Telefon hattının eski olması interneti etkiler mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar internet bağlattık hızımızın normal 16 mbit olması gerekıyo fakat bizimkisi 2-3 mbit sadece. telefon hattı bayağı eski yenilersek yüksek hıza ulaşır mıyız ? yoksa farklı sebepleri var mıdır ?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
%100 kimse bir şey diyemez ancak etkisi fark edilir tabi ki. Hattınızdaki yavaşlık telefonla veya binanızdaki telefon kablolarıyla alakalı olabilir. Kablolardan dolayı ise değiştirdiğiniz de normale dönecektir.

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
%100 kimse bir şey diyemez ancak etkisi fark edilir tabi ki. Hattınızdaki yavaşlık telefonla veya binanızdaki telefon kablolarıyla alakalı olabilir. Kablolardan dolayı ise değiştirdiğiniz de normale dönecektir.
ev sahibi de hattın eski olduğunu söyledi. yüksek ihtimal ondan olduğunu düşünüyoruz. ev merkezi bi yerde çünkü. fiber altyapısı filan var diğer apartmanların. bizim hat eski yenileyip kontrol ederiz çözülmezse elemanlar bakar artık

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Aynen biz çağırdık telefon kablosunun direğindeki değere bakıyorlar 8 mbit bizim evdeki kablodan bakıyorlar 2 mbit yeni kablo çektiler direkten bizim eve sorun çözüldü.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bence etkilenir. Bende de aynı sorun var binada ki kablolar çok eski ve kopmalar laglar kesintiler yaşıyorum. İnternet hızım 2-3-4mb yi geçmiyor. Ben aradım sordum. Binanızda ki telefon kablolarını değiştirin sorun kalmaz dediler. Kablolardan kaynaklanıyor dediler.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
arkadaşlar internet bağlattık hızımızın normal 16 mbit olması gerekıyo fakat bizimkisi 2-3 mbit sadece. telefon hattı bayağı eski yenilersek yüksek hıza ulaşır mıyız ? yoksa farklı sebepleri var mıdır ?

bina içi tesisatini yenile eski diyorsun belki hattın hızlanır.

ama yinede sen bi model arayüzündeki hat değerlerinin resmini çekip at bakalım buraya...

o değerlere bakmadan birşey söyleyemem sana.