Teknosa'dan aldığım iPhone 3G yardımcı olurmusunuz..

Bu konuyu okuyanlar

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben teknosadan 16 gb iphone 3g aldım eve geldiğimde ekranda 1 tane ölü piksel farkettim sonra öğrendimki 1 tane ölü piksel garanti kapsamına girmiyormuş fakat bi süre sonra ölü piksel sayısı 4 e çıktı birisi diğerlerinden biraz daha büyük ve kötü duruyor.. kullanımdan kaynaklanıcağını sanmıyorum kesinlikle bu zamana kadar en ufak bişey olmadı telefona .. ne yapabilirim konu hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim..Teşekkürler..

Garantiye girmesi için gereken ölü piksel sayısı hakkında bilgisi olan varmı?

ugurugu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüketici hakkını kullan 30 gunu geçmediyse geri iade et derim ister yenisiyle değiş istersen parasını al gerekirse mahkemeye git .. kesin alırsın :D hiç bir açma olayı olmadığına gore araştırmaya tabi tutlacaktır....

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
e artık garanti kapsamına girmiş işte.. neden garantiye göndermiyorsun ?

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yollicam fakat cep telefonlarında garanti kapsamına girmesi için ölü piksel sayısının kaç olması lazım en az bilen varmı kesin olarak?

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Teknosa'ya git değiştir. Değiştirmezlerse dağıt orayı.. Ayrıca teknosa'dan alışveriş yapmayın. Piyasa göre çok kazık satıyorlar.. Herzaman diyorum Doğubank diye... Teknosa'da 816 ytl olan ipod touch'ı doğubankdan daha kutusunun naylonu bile açılmamıştı.. Kredi kartıyla 400'e aldım.. Alışveriş yapmayın şurdan yahu.. :D

07Punisher26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende laptop aldım bana adam 512 mb ekran kartı var dedi 1 gb ram var dedi eve geldim özelliklerine bir baktım 512 mb ekran kartı dedi adam 256 çıktı 1 gb ram var dedi 512 mb çıktı geri götürdüm pcyi almadılar bizi ilgilendirmez dediler etiket hatası flan dediler

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya üç tane pikseli besliyemiyosunuz öldürüyorsunuz
şaka biryana bimeks tercihiniz olsun

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cep telefonlarında minimum ölü piksel sayısını bilen yokmu ??teknosadan alalı 8 gün oldu servise yollamadan bişey yapmazlar 7 gün geçti. birde 1 ölü piksel diğerlerinden daha büyük duruyor 2 tane ölü piksel olabilir mi o acaba :s

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
cep telefonlarını bilmiyorum ama laptoplarda üç piksel
ama eğer iki piksel yan yanaysa yine garanti kapsamına giriyor...
cep telefonlarının ekranlarının daha küçük olduğu varsayılırsa üç pikselden daha yukarı olması imkansız...
hem bir piksel diğerlerinden daha büyük demişsin ki piksellerin boyları eşittir o iki piksel yan yanadır direk garanti kapsamına girmesi gerekiyor...

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Teknosa gibi yerlerden alışveriş yapılırmı ya?

The_Climb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekranın %1 inden fazla ölü pixel varsa ilk 1 ay içerisinde servisten alınan arıza raporu ile tercihinize göre değişim yapılabilir ya da iade edilebilir. zaten Teknosa'ya faturanız ile götürürseniz sizin adınıza servise gönderip arıza raporu alabilirler.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
%1 mi
i phone 320 ye 480 piksel :D
bu da 153 600 piksel eder :D
bunun % 1i kaç piksel eder :D
bu %1 hiç mantıklı gelmedi...
bilgisayar ekranlarında 3 piksel ya da yan yana iki piksel iken cep telefonunda %1 imkansız :D

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bimeks i bilmiyorum yorum yapamam ama eminim tekn(e)osa dan daha iyidir.
acaib bir müşteri memnuniyeti takibi var bir yıl önce aldığım laptopu servise gönderdiler ve özellikle adığım microsoft lazar mause 6000 i garanti kapsamında yeni ile değiştiler
yani al git ne yaparsan yap yok faturayı kaybetme bir sene sonra getir ve fiyatlarda indirim yapabiliyorlar

karga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ölü pixel konusunda işler biraz karışıktır LCD TV lerde ve Notebook ekranlarında her markanın garanti kapsamı değişebiliyor mesela atıyorum Sony üç ölü pixel'in yanyana olması durumunda garantiye sokuyorken yine atıyorum Samsung toplamda 5 ölü pixelden sonra garanti kapsamındadır diyebiliyor. Ancak bildiğim kadarıyla cep telefonlarında 1 ölü pixel olması durumunda bile kusurlu ürün kapsamına girip birebir değişmesi gerekir zira cep telefonu ekranları küçüktür ve ölü pixeli tolare etmemesi gerekir tabii en doğru bilgiyi bu konuda tedarikçinizden ve hatta Apple Amerika'dan öğrenebilirsiniz. Hiç olmadı atın bi mail Amerika'ya muhtemelen geri dönerler..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşım aşağıdaki vereceğim link bazı iphonelarda piksel sorununu düzeltiyormuş eğer ipohonun ile internete girebiliyorsan bir dene
arkadaşlar sizler de bilgisayarlarınızda deneyebilirsiniz güzel bir görüntü :D
http://www.ebaspace.com/iphone-app/fix.html

bu arada arkadaşım yabancı siteleri gezdim bu sorunu yaşayan ilk kişi değilsin ve iphone tek pikseli dahi garanti kapsamına alıyormuş :D

viyaduk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yaparsan yap tüketici haklarına gitme. Ben 25 günlük bir cep telefonu için gittim(İlkti ve son) 4 ayda para iadesi sonucu çıktı. Gidip satın aldığım mağazadan parayı almam gerekiyormuş. Mağaza da KVK göndersin bize bizde sana gönderelim demez mi 3 gün de onu bekledim. :D

Ya çalışıp para biriktiriyorsun. telefon alıyorsun. daha özelliklerini öğrenemeden bozuluyor. elinden alıyorlar 4 ay sonra paranı geri veriyorlar.
Sonuç??? :razz: :icon_-1: :razz:

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Madem okadar kısa süre oldu git tüketici hakkını kullan fişinide al git ben bunu ya değiştirmek istiyorum yada paraın iade edilmesini istiyorum diye.. yetkili kimse onunla konuş mahkemeye kadar yolu varki kullanıcı hakkında bu 30 gün süre içerisinde deiştirme hakkın zaten var bunu bilmeyen yoktur.. sadece ciddi olarak bi konuşma yapman gerekir olmazsa istteysen bi 10 gün sonra gelicem o zaman birlikte gidelim ben konuşurum.. Uyuz olurum bu muhabbetlere..

sonsamuraii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bimeks'i tek geçerim.Su ana kadar ordan 9-10 defa alışveriş yaptım 4 kez de ürün iadem oldu hiç bir şekilde itiraz etmeden ürünlerini geri aldılar hem çalışanları bilgili sattıkları ürünlerin ne olduklarını biliyorlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Teknosa zaten her ne alırsan 15 gün içerisinde sana geri iade edebiliyor diye biliyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
15 gün içinde ürün değişimi yapıyor para alacak olursan % 30 kesiyor...

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
arkadaşım ürünü geri alıp yenisini vermek durumundalar, bu senin hakkın

acı bi tecrübeyle teknosadan bişey alınmayacağını öğrenmiş oldun
geçmiş olsun.
zaten niye insanlar ordan alışveriş yapıyor anlamış değilim
fiyat desen pahalı müşteri memnuniyeti desen sıfır
aklım almıyor doğrusu.
belki istisna 3-5 teknosa vardır müşteriyi memnun eden onlarda bana denk gelmedi.
güvenilir bi mağaza arıyorsanız bimex i tavsiye ederim.
sorun çıkaran yazıcımı hemen değiştirdiler şaşırdım kaldım üstelik bağırıp çağırmama gerek kalmadan ısrar etmeden :)
teknosayla da bi maceram varki anlatsam roman olur :mad:

2003mst

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bursa da zafer plaza da ki teknosadan aşağıdaki telefondan aldım 1 ay kullanım ve hafıza kartını görmemeye başladı
TS605.jpg

ve sonrasında teknosaya gittiğinde geçiştirdiler yok teknik servisine götür bilmem ne filan ben zaten hazırlıksız yakalandığım için boğazım düğümlendi ve burnumdan soluyarak eve gittim evde bayağı uğraştım teknik imkanlar sayesinde yaptım çok şükür
ya teknik imkanları olmayan biri olsaydı ne yapacaktı hafıza kartı olmayan telefonun ne mp3 ü işe yarar ne resim ne belgeli işe yarar
eğer telefonumu arızasını gideremeseydim teknosa yı teknomanyak yapardım

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım aşağıdaki vereceğim link bazı iphonelarda piksel sorununu düzeltiyormuş eğer ipohonun ile internete girebiliyorsan bir dene
arkadaşlar sizler de bilgisayarlarınızda deneyebilirsiniz güzel bir görüntü :D
http://www.ebaspace.com/iphone-app/fix.html

bu arada arkadaşım yabancı siteleri gezdim bu sorunu yaşayan ilk kişi değilsin ve iphone tek pikseli dahi garanti kapsamına alıyormuş :D

doğrdur ama teknosadan alınan iphone apple garantisine giriyormu genpa garanti kağıdı var sadece?

tuci10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğrdur ama teknosadan alınan iphone apple garantisine giriyormu genpa garanti kağıdı var sadece?

ithalatçı genpa olduğundan garanti kağıdı vardır. apple'ın verdiği garantiyi aynen verdiklerini sanmıyorum ama bence direk değiştirme yöntemine git veya direk iade et, git yenisini al.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla dostum servet veriyorsun Ben olsam ne yaaprıma gelirsem Bana garanti kapsamına girmiyor diyen adamı İbretlik döverim Sonra Yeni telefonun hayırlı olsun :)

turabkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
3
afedersiniz ölü pixel ne demek.nasil anlaşılır..
birde teknosadan pek bir sey alınmaz ama neyse