Telefon alim asamasindayim fakat

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Emir Aydın

Profesör
eskiden mediatek işlemci kullandım ısınma sorunu vs var ,kalite olarak iyi değil
Evet geçmişi pek temiz olmayan bir firma ancak bir de şu mantıkla bakınca insanın içine su serpiyor.
Xiaomi eskiden bu kadar popüler değildi,yine biliniyordu biraz ama şimdi büyük bir popülerite yakaladı.Çevremdeki bir çok insan elindeki telefon bozulunca xiaomiye geçeceğini söylüyor.Peki sence xiaomi bu denli bir gelişme yakalamışken kendini bu kadar kötü bir işlemciyle riske atar mı ?Tabii ki hayır.Belli ki MediaTek xiaomi nin karşısında öyle bir işlemciyle çıkmış ki xiaomi böylesine önemli bir yükselme döneminde snapdragonu bir kenara atıp amiral gemisi bir cihazında başka bir işlemci seçecek kadar güvenmiş :)
Eskiden kötüydü diye şimdi de kötü demek çok doğru değil,eskiden general mobile leş cihazlar üretiyordu ama şimdi düzeldi,GM 9 PRO ya bak mesela mis gibi telefon kendisi.

Veliblod

Üyecik
Evet geçmişi pek temiz olmayan bir firma ancak bir de şu mantıkla bakınca insanın içine su serpiyor.
Xiaomi eskiden bu kadar popüler değildi,yine biliniyordu biraz ama şimdi büyük bir popülerite yakaladı.Çevremdeki bir çok insan elindeki telefon bozulunca xiaomiye geçeceğini söylüyor.Peki sence xiaomi bu denli bir gelişme yakalamışken kendini bu kadar kötü bir işlemciyle riske atar mı ?Tabii ki hayır.Belli ki MediaTek xiaomi nin karşısında öyle bir işlemciyle çıkmış ki xiaomi böylesine önemli bir yükselme döneminde snapdragonu bir kenara atıp amiral gemisi bir cihazında başka bir işlemci seçecek kadar güvenmiş :)
Eskiden kötüydü diye şimdi de kötü demek çok doğru değil,eskiden general mobile leş cihazlar üretiyordu ama şimdi düzeldi,GM 9 PRO ya bak mesela mis gibi telefon kendisi.
general mobile leş telefon üretti diyemem ama ilk çıkan discovery 3 sene kullandım hala onun gibi zamanında öyle telefon olduğunu sanmıyorum zamanına göre baya kaliteliydi kamera pil olarak beni hiç üzmedi diyebilirim :)

meraklımelo

Üyecik
Bir şey sormak istiyorum 64 gb olan model 2300 tl 128 gb olan model 2600 tl.
64 gb olani alip yanina micro sd alsam 128 gb lik samsung evo lardan 150 tlye nasil olur ?
Hangisini yapmak mantikli

Zamanında Sony M5 kullanmıştım. MTK Helio X10 işlemcisi vardı. Tamam çok güç tüketiyordu ancak hiç bir oyunda beni yarı yolda bırakmadı. Hangi oyunu yüklersem yükleyeyim , hepsini sorunsuz bir şekilde oynattı. Eskiden sadece ısınma ve güç tüketimi yüzünden şikayet vardı performansı iyiydi zaten. 2019 yılındayız ve MTK bu geri bildirimlere kulak vermek zorunda. Xiaomi gibi bir firma eğer kötü bir işlemci olsa telefonunda riske etmezdi. Gönül rahatlığı ile al kullan derim.

Emir Aydın

Profesör
Zamanında Sony M5 kullanmıştım. MTK Helio X10 işlemcisi vardı. Tamam çok güç tüketiyordu ancak hiç bir oyunda beni yarı yolda bırakmadı. Hangi oyunu yüklersem yükleyeyim , hepsini sorunsuz bir şekilde oynattı. Eskiden sadece ısınma ve güç tüketimi yüzünden şikayet vardı performansı iyiydi zaten. 2019 yılındayız ve MTK bu geri bildirimlere kulak vermek zorunda. Xiaomi gibi bir firma eğer kötü bir işlemci olsa telefonunda riske etmezdi. Gönül rahatlığı ile al kullan derim.
Katılıyorum.
Isınır diyecekler,telefondaki sıvı soğutmayı bir araştırın derim :)

meraklımelo

Üyecik
Hepsiburadaya çok gicik oldum :D

2300 tlye aldim simdi kendi 2200 e satiyr inanilmaz hshhahaha

Mustyyy

Doçent
Note 8 pro siparisi verdim. Fakat suan hala kararsizim.Mediatekin uzun vadeli kullanimda sorun yaratabilecegi soyleniyor.İsinmaya ,kasmaya ,donmaya baslandigi soyleniyor. Bu yuzden kafam karisik. Acaba iptal edip mi9 lite a mi geçsem. Cok kararsiz kaldim. Benim icin en onemli olan kafadan 3-4 yil kullanabilecegim sebekesi iyi ceken malzemesi guzel stabil calisan bir telefon olmasi. Oyunlarda yuksek fps almisim ya da uygulamaya 1 sn geç girmesi onemli degil. Napayim bildiginiz bir sey var mi ?
11.11 i bekle indirimi bek begenmessen 29 Kasım efsane cumada iyi indirimler olur

Uğur B

Doçent
Bende redmi note 8 pro alacaktım fakat biraz araştırınca kararımı değiştirdim mi 9 t almayı düşünüyorm vazgeçme sebebim. 1. n8 pro nun oyunlarda serin çalışmaması uzun vadede işlemci ve batarya açısından sıkıntı çıkarabilir ama uzun süre oyun oynayan biri değilsen sıkıntı olmaz
2. mi 9t amoled ekran
3. Redmi note 8 pro fazla büyük mi9t biraz daha kibar
Media tek g90t kağıt üzerinde sd 730 dan daha güçlü duruyo ama 12 nm bu da daha çok ısınıyo ve güç tüketiyo demek

stat counter