir yükün altına girmek kolay değil. İşin özü kurunun yanında yaş da yanıyor fakat ben mevzunun çözümünün taksiti kaldırmak olduğunu düşünmüyorum bana göre işin kolayına kaçmak bu.
Aynen bende katiliyorum biz millet olarak sorunu cozmek yerine kaynagini bulup direk yoketmeyi tercih ediyoruz, taksitli alimin kaldirilmasinin sadece ekonomik gelirininin ustunde alis-veris yapanlara engel olmak oldugunu sanmiyorum illaki bunda birilerinin politik cikari soz konusudur diye dusunuyorum. Bir yasa cikarilcaksa operator firmalarinin verdikleri taksitli telefon fiyatlarina cikarilmali sozlesme suresince odenecek fatura tutarindan telefon maliyetini dusunce faturasiz hat ile 25 liraya alinacak paketin aylik odemesi 60 lirayi buluyor....
alacagim ikinci telefonum olacak tabi alabilirsem bende iyi bir sey alip gittigi yere kadar gitmek istiyorum faKat tek seferde bu kadar paranin odenmesi gunumuz ekonomisinde pek mumkun gorunmuyor bir ogrenci olarak beni bu odemeden ancak kredi kurtarir diye dusunuyorum. Kredi konusunda ayrintili bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacim var, olmadi yeni bir yasaya kadar almayiz telefon :)
Ilginiz icin tesekkurederim..

carsi41

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir ara vatanda hiç bankaya gitmene gerek kalmadan telefonu alırken yapı kredi (yanlış hatırlıyor olabilirim) üzerinden ihtiyaç kredisi alabiliyordun şuan bilmiyorum devam ediyor mu

nikimaus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bankalar Cumhur Başkanımıza karşı mı geliyormuş?

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Operatorler ile bari alabilsek duzgun şekilde icim yanmaz. Operatorler guya taksitli satiyor nasil olsa bize muhtaclar diye cakallik yapip 1000 tl piyasa fiyati olan telefon 1500 e kadar cikiyor. Nerden tutsan elinde kaliyor.

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir ara vatanda hiç bankaya gitmene gerek kalmadan telefonu alırken yapı kredi (yanlış hatırlıyor olabilirim) üzerinden ihtiyaç kredisi alabiliyordun şuan bilmiyorum devam ediyor mu
Birisi böyle bi kredi almış adam orada herşeyini sordum diyo her hangi vergi ödermiyim diye adama hayır demişler sadece kredinin faizini ödersin fazladan oda atmış imzayı sonra bankadan aramışlar Kullanım bedeli mi dosya masrafımı artık her ne içinse tam hatırlayamadım ama işte sonradan ekstra masraf çıkarmışlar böyle bir imza atmaktan korkuyorum bende..

carsi41

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Birisi böyle bi kredi almış adam orada herşeyini sordum diyo her hangi vergi ödermiyim diye adama hayır demişler sadece kredinin faizini ödersin fazladan oda atmış imzayı sonra bankadan aramışlar Kullanım bedeli mi dosya masrafımı artık her ne içinse tam hatırlayamadım ama işte sonradan ekstra masraf çıkarmışlar böyle bir imza atmaktan korkuyorum bende..
Bende çok detaylı bilmiyorum ama dosya masrafı falan alırlar gibi geliyor en iyisi bankayla konuşman onlar detaylı bilgi verirler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Operatorler ile bari alabilsek duzgun şekilde icim yanmaz. Operatorler guya taksitli satiyor nasil olsa bize muhtaclar diye cakallik yapip 1000 tl piyasa fiyati olan telefon 1500 e kadar cikiyor. Nerden tutsan elinde kaliyor.
Bence en son çare oparatörlerden almak olmalı çok fazla fiyat farkı koyuyorlar

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi tabi vatan da sana kredi aldirmaya calisan kisi fazla bilmiyor detaylari bankayla halletmek lazim o isi ben de duydum benzer bir ornek

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Banka ismini tam hatırlamıyorum ama bir banka öğrenciye 1000 liraya masrafsiz faizsiz kredi veriyordu bir araştır derim

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Taksitle altın alıp direk satıldığı zaman ne kadar zarara gireriz bilmem ama bana bu yol mantıklı geliyor. Tabi araştırmak lazım, bu yoluda düşünmelisin.

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Banka ismini tam hatırlamıyorum ama bir banka öğrenciye 1000 liraya masrafsiz faizsiz kredi veriyordu bir araştır derim
net bilgi öğrenebilirsek çok işime yarar bu bana bide teb 1,100 lira nakit avans veriyor işime yarayabilir bu

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Taksitle altın alıp direk satıldığı zaman ne kadar zarara gireriz bilmem ama bana bu yol mantıklı geliyor. Tabi araştırmak lazım, bu yoluda düşünmelisin.
bunu hiç düşünmedim o nasıl bir yöntem oluyor acaba?

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hocam emin olmamamla beraber işlenmemiş altında alım satım arasında fazla bir zarara girmiyoruz. Yeni sayılabilecek bir yasayla taktislendirmeleri 6'ya kadar düşürmüşler altın alımında anladığım kadarıyla. Cumhuriyet altını 600 tl civarında sanırım, taksitle alınıp direk satılabilir. Hepsiburada.com'da mevcut bakabilirsiniz.

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam emin olmamamla beraber işlenmemiş altında alım satım arasında fazla bir zarara girmiyoruz. Yeni sayılabilecek bir yasayla taktislendirmeleri 6'ya kadar düşürmüşler altın alımında anladığım kadarıyla. Cumhuriyet altını 600 tl civarında sanırım, taksitle alınıp direk satılabilir. Hepsiburada.com'da mevcut bakabilirsiniz.
onlar çakalsa bizde çakalız :laugh:

VazgectimSenden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon kredisi diye bir kredi yoktur. İhtiyaç kredisinin telefon alımına uydurulmuş halidir. İhtiyaç kredisinden farkı en yüksek faizle müşteriye sokulmasıdır.

Bu sebeple bankaya gider normal ihtiyaç kredisi kullanırsanız daha rahat edersiniz.

durmaz-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
teknokredi demişler bu yasa insanların ekonomik gelirleri üstünde alış-veriş yapmalarını engellemekten çok ticari tecavüzü legalleştirmek olduğunu gözler önüne seriyor tabi oyun yine küçük esnafa yönelik oynanmış.. banka alıcıya taksitli alımı sağlıyor bu yasal ama nedense sadece istenilen mağazadan alabiliyosun..! daha fazla yazmak isterdim ama neyse..