Tek tıklamayla bırden çok msn posta kutusu nasıl açılır?

Konusu 'Skype' forumundadır ve tarıkbuğra tarafından 29 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

- Tek tıklamayla bırden çok msn posta kutusu nasıl açılır?

arkadaşlar benım bılgısayarda bırden fazla msn kullanılıyor.bu msn adreslerıne gelen psota kutuusunu her bırının adresını ve şifresını ayrı ayrı yazıp açıyorum.ve diğer msn adresımın mesajlarını göruntulemek ıçınde o adresı kapatıp tekrardan şifre yazmam gerekıyor.ancak ie tarayıcısını varsayılan tarayıcı yaptığımda adreslerı ve şifrelerı tektek yazmadan direk ıe sayfası ıle mesajlarım göruntulenmekte.yalnız bu ie yı sadece bu amaçla kullanıyorum.yanı ınternetde sörf amaçlı kullanamıyorum.şuan kullandığım tarayıcım firefox.bunda ancak sadece msn adreslerı kayıt edılıyor ve şiferlerı ayrıayrı girmek gerekıyor.sızce ıe tarayıcısındakı bu özellığıfirefoxyada choreme de kullanmanın bır yolu varmıdır?

2. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
  3. kam turalı

kam turalı Doçent

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    mozilla thunderbird benim 10 farklı mail hesabını aynı anda kontrol ediyor...

4. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ekledım.ama yıne ıstedığım gıbı olmadı.yada ben kullanamadım
    bunu ındırdım.sadece bı tane msn postalarımı açabıldıM
    benım nasıl bır ısteğım olduğu umarım anlaşılmıştır

5. Finch

Finch Asistan

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer adreslerin hepsi senin ise hesapları birbirlerine bağlayabilirsin.

6. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    adresler bırbırıne bağlanınca bütün gelenler sadece bir adresıme mı gelcek.herbırını farklı amaçlar ıçın kullanıyorum

7. Finch

Finch Asistan

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet x adresin ana adres olur diğerleri ona gelir. Cep telefonundaki yönlendirme gibi.

8. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ben bu eklenti ile 2 hotmail ve 2 gmail adresimi kontrol ediyorum.Doğrusu kendisi kontrol ediyor.Eğer gelen kutusunda bir değişim var ise.Uyarı mesajı çıkıyor.ekletinin simgesine tıklayınca da eğer 4 farklı mail adresine de mail gelmiş ise 4 ü de açılıyor.Gelen kutusunda mail olmayan bir adresini de açmak istersen yine eklentinin simgesinden tıklayarak kullanıcı adı ve şifre girmeden mail kutunu açabiliyorsun.Bence sen kullanamadın.Takıldığın yeri söylersen yardımcı olmaya çalışırım..

9. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bu eklentının nasıl kullanıldığı hakkın da bılgı verebılırmısın?yanı ne yapmam gerektığı hakkında

10. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam dostum en baştan anlatıyorum ,

Şimdi eklentiyi kurduktan sonra araç çubuğunda zarf şeklinde gözüken bir simge göreceksin.Adres satırının yanında da olabilir , tarayıcının sağ alt tarafında da olabilir.

Üst taraftaki ;

Alt taraftaki ;

şeklinde gözükür.

Şimdi bu zarfın üstene mouseu getirip sağa tıklıyoruz ve ayarlara giriyoruz.Ayarlarda şöyle bir pencere açılıyor.

Eğer Hotmail hesabı ekleyeceksen " Buradan Mail hesabını belirliyoruz " yazdığım açılır kısımdan hotmaili seçiyorsun.Artık ne eklemek istiyorsan onu.Gmailse gamil yahooysa yahoo vs..

Bunu belirledikten sonra altına kullanıcı adını ve şifreni yazıyorsun ve "Ekle" butonuna tıklayıp hesabı ekliyorsun.

Sağ tarafda gördüğün gibi benim 2 hotmail ve 2 gmail hesabım ekli.sağ taraftaki kısımdan hangi hesaplarının kontrol edilmesini istiyorsan onları seçili bırak , istemediklerinin tikini kaldır.Mesela benim 3. hesabım seçili değil şu anda.O yüzden onu kontrol etmeyecek.

" default check interval " kısmından kontrol sıklığını değiştirebilirsin.Şu anda 1 dakikada bir kontrol ediyor.

Gelelim gelen mesajları açma görme kısmına.Şimdi gördüğün üzere 1 mail gelmiş görünüyor.

Hangi mail kutuna geldiğini eklentinin üzerinde sağa tıklayarak görebilirsin.
    Mesajları görüntülemek için eklentinin simgesine bir kez tıklaman yeterli.Hangi mail hesaplarına ileti gelmişse , onlar otomatik açılacak , şifre ve kullanıcı adı sormaksızın.

kullanımı bu şekilde , umarım faydalı olur , sorcağın farklı birşey varsa , cevaplamaya çalışırım.Kolay gelsin..

tarýkbuðra bunu beğendi.
  11. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ılk başta mektup sımgesıne tıkladığımda sayfa görüntelenmıyordu.eklentıler kısmından bahsettığınız ayarları yaptım.aynen oldu.çok teşekkür ederım.sağolasınız
    son olarak bu ie tarayıcısını nasıl kaldırabılırım.bu konuda bılgılerınız varsa yazarsanız çok memnun olurum

12. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç kaldırma gereği duymadım , o yüzden bilmiyorum ama şu sayfaya bir bakın isterseniz ;

http://www.webhatti.com/windows-7/5...rim-internet-exploreri-nasil-silebilirim.html

13. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
  14. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    peki neden kaldırmak istiyorsunuz , yani kaldırmadan halledilebilecek bişeyse belki gerek kalmayabilir

15. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hıç kullanmadığım bır tarayıcı.fırefox ve choreme kullanıyorum.bunun ıçın pcde durmasının bır anlamı yok dıye düşünuyorum.boş yere yer işgal etmesın

16. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    bence öyle düşünmeyin.Mesela benim stay yapacağım yerin internet sitesi sadece internet explorer üzerinden çalışıyor.Bende ie kullanmıyorum ama ihtiyaç olduğu zamanlarda oluyor.Tabi genede siz bilirsiniz.Durum bu şekilde isterseniz bir denetim masasından program ekle kaldırdan bakın diyecem ama zaten yapmışsınızdır.Ben win7 kullanıyorum o yüzden unuttuk artık xpyi :)

17. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada yenı farkettım.bu eklentı ıkıden fazla hotmaıl hesabı açmıyor mu?

18. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    açıyor.yani ben kullanıyorum o şekilde

19. tarıkbuğra

tarıkbuğra Doçent

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    galıba bı adresımde şifreyı yanlış gırdım.çünkü aktıf gözukmuyor.nasıl düzeltebılırım?

20. uma350

uma350 Profesör

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    şifresini yanlış girdiğiniz adresinizin üstüne sağ tarfta tıklayın daha sonra sol taraftaki sil butonuyla silip ,baştan ekleyin

Sayfayı Paylaş