Tek kablo Sistemi ?

Bu konuyu okuyanlar

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar bir sorunum olucaktı Yardım eder ve blgilendirirseniz minnettar kalıcam :),Ben Balıkesir Merkeze yakın 10 km uzaklıktaki Merkez Köy denilen ve şehir merkezine 10 km uzaklıkta Çiftliğimiz var,Bizim çevre evlerde Hep Bahçeli Çiftlik evleri ,elektriklerde sürekli düşme oluyordu şimdi tam bizm evin önüne 4 tane elektirik trafosu dikilcek arkadaşlar ve direkleri değiştiriyorlar kazıalra başlandı ,direk kabloları 6 7 ne ise çoklu kablo ya normalde , artık Tek bir Kablo gelecekmiş çoklu kablo takılmayacakmış tek kablo içinde interneti ,elektirik,hat hepsi içinde olucakmış ,Şimdi biz kablolu internet kullanamıyoruz bağlantı çok kopuyor ve uzak kalıyordu ,anca 3g internet ile Wınn ile bağlanabiliyoruz Bu yeni direkler geliyor ve tek kablo gelicekmiş ozaman bizde kablolu internet kullanabilirmiyiz ki ?,bu tek kablo sistemi edir açıkcası bilen varmı ? Fiber mi oluyor ?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Şimdi elektrik dağımıtı alternatif akımla olur doğru akımla uzun mesafelerde kayıp olduğundan kullanılmaz. Alternatif akım (AC) saniyede 50 kere + ve - yönünü değiştirir. Doğru akım + ve -dir değişmez. Bu adam gibi elektrik direklerinden 3 fazlı elektrik geçer ve onlar ACdir. Yani evimize gelen elektrik 3 kablodan gelir eve 3 faz girer. Katlara bölüştürülür sonra. Soruna gelecek olursak elektrik ve internet bir kablodan gelemez çünkü elektrik için 3 kablo lazım internet için bir kablo etti sana 4. Belki de o tek kablo kalın bir kablodur ve içinde bu 3 fazı ayrı ayrı taşır orasını bilemeyiz.

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öylemiş tek kabloymuş içinde Hepsini taşıyormuş,Sordum ben Öyle dediler bana .