Tek rakibi Air France!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)


SERH@T22

Profesör
Katılım
20 Mar 2011
Mesajlar
2,742
Puanları
38


Türk Hava Yolları 2020'de noktayı koyacak!

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Almanya Berlin’de düzenlenen ITB Turizm Fuarı yolunda, yıl sonunda yolcu payı açısından Avrupa'da ikinci sıraya yükseleceklerini söyledi.

"Bizim yapmamız gereken daha önce diğer havayolu şirketlerini tercih edenleri alıp kendimize misafir yapmak" diyen Kotil şöyle konuştu: "Pazar payları havayolu şirketleri arasında sürekli olarak el değiştiriyor, böyle olmak zorunda. Avrupa bölgesine yönelik yolcu taşımada 2002 yılında yüzde 3.4 olan yolcu payımız, geçen yıl yüzde 10.3, bu yılın ilk ayı itibarıyla de yüzde 13’e geldi.

Geçen yıl Lutfhansa, Air France ve THY olarak meydana gelen sıralamada bu yılın sonunda Air France’ı geride bırakıp ikinci havayolu şirketi olacağız.

Sonuçta pazar payını büyütüyoruz. Geride yüzde 18’lik payı olan Lufthansa kalacak. Hızla yaklaşıyoruz. Yüzde 3.4’ten yüzde 13’e gelen bundan sonra da yüzde 18’i yakalar. 2020 itibarıyla Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi olacağız inşallah."
İstanbul’da yeni havalimanı yapılacağını da hatırlatan Kotil, "Yeni havalimanında müşteri olacağız, oyuncu değiliz şu anda. Sabiha Gökçen’e 14 uçak koyuyoruz. Zaman içerisinde buraya yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda kullanılmak üzere daha çok uçak koyacağız. 2020 yılına kadar o tempoyu düşürmeyiz. Havaalanının da buna engel olmasını istemeyiz. Bu nedenle Sabiha Gökçen Havalimanı açılımı yapıyoruz" dedi.

‘İÇKİDE YAPTIĞIMIZ İŞİ BİLİYORUZ’

THY’nin bazı seferlerinde yaşanan içki yasağıyla ilgili olarak da konuşan Temel Kotil, “İçki konusu çok konuşuldu. Ama biz artık dev bir havayoluyuz ve değişik coğrafyalarda değişik uygulamalar yaparız. Biz bu işi ve yolcuyu nasıl memnun edeceğimizi biliyoruz. Bu konuda birçok eleştiri tabular üzerinden geldi. Bizim tabularımız yok” ifadesini kullandı.Kaynak
 
Üst
stat counter