Tek Tip Şarj Aleti Geliyor!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Tek Tip Şarj Aleti Geliyor!

Avrupa Birliği özellikle Apple'ı zorlayacak bir karara imza atmak üzere. Karara göre piyasaya çıkacak tüm akıllı telefonlar aynı şarj girişini kullanmak zorunda!

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Micro usb de çift taraflı olsun standat olsun :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Sevilen çift taraflı lightning mi? Bence apple da standartlara uysa kullanıcıları rahat eder. Şarj kablosunu unuttuğunda diğer kabloları kullanabileceğinden fazla sıkıntıya girmez.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bütün markalar lighting'e dönsün Apple'da rahat etsin:mrgreen:

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Bence de bütün markalar lightning'e dönmesi süper olur. Son 2 telefonumda ( wave ve S3 ) micro usb vardı sorunlarından bıktım ve son olarak lightning Micro üstten daha başarılı bana göre :)

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
apple telefon göndermeyi keserse avrupaya o yasayı yerle bir ederler :D
Türkiye değil oralar :D
Ne microusb ne lightning.ayrı ve daha kullanışlı bi giriş yapmaları taraftarıyım

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Çok iyi olur. Zırt pırt şarj aleti aramak derdi olmaz :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
µusb (mikro usb) daha iyi benim takoz ch@t527'de de mikro usb var sorun yok.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
tamam da bu haberi 3 yıl öncede duydum avrupa birliği micro usbde karar kılmıştı o zamanlar nokia kalın uçludan ince uçluya geçmişti nasıl nokia yola geldiyse apple da gelir

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bir ben mi sevmiyorum şu mikro usb'yi. bir müddet kullandıktan sonra tam oturmuş hissi vermemeye başlar, kolay çıkmaya başlar, biraz kımıldadı mı bağlantıyı koparır.

hele bir de bunun geriye dönük uyumlu olması için kastıkları bir mikro usb 3.0 versiyonu vardır ki, adı mikro olmasına rağmen standart usb girişinden bile daha geniştir ve kablosunun o kısmı daha kalındır, yan taraftan sonradan eklenmiş gibi bir görüntüsü vardır ki gayet çirkindir.

iphone 5 ya da 5s'im yok ama inceledim lightning kabloları, şıkırt diye oturan, ne türlü taktığın fark etmeyen, mikro usb'den dahi daha küçük, gayet de hızlı bir bağlantı sistemi.

tridinebandiyum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ortak olmasi tuketicileri rahatlatir tabiki guzel olur fakat ille de micro usb diye dayatmasinlar hangisi kullanisliysa o ortak olsun desek avrupa godamanlarinin umrunda olmaz gerci

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
arkadaş bir ben mi sevmiyorum şu mikro usb'yi. bir müddet kullandıktan sonra tam oturmuş hissi vermemeye başlar, kolay çıkmaya başlar, biraz kımıldadı mı bağlantıyı koparır.

hele bir de bunun geriye dönük uyumlu olması için kastıkları bir mikro usb 3.0 versiyonu vardır ki, adı mikro olmasına rağmen standart usb girişinden bile daha geniştir ve kablosunun o kısmı daha kalındır, yan taraftan sonradan eklenmiş gibi bir görüntüsü vardır ki gayet çirkindir.

iphone 5 ya da 5s'im yok ama inceledim lightning kabloları, şıkırt diye oturan, ne türlü taktığın fark etmeyen, mikro usb'den dahi daha küçük, gayet de hızlı bir bağlantı sistemi.
tel ne ki? bendeki kablo sabit duruyor durduğu yerin şeklinde kaldı kazık gibi oldu samsung'un kablosu birde kısa ama sorun yok.
Foto%25C4%259Fraf-0027.jpg

hesap makinası ile çekildi.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
türkiye ab ülkesi olmadığına göre bizi bağlamaz, lightninge devam :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
standart olan micro usb bu bizi bağlamaz demek yanlış bağlar.

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizi bağlar arkadaşım telefon üreten bir ülke değiliz ne sunulursa onu alan bir ulkeyiz

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
tamam da kimse bir şeye dikkat etmemiş... böyle karar olmaz... saçma olur... o zaman yeni ve daha iyi bir teknoloji çıktığında ne olacak... aaa eski teknoloji ürünü microya mahkum mu kalacağızi... yıl 3000 olacak eee micro usb'YE DEVAM... teknolojide zorla bu tarz kararlar alınamaz alınırsa ilerlemenin önü kesilir...

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuda uzman ve yetkili olanlar daha iyi bir teknoloji olduğunda yeni standart budur diyeceklerdir ;) ve bizde ona geceriz istemli veya istemsiz zaten standartlarin degismesi bir anda olmaz yeni cikan ürünlerde yeni standart ile uretilmeye baslanir ve süreç içerisinde piyasa guncellenir mevcut elimizdeki cihazlar ayni kosullarda devam eder sende elindeki cihazi satip yeni cihaz aldiginda mevcut guncel standart bir sarj soketli cihaz almış olursun yani sene olmuş 3000 micro usb olmaz arkadasim ;)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Karar sonsuza kadar alınmıyor ki :) Saçma olmasına bir şey diyemem.Standartlar genelde insanları kolaya değil zora sokar.Haklı olabilirsin.

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Standartlar belirli deneyler ve deneyimler sonucu ortaya cikar. Uzun mesagatli surecler ve bir okadar muhendisler uzerinde calismalar yapar sen ben biz afaki konusuyoruz kanuya bakma tam anlamıyla vakif olmayabilirim

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ayrica bugünün standarti yarin değişmeyecek değil

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bu konuda uzman ve yetkili olanlar daha iyi bir teknoloji olduğunda yeni standart budur diyeceklerdir ;) ve bizde ona geceriz istemli veya istemsiz zaten standartlarin degismesi bir anda olmaz yeni cikan ürünlerde yeni standart ile uretilmeye baslanir ve süreç içerisinde piyasa guncellenir mevcut elimizdeki cihazlar ayni kosullarda devam eder sende elindeki cihazi satip yeni cihaz aldiginda mevcut guncel standart bir sarj soketli cihaz almış olursun yani sene olmuş 3000 micro usb olmaz arkadasim ;)

Karar sonsuza kadar alınmıyor ki :) Saçma olmasına bir şey diyemem.Standartlar genelde insanları kolaya değil zora sokar.Haklı olabilirsin.

tamam da kimse bir şeye dikkat etmemiş... böyle karar olmaz... saçma olur... o zaman yeni ve daha iyi bir teknoloji çıktığında ne olacak... aaa eski teknoloji ürünü microya mahkum mu kalacağızi... yıl 3000 olacak eee micro usb'YE DEVAM... teknolojide zorla bu tarz kararlar alınamaz alınırsa ilerlemenin önü kesilir...

Hocam yeni bir ürün piyasaya çıkmadan feedbackler alınmadan nasıl kendini geliştirecek... yazılımdaki betalar niye çıkıyor... hataları görelim en iyisini yapalım diye... insanlar hata yapa yapa geliştirir kendisini... yeni bir ürün buldu adam.. eee bunu nerede kullanacak ilk etapta... 10 kişilik bir laboratuarda mı? kim karar verecek bu daha iyi haydi bunu kullanalım artık diye?

Tabi bu dediklerim şirketler artık yeni ürün bulmak isterlerse olur. madem herkes micro usb kullanacak ne diye artık şirketler rekabete girip daha iyi bir sarj kablosu üretme telaşına düşsünki :)

Teknolojide standarda piyasa karar verir... bakın bluray ve HD disk rekabetine. Bakın bluetooh rekabetine... eğer dünya dvd standart olacak deseydi... şirketler niye blueray ya da HD disk üretme telaşına düşecekti ki?

Dediğim gibi teknolojik açıdan ilerlemenin önünde en büyük engel devletlerin standart getirmesi olur... standartı piyasa koyacak....

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şimdi bu standartları hangi mühendisler belirledi ? Tarafsız,her ülkeden bir grup olarak gelip toplandılar,sonuçta bir karara mı vardılar ? Teknolojiyi paşa keyiflerine göre mi yönlendirecekler.Zaten amacın teknoloji olduğunu da düşünmüyorum ya neyse,o da benim paranoyaklığım diyelim :)
Ekleme:mad:rohirrim aynı şeyi söylüyoruz :)

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Standartlarin degismesi gunun gereklilikleriyle ilgilidir ornegin telin ekranini daha buyuk veya daha farkli bir bataryayla beslenmesi gerekicek ve bu bataryanin daha hizli sarj edebilicek bir sarj soketiyle gerceklesicek ? Siradan basit bir ornekleme

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam yeni bir ürün piyasaya çıkmadan feedbackler alınmadan nasıl kendini geliştirecek... yazılımdaki betalar niye çıkıyor... hataları görelim en iyisini yapalım diye... insanlar hata yapa yapa geliştirir kendisini... yeni bir ürün buldu adam.. eee bunu nerede kullanacak ilk etapta... 10 kişilik bir laboratuarda mı? kim karar verecek bu daha iyi haydi bunu kullanalım artık diye?

Tabi bu dediklerim şirketler artık yeni ürün bulmak isterlerse olur. madem herkes micro usb kullanacak ne diye artık şirketler rekabete girip daha iyi bir sarj kablosu üretme telaşına düşsünki :)

Teknolojide standarda piyasa karar verir... bakın bluray ve HD disk rekabetine. Bakın bluetooh rekabetine... eğer dünya dvd standart olacak deseydi... şirketler niye blueray ya da HD disk üretme telaşına düşecekti ki?

Dediğim gibi teknolojik açıdan ilerlemenin önünde en büyük engel devletlerin standart getirmesi olur... standartı piyasa koyacak....

Katılıyorum standarti piyasa koymali ki rekabet olmali sonuna kadar katiliyorum sana fakat konuya dahil olduğum nokta arakadaşın biri bize ne biz ab üyesi değiliz demişti bende fark etmez tel üreten bir ülke değiliz sadece önümüze hazır olarak verileni kullanan bir toplumuz demiştim ..

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Lighting veya m.usb olsun ya da yeni birşey olsun fark etmez, aynı olması iyi fikir. Hatta kulaklık çıkışı da buna uyumlu olsun, telefonda tek giriş kalsın pratik olsun