Technopat Gibi Leş Bir Site YOK!

Bu konuyu okuyanlar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar hocalarım. Bugün saat 16:44'de Technopat hesabı açtım. İlk konuyu da açtım. 2.'yi açtığımda
"Kısaltmalar Büyük Harfle Yazılmalı" diye 1 saatlik ban yedim. Bakın, sadece ben "Rom" şu kelimeyi büyük harfle yazmadım. Gerçekten çok salak bir site. Kimseye önermiyorum. GM Discovery'den sonra en nefret ettiğim site burası oldu. Rom kelimesi nasıl yazılır ya? Çok saçma bir ceza sistemleri var. Kendinizi özgür hissedemiyorsunuz. Hapis aynı.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
hoş geldin ben üyeyim ilk açıldığından beri sadece bilgi almak için bakıyorum cevap dahi yazmıyorum o siteye ! Hem Türkçe den bahsediliyor yani düzgün kullanalım mantığı hemde kullanılan terimlerin %80 ingilizce bu nasıl bir çelişki onu da anlamış değilim (=

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
hoş geldin ben üyeyim ilk açıldığından beri sadece bilgi almak için bakıyorum cevap dahi yazmıyorum o siteye ! Hem Türkçe den bahsediliyor yani düzgün kullanalım mantığı hemde kullanılan terimlerin %80 ingilizce bu nasıl bir çelişki onu da anlamış değilim (=
Hocam o yüksek dil bilgileri onlara kalsın :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Beyler başka siteleri kötülemenin bir anlamı yok her sitenin kuralları var o kuralları doğru yada yanlış uyguluyor olabilirler buda bizi ilgilendirmez sorun yaşamış olan kişiler farklı mecralara yönelecektir sdn bir numaralı teknoloji sitesi olmasının sebebi kimse kimseyi küçük görmez en azından ben şimdiye kadar yaşamadım bazen ipin ucu kaçtığı zamanlar oluyor onda da zaten moderatörler hemen müdahale ediyor..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Gerçekten hocam. Bizim modlardan oraya da lazım ki forum kurallarını değiştirsinler.
orada receb ağanın dediği olur !!
modlar falan hikaye geçenlerde denk düştüm bir konu korsan yazılım ve oyunlara cevap verilsin mi gibi bir anket yapmışlar anket sonucu korsancılar kazanmış ama recep bildiğini okumuş ((=

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
3 temel kuralları var.

Kısaltmaları büyük yaz, temel yazım kurallarına uy, başlıkta lüzumsuz sözcük kullanma.

Ben seviyorum açıkcası technopat ı. Bu kurallar sayesinde üyeleri son derece olgun.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
orada receb ağanın dediği olur !!
modlar falan hikaye geçenlerde denk düştüm bir konu korsan yazılım ve oyunlara cevap verilsin mi gibi bir anket yapmışlar anket sonucu korsancılar kazanmış ama recep bildiğini okumuş ((=
Recep Baltaş mı hocam?

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Merhabalar hocalarım. Bugün saat 16:44'de Technopat hesabı açtım. İlk konuyu da açtım. 2.'yi açtığımda
"Kısaltmalar Büyük Harfle Yazılmalı" diye 1 saatlik ban yedim. Bakın, sadece ben "Rom" şu kelimeyi büyük harfle yazmadım. Gerçekten çok salak bir site. Kimseye önermiyorum. GM Discovery'den sonra en nefret ettiğim site burası oldu. Rom kelimesi nasıl yazılır ya? Çok saçma bir ceza sistemleri var. Kendinizi özgür hissedemiyorsunuz. Hapis aynı.
Ben hesabımın şifresini unutmuştum şifremi unuttum yerine en az 8 defa e postamı yazdım mesaj gelicektir dedi ki mesaj gelmedi.Daha sonra buraya geçtim hem çok karışık hem yazım kuralları aşırı derece sert bir cümlenin bir harfine istemeyerek ı yazdığımdan bende 1 saat ban yedim sana dediklerin hakkında sonuna kadar hak veriyorum

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Birisi gidip Technopatta konu açsa "SDN üyeleri bizimle dalga geçiyorlar" o konuyuda silip çökertirlerdi şimdi.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu sitenin sadece adını duymuştum daha evvel. Ne ki bu güne kadar girmek, bakmak hiç nasip olmamıştı. Burada bu konuyu görünce merak ettim, girip inceledim biraz. Sonra da üye oldum. Kimse kusura bakmasın ama saygıyı hak ettiğine inandığım bir site; Çünkü Türkçe konusundaki hassasiyetlerine hayran kaldım. Yüzlerce forum sitesi var, hiç birinde böyle bir hassasiyet yok. Biz olsun istiyoruz, olmalı diyoruz; Ama kimse bunu dikkate bile almadı. Müsaade edin bu hassasiyeti önceleyen bir site de olsu bu ülkede.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
ben bu tarz konuların bu forumda konuşulmasını garip karşılıyorum. leştir, doğrudur. öyleyse kullanmazsın olur biter. dert ne? gereksiz konu.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Bu sitenin sadece adını duymuştum daha evvel. Ne ki bu güne kadar girmek, bakmak hiç nasip olmamıştı. Burada bu konuyu görünce merak ettim, girip inceledim biraz. Sonra da üye oldum. Kimse kusura bakmasın ama saygıyı hak ettiğine inandığım bir site; Çünkü Türkçe konusundaki hassasiyetlerine hayran kaldım. Yüzlerce forum sitesi var, hiç birinde böyle bir hassasiyet yok. Biz olsun istiyoruz, olmalı diyoruz; Ama kimse bunu dikkate bile almadı. Müsaade edin bu hassasiyeti önceleyen bir site de olsu bu ülkede.
Hocam bizim buranın yaş ortalaması bu tarz uygulamalar için yetersiz gibi. Pek çoğu üyenin yaşı sizin ile benim forum üyelik sürelerimizin toplamından az.

Forumda hala anlam veremediğim moruq xD gibi doğru düzgün hiçbir anlamı ve esprisi bulunmayan sözcükler kullananlar mevcut. Bu üyelerin çoğu technopat tan ban yemiş, orada tutunamamış üyeler. Forumumuzun hali gerçekten içler acısı.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
SDN varken diğer sitelere girmeye bile gerek kalmıyor :)

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
SDN varken diğer sitelere girmeye bile gerek kalmıyor :)
Cidden technopat den sdnforum a geciyorumda buranın tasarımı falan daha modern cevaplar daha kısa sürede geliyor baya bi isi bilen kişilerde var daha ne olsun

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Cidden technopat den sdnforum a geciyorumda buranın tasarımı falan daha modern cevaplar daha kısa sürede geliyor baya bi isi bilen kişilerde var daha ne olsun
sdn nin en büyük farkı yönetim sürekli aktif ve her geçen gün forum geliştiriliyor

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Forumun hiç bir zaman boş kaldigini görmedim modlarin hepsi her dk aktif ellerine sağlık yaptıkları işle ilgileniyorlar burdan teşekkür ediyorum

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Forumun hiç bir zaman boş kaldigini görmedim modlarin hepsi her dk aktif ellerine sağlık yaptıkları işle ilgileniyorlar burdan teşekkür ediyorum
Evet burdaki modlar ayrı bir kere hepsi insan insanımsı varlık değil sorularımıza ilgilleniyorlar sağolsunlar ben bile ordan buraya geçtiğimde ağır fark hisettim burda daha özgürsün ve iyi insanlar daha çok modlar daha kibar ve sorularımıza ellerinde geldiklerince yardım ediyorlar buranın diğer sevdiğim yanı belirli bir kitleye hitap etmiyor burda 10 yaşında kardeşlerimiz de var 20 yaşında gençlerde var 40 yaşında abilerimizde var buranın en sevdiğim özellikleri bunlar

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Evet burdaki modlar ayrı bir kere hepsi insan insanımsı varlık değil sorularımıza ilgilleniyorlar sağolsunlar ben bile ordan buraya geçtiğimde ağır fark hisettim burda daha özgürsün ve iyi insanlar daha çok modlar daha kibar ve sorularımıza ellerinde geldiklerince yardım ediyorlar buranın diğer sevdiğim yanı belirli bir kitleye hitap etmiyor burda 10 yaşında kardeşlerimiz de var 20 yaşında gençlerde var 40 yaşında abilerimizde var buranın en sevdiğim özellikleri bunlar
Ben mesela 15 yaşındayım umarım fazla cahillik yapmiyorumdur

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ben mesela 15 yaşındayım umarım fazla cahillik yapmiyorumdur
Ya burada kendi konularımda bilmeden konuşan görmedim pek buranın kitle genelde bilgisi olanlar yardım ediyor bilgisi pek olmayanlara yardım ediliyor bilmeden konuşanlar her forumda vardır onlara pek yapılacak bişey yok

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
tasarım xenforonun varsayılan teması zaten öyle kendileri yazmamış temayı ama renk ayarlarıyla tabi oynanmış

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Doğru verdiğim bilgi yanlış bilgi şeklinde rapor edildiği için kontrol edilmeden ban yemiştim. Sonra açmışlardı ama geri dönüşüm olmaz.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
grammar nazi kavramının karşılığı olan gestapo yapısı olan site

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hocam bizim buranın yaş ortalaması bu tarz uygulamalar için yetersiz gibi. Pek çoğu üyenin yaşı sizin ile benim forum üyelik sürelerimizin toplamından az.

Forumda hala anlam veremediğim moruq xD gibi doğru düzgün hiçbir anlamı ve esprisi bulunmayan sözcükler kullananlar mevcut. Bu üyelerin çoğu technopat tan ban yemiş, orada tutunamamış üyeler. Forumumuzun hali gerçekten içler acısı.
Forumun yaş ortalaması ve bilge üyelerin sayısı düştü. Buradaki her üye bilmediği konuya sallama cevap verebilirken orada öyle bir durum söz konusu değil.
Yazım kurallarının uygulanışı maalesef ki çok katı. Keşke herkes önce o forumda neler olduğunu araştırıp buraya geldiği zaman da o forumu eleştirmeyecek kadar olgun davranabilse.

Son mesajlar