Teknikerlere Mühendislik Yolu Ayrıntılı Bilgiler !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve adsizx tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. adsizx

adsizx Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Teknikerlere Mühendislik Yolu Ayrıntılı Bilgiler !

Arkadaşlar bir çok talep oldu daha çok talep istiyoruz lütfen tüm tekniker arkadaşlara iletelim kayıt formunu hiç bir ücret alınmamaktadır Lütfen kafanızı karıştıranlara inanmayın..

http://www.canakkaletekniker.org.tr/?Syf=26&Syz=68328

Formu ne kadar çok tekniker arkadaşa iletirsek bu iş o kadar kısa zamanda hayata geçecektir.

Lisans Tamamlamada 2. Aşama
    Teknikerler Birliğinin Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve diğer üniversitelerle uzaktan eğitim sisteminde Lisans Tamamlama konusunda yapacağı protokol çalışmalarına katkı sağlaması amacıyla talep alınmaya başlanmıştır.
    Önceki site adresine gösterilen yoğun talep teknik sıkıntılara sebeb olduğundan yeni bir site oluşturulmuştur.
    Teknik ekibimizin hazırladığı
    Web adresindeki talep formunu doldurunuz.
    Teknikerlerin talep ettiği bölümlerin açılması isteneceğinden tüm teknikerlerimizin duyarlı olmasını arzu ediyoruz.

Şimdilik sadece talep formunun doldurulması , gelişmelerin sitemizden ve genel merkez sitesinden takip edilmesi yerinde olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI

SORU
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ SİYASAL BİR KİMLİĞE SAHİP MİDİR?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ MESLEKİ ODAKLI BİR DERNEKTİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMALARIMIZA DESTEK OLABİLECEK, YAKIN BİR ZAMANDA ÇIKARILMIŞ YASA VARMIDIR?
    CEVAP
    EVET, TORBA YASA OLARAK TABİR EDİLEN 6111 SAYILI YASA MADDE 44. İLE 2547 SAYILI YÜKSEK ÖĞRETİM YASASI'NDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER TEKNİKERLERİN LİSANS TAMAMLAMA TALEPLERİNİ DESTEKLER NİTELİKTEDİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMALARIMIZA MESLEK ÖRGÜTLERİNİN TEPKİSİ OLUMSUZ BİR ETKİ OLUŞTURABİLİR Mİ?
    CEVAP
    GÜNÜMÜZ İTİBARİYLE TEKNİKERLERİN MESLEKİ GÖREV - YETKİ - SORUMLULUKLARININ TAMAMINA YAKINI BİR ÇOK YASA VE YÖNETMELİKLERLE ELLERİNDEN ALINMIŞTIR. YÜZLERCE YASADA TEKNİKERLERİN HAKLARINI TEKRAR ELDE EDEBİLMEK NEREDEYSE İMKANSIZDIR. TEK ÇÖZÜM YOLU TEKNİKERLERİN ALANLARINDA LİSANS TAMAMLAMALARIDIR. AYRICA ÜLKEMİZDE MÜHENDİS SAYISI YETERSİZDİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMALARIMIZDA BAŞARI ORANIMIZ NE OLABİLİR?
    CEVAP
    BİZLER HUKUKİ PRENSİPLER ÇERÇEVESİNDE BİRLİK OLABİLİRSEK, DEMOKRATİK HAKLARIMIZI SAMİMİYETLE İSTERSEK OLUR
    SORU
    BU ÇALIŞMALAR KİMLERİ KAPSAMAKTADIR?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ’NE ÜYE OLAN TÜM BRANŞLARDAKİ TEKNİKER MESLEKTAŞLARIMIZ BU ÇALIŞMALARDAN FAYDALANABİLİRLER.
    SORU
    BENDE BU ÇALIŞMADAN FAYDALANABİLİR MİYİM?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ ÜYESİ İSENİZ EVET
    SORU
    TEKNİKERLER BİRLİĞİNE ÜYELİK EVRAKLARIMI GÖNDERİRİSEM BU ÇALIŞMADAN FAYDALANABİLİR MİYİM?
    CEVAP
    EVET
    SORU
    BU ÇALIŞMANIN TEKNİKERLER BİRLİĞİ ÜYELERİ İÇİN OLMASININ ÖZEL BİR NEDENİ VAR MI?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ GEREĞİ: TEKNİKERLER İÇİN İDARİ, MALİ, HUKUKİ VE EĞİTİM ALANINDA ÇALIŞMALARINI GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR. LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMALARI RESMİ OLARAK BAŞLATILMIŞTIR. BU ÇALIŞMA YALNIZCA TEKNİKERLER BİRLİĞİ ÜYELERİNE YÖNELİK OLMAKTADIR. SİZLERDE TAKDİR EDERSİNİZ Kİ; ÜYEMİZ OLMAYAN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN HUKUKİ BİR PROTOKOL İMZALAMA YETKİMİZ BULUNMAMAKTADIR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA HANGİ METOTLA OLACAKTIR?
    CEVAP
    UZAKTAN EĞİTİM, ÖRGÜN ÖĞRENİM, İKİNCİ ÖĞRENİM METOTLARI AĞIRLIKLI OLARAK BENİMSENMEKTEDİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA İÇİN HERHANGİ BİR SINAVA GİRMEM GEREKİYOR MU?
    CEVAP
    GÜNCEL BİLGİLER DAHİLİNDE, HAYIR
    SORU
    DAHA ÖNCE BENZERİ LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI MI ?
    CEVAP
    EVET; HEMŞİRE, ÖĞRETMEN, EBE, İLAHİYAT, POLİS, TAPU KADASTRO, ERKEK TEKNİK ÖĞRETMEN ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN MUHTELİF ZAMANLARDA LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI YAPILMIŞ OLUP, BİR KISMI İÇİN HALEN BU UYGULAMA DEVAM ETMEKTEDİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA KOŞULU NELERDİR?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ'NE ÜYE OLMAK, EN AZ 3 YIL BRANŞINA UYGUN İŞLERDE ÇALIŞMIŞ OLMAK, MEZUN OLDUĞU OKULDAN TRANSKRİPT ALMAK, OKUL KAYDI SIRASINDA YILLIK EĞİTİM HARCINI YATIRMAK
    SORU
    BEN İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞIYORUM LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI BENİ DE KAPSIYOR MU?
    CEVAP
    EVET
    SORU
    BEN İŞÇİ STATÜSÜNDE 3 AY ÇALIŞTIM, 9 AY BAĞ-KUR HİZMETİM OLDU, 24 AYDIR DA MEMUR STATÜSÜNDE GÖREV YAPIYORUM LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI BENİ DE KAPSIYOR MU?
    CEVAP
    TOPLAMDA 3 YILI DOLDURDUĞUNUZ İÇİN EVET
    SORU
    M.Y.O. MEZUNUYUM AMA BEN KAMU KURULUŞUNDA TEKNİSYEN STATÜSÜNDE ÇALIŞIYORUM LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI BENİDE KAPSIYOR MU?
    CEVAP
    EVET
    SORU
    BENİM OKUL MEZUNİYETİM 1 YIL OLDU BEN NASIL FAYDALANABİLİRİM?
    CEVAP
    MESLEĞİNİZDE YETERLİ HİZMET YILINI TAMAMLADIĞINIZDA BU HAKTAN FAYDALANMANIZ MÜMKÜNDÜR.
    SORU
    MESLEKTE 3 YIL ÇALIŞMA ŞARTI KESİN MİDİR?
    CEVAP
    ASGARİ SÜRENİN EN AZ 3 YIL OLMASI KESİNDİR.
    2011 YILINDA GAZİ ÜNİVERSİTESİ VE TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA TAPU VE KADASTRO MYO MEZUNLARININ LİSANS TAMAMLAMA PROTOKOL ŞARTLARI ARASINDA MESLEĞİNDE ÇALIŞIYOR VE DENEYİMLİDİR ŞARTI ARANMIŞTIR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA EĞİTİM SÜRESİ NE KADAR ZAMANA TEKABÜL EDECEKTİR?
    CEVAP
    24 İLA 30 AY ARASINDA EĞİTİM TAMAMLANACAKTIR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA YILLIK ÜCRETİ NE OLACAKTIR?
    CEVAP
    LİSANS TAMAMLAMANIN YAPILACAĞI DEVLET ÜNİVERSİTESİ İSE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YILLIK HARÇ MİKTARI ORANININ MUHTEMELENEN % 25 - % 50 FAZLASI ORANINDA OLACAKTIR. VAKIF ÜNİVERSİTELERİNDE İSE O YILIN HARÇ MİKTARI ORANINDA OLACAKTIR.
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA SONUCUNDA HANGİ UNVANI ALACAĞIM?
    CEVAP
    MYO’LAR MÜHENDİSLİK ÖNCESİ ÖN LİSANS KRİTERİNE SAHİP OLDUĞU İÇİN, BİTİRDİĞİNİZ ALANDA MÜHENDİS UNVANI
    SORU
    VETERİNER TEKNİKERİYİM LİSANS TAMAMLAMA SONUCUNDA HANGİ UNVANI ALACAĞIM?
    CEVAP
    ZİRAAT (ZOOTEKNİ) MÜHENDİSLİĞİ UNVANI ALINMASI DURUMU ÖN PLANDADIR
    SORU
    ECZANE TEKNİKERİYİM LİSANS TAMAMLAMA SONUCUNDA HANGİ UNVANI ALACAĞIM?
    CEVAP
    SAĞLIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ UNVANI ALINMASI DURUMU ÖN PLANDADIR
    SORU
    DİŞ TEKNİKERİYİM LİSANS TAMAMLAMA SONUCUNDA HANGİ UNVANI ALACAĞIM?
    CEVAP
    SAĞLIK TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ UNVANI ALINMASI DURUMU ÖN PLANDADIR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI HANGİ BRANŞLARDA YAPILACAKTIR?
    CEVAP
    ASGARİ 1.500 TALEBİN OLUŞTUĞU HER BRANŞ İÇİN GEÇERLİDİR
    SORU
    LİSANS TAMAMLAMA ÇALIŞMASI HANGİ EĞİTİM DÖNEMİNDE BAŞLAYACAKTIR?
    CEVAP
    YETERLİ TALEP OLMASI DURUMUNDA BİLGİSAYAR, GIDA, ZİRAAT VE SAĞLIK BRANŞLARI İÇİN ŞUBAT 2012 TARİHİ MÜMKÜN OLABİLİR, DİĞER BRANŞLAR İÇİN İSE 2012 - 2013 ÖĞRENİM YILINDA OLMASI KUVVETLE MUHTEMELDİR
    SORU
    ÜYELİĞİMİ NASIL SONLANDIRABİLİRİM?
    CEVAP
    TEKNİKERLER BİRLİĞİ NECATİBEY CADDESİ 66 / 8 KIZILAY ANKARA GENEL MERKEZ ADRESİMİZE İMZALI İSTİFA DİLEKÇESİNİN POSTA YOLU İLE ULAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR. İSTİFA DİLEKÇENİZ GENEL MERKEZİMİZE ULAŞTIĞINDA ÜYELİĞİNİZ SONLANDIRILACAKTIR
    SORU
    ÇALIŞMALARINIZIN YASAL ZEMİNİ NEDİR?
    CEVAP
    TÜZEL KİŞİLİK OLARAK HUKUKEN PROTOKOL İMZALAMA YETKİMİZ BULUNMAKTADIR. ÜLKEMİZDEKİ EN AKTİF TEKNİKER KURULUŞUYUZ
    SORU
    ÇALIŞMALARINIZ HANGİ KURUMLAR NEZDİNDE YÜRÜTÜLMEKTEDİR?
    CEVAP
    Y.Ö.K., ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜKLERİ, BAKANLIKLAR VE YEREL YÖNETİMLER İLE YASAL ZEMİNLER ÜZERİNDE YÜRÜTÜLMEKTEDİR.
    SORU
    A.Ö.F.'DE MYO MEZUNİYETİM HARİCİNDE LİSANS TAMAMLAMA EĞİTİMİ ALDIM, BENDE BU ÇALIŞMANIZDAN FAYDALANABİLİRMİYİM?
    CEVAP
    BU KONU Y.Ö.K. YETKİLİLERİNE İLETİLECEKTİR

Sayfayı Paylaş